Skocz do zawartości

Acer 5024, X700 1280@800 ?


Mikhael_1985

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuk87

Co do ustawienia rozdzielczości: odpowiednie wpisy w xorg.conf powinny pomóc.

Co do karty to nie powinno mieć znaczenia (mogę się mylić) ale jak ustawisz x600 i edytujesz xorg.conf to powinno Ci wszystko chodzić.

Napisz jaki system, ułatwi to innym w udzieleniu pomocy (_PaT ma taką kartę jak Ty, może Ci pomoże...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

su -
nano /etc/xorg.conf

teraz przygotuj instrukcje obslugi monitora...

idziesz do sekcji monitora

szukasz sekcji gdzie jest depth = 24

i dopisujesz rozdzialke.

potem poszukaj wartosci odswierzania poziomego i pionowego. oczywiscie wiesz co tu wpisac? tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuk87
oczywiscie...smile.gif ze nie..sad.gif

Szkoda sad.gif

A tak poważnie mówiąc to wpisz sobie na google (lub innej wyszukiwarce) nazwe Twojego monitora i wyszukaj jego parametrów technicznych i wspieranych trybów wyświetlania. Następnie przepisz je do wspomnianego xorg.conf, uruchom ponownie komputer i zobacz czy przyniosło to jakiś efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki system, ułatwi to innym w udzieleniu pomocy (_PaT ma taką kartę jak Ty, może Ci pomoże...)

Nawet sprzęt mam pobony wink.gif Jak to jest, że wiecie jaką mam kartę, hę? Hackerem już nie będę - zero prywatności...

 

Korzystałem z tego opisu → http://forums.fedoraforum.org/showthread.p...32&page=1&pp=15

 

Jest on jednak bardzo stary. O ile dobrze mi się wydaje, obecnie wystarczy:

1) Zaktualizować system

2) Wgrać sterowniki ATi zgodnie z FAQ

3) Jeśli samo nie zadziała to wyedytować config zgodnie z powyższym linkiem.

 

Niestety, graficzny konfigurator na pewno nie będzie umożlwiał zmiany rozdzielczości, Będzie ona statycznie ustawiona na 1280x800.

 

4) Informacje odnośnie ACPI, WiFi itp. na tej stronie są bardzo stare, nawet nie próbuj się do niech stosować. Jak będę miał więcej czasu to zrobimy tutorial ABC Acer Aspire 5024 smile.gif Ale to odległa przyszłość, bo nie mam gdzie Wifi testować, no i przede wszystkim najpierw musi wyjść FC5 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuk87

Napisz jaki system, ułatwi to innym w udzieleniu pomocy (_PaT ma taką kartę jak Ty, może Ci pomoże...)

Nawet sprzęt mam pobony wink.gif Jak to jest, że wiecie jaką mam kartę, hę? Hackerem już nie będę - zero prywatności...

1 i 2.

Wystarczy?

 

4) Informacje odnośnie ACPI, WiFi itp. na tej stronie są bardzo stare, nawet nie próbuj się do niech stosować. Jak będę miał więcej czasu to zrobimy tutorial ABC Acer Aspire 5024 smile.gif Ale to odległa przyszłość, bo nie mam gdzie Wifi testować, no i przede wszystkim najpierw musi wyjść FC5 smile.gif

Z tego co się orientuję to na Twojej uczelni (AGH) jest sieć WiFi...

Edytowane przez Zuk87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to na Twojej uczelni (AGH) jest sieć WiFi...

Ale stoi na MPPC/MPPE, więc będzie to wymagało więcej czasu, zanim uda mi się wszystko ustawić. Obecnie jestem trochę z nauką w plecy, więc przez najbliższy miesiąc na pewno nic nie ruszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error: Missing Dependency: /boot/vmlinuz-2.6.13-1.1532_FC4 is needed by package kernel-module-fglrx-2.6.13-1.1532_FC4

 

eee... i co z tym..?

 

moze nas wtajemniczysz w jaki magiczny sposob chciales system aktualizowac? (bo _PaT Ci napisal ze pierwszy krok to aktualizacja systemu)

 

z bledu wynika ze nie zaktualizowales systemu, a to blad... duuuuzy blad wink.gif

 

zajrzyj do FAQ tam wszystko piknie jest napisane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...