Skocz do zawartości

Próba Instalacji Fc4


edas

Rekomendowane odpowiedzi

Więc mój problem wygląda tak:

Wkładam dvd z fc4, wszystko się ładnie ładuje, wybieram polski, że chce sam skonfigurować jakie pakiety będą i dochodzę do wybrania dysku. Biorę ze sam chce podzielić dysk i pojawia sie uwaga że dysk hdc ma skopaną tablice(oczywiście nie dosłownie) i że mogę to naprawić ale wtedy usunę wszyskie dane a mam ważne dane na tym dysku(m.in winde i masę programów). Oczywiście naciskam nie i pojawia się menager ale widać w nim tylko dysk hda ale niechcę go (_wogóle_ → w ogóle) ORT tykać. Wstawiam zrzut ekranu z menedżera dysków w windzie

--Resize_Images_Alt_Text--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze masz zagospodarowane juz wszystkie 4 partycje podstawowe na dysku na ktorym chcesz instalowac Fedore,

 

sprobuj za pomoca Partition Magicazrobic partycje rozszerzona i partycje E, F, G wrzucic jako dyski logiczne na partycji rozszerzonej, w ten sposob zyskasz 2 partycje podstawowe (jedna na system FC, a druga na SWAP)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wedlug mnie masz problem poniewaz probujesz zainstalowac linuksa na dysku dynamicznym...

Zamien ten obszar na dysk logiczny lub partycje podstawowa (ktoras z tych opcji powinna Ci sie pokazac pod PPM na polu z opisem [brak / dynamiczny]) lub po prostu wyrzuc ten "dysk dynamiczny" odzyskujac niezagospodarowany obszar (i tak nie dziala - "Niepowodzenie") i wtedy jest szansa. Przed jakakolwiek operacja na dyskach logicznych / partycjach upewnij sie ze wiesz co robisz i ze jest to dokladnie to co chcesz zrobic - zapewne wiesz ze takie dzialania sa nieodwracalne...

Nie da sie zainstalowac linuksa na dysku dynamicznym - jest to format partycji obslugiwany tylko pod windami i to tez tymi nowszymi... a przynajmniej mi sie to nigdy nie udalo.

BTW - po co Ci taki balagan z dyskami/partycjami???

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wedlug mnie masz problem poniewaz probujesz zainstalowac linuksa na dysku dynamicznym...

Zamien ten obszar na dysk logiczny lub partycje podstawowa (ktoras z tych opcji powinna Ci sie pokazac pod PPM na polu z opisem [brak / dynamiczny]) lub po prostu wyrzuc ten "dysk dynamiczny" odzyskujac niezagospodarowany obszar (i tak nie dziala - "Niepowodzenie") i wtedy jest szansa. Przed jakakolwiek operacja na dyskach logicznych / partycjach upewnij sie ze wiesz co robisz i ze jest to dokladnie to co chcesz zrobic - zapewne wiesz ze takie dzialania sa nieodwracalne...

Nie da sie zainstalowac linuksa na dysku dynamicznym - jest to format partycji obslugiwany tylko pod windami i to tez tymi nowszymi... a przynajmniej mi sie to nigdy nie udalo.

BTW - po co Ci taki balagan z dyskami/partycjami???

Powodzenia

przecież on nie jest dynamiczny!!

 

a partiton magic mi nie działa z racji tego że to win 2003 sbs a i podstawową mam tylko jedną

 

moze to przez to że rysunek za mały to macie tu http://img111.imageshack.us/img111/5052/dyski23dr.jpg'>większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sa tam dyski dynamiczne, no jak nie, jak tak? wink.gif

Zarowno na malym obrazku jak i tym troszke wiekszym stoi jak byk -

 

(---) 7,87GB - Dynamiczny / Offline / Niepowodzenie

(C:) 7,86GB - Dynamiczny / Online / Zdrowy (System)

 

Domyslam sie tylko, ze probujesz zainstalowac FC na 14GB "wolnego miejsca" na koncu dysku 1 - jestes pewny ze jest tam faktycznie wolne miejsce, a nie np miejsce zaalokowane dla dysku dynamicznego?... Co to jest Dysk 0? - bo nie chce mi sie wierzyc, ze to sprzetowy dysk (niespelna 8GB) podlaczony do windy jako dysk dynamiczny...

Jakie i ile masz fizycznie dyskow w kompie?

W2k3 sam Ci zakladal partycje?...

Powiedz cos wiecej, to moze sie to jakos uda rozwiazac, bo poki co to sie ciezko w tej Twojej konfiguracji polapac...

A moze sie zamotalem, i ktos madrzejszy sie wtraci? (bierze mnie grypa, i jakos mi sie ciezko dzis mysli...)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież on nie jest dynamiczny!!

 

a partiton magic mi nie działa z racji tego że to win 2003 sbs a i podstawową mam tylko jedną

Ja też obstawiam że to jest dysk dynamiczny - tylko struktura dynamiczna nie fizycznie

ale win dziwnie te dyski wyświetla – więc tak skoro mówisz ŻE PQmagic nie daje rady może tak być ponieważ nie rozróżnia tego systemu plików

Mam nadzieję że z dyskietek to sprawdzałeś – wtedy PQ jest niezależny od systemu

 

Ale najlepiej jak możesz to odpal jakieś Live cd i pokaż fdisk-l

 

opisz jakie dyski są i jak są połączone

 

z tego co widzę to miejsce wolne (grube zielone) leży w partycji rozszerzonej ( cienkie zielonem ciemniejsze)

 

narka

a tak wygląda moj

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65a9s5...c8k6jnshki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze mówią odpal jakiś live i zobacz
fdisk-l

to sprawdzony dobry sposób

koledzy zle mowia wink.gif ale Ty masz najlepszy pomysl smile.gif

 

@edas: wstaw co daje Ci to polecenie

 

do reszty: chyba nie do konca zrozumieliscie, on chce instalowac FC na dysku 1 tam gdzie jest wolne miejsce 14 GB

 

@edas: sprawdzilem u siebie i powinien podczas instalacji Ci widziec wszystkie partycje i wszystkie dyski, dlatego nie wiem dlaczego nie che Ci widziec dysku 1

 

moze jak wkleisz co daje Ci zawartosc fdisk -l to sie wyjasni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh gdzieś zapodziałem livecd, muszę jakieś nagrać

 

fizycznie mam 2 podłączone, ten z niepowodzeniem to niepodłączony stary dysk(o dziwo winda go pamięta)

 

przecież wyraźnie pisze że przy dysku 1 jest dysk podstawowy a więc nie dynamiczny.

dynamiczny jest tylko jeden działający i ja go niechcę tykać

na tym podstawowym jest 14gb wolnego miejsca i nie widać całego tego dysku bo pisze że zepsuta jest tablica partycji

no i odpaliłem ranish partion coś tam i rzeczywiscie wskazywał on że mam 92GB czy jakoś tak(bo pokazywał usuniętą partycję ze starym linuchem a także to wolne miejsce po usunięciu go dlatego jest zepsute) i tutaj jest pytanie czy da sie jakoś przywrócić tą tablicę bez utraty danych(bo muszę i tak windę przeinstalować a dopiero potem mogę utracić wszystkie dane bo to 180 dniowa winda i się zbliża koniec licencji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizycznie mam 2 podłączone, ten z niepowodzeniem to niepodłączony stary dysk(o dziwo winda go pamięta)

 

ja tu Ci nie pomogę

ale tak jak myślałem robiąc dysk dynamiczny win coś robi alaaaa macierze RAID dlatego go widać moim zdaniem pierw musisz coś zrobić z tym dyskiem którego już nie ma (a go widać) i to pod win bo inaczej padnie tablica partycji( tj. dysk) .

dysk0 - naprawdę ma tylko 7.86GB ?

dysk1 -ok nie jest dynamiczny

92GB ? dziwne nie spotkałem

 

tylko z tymi macierzami coś czeba zrobić - mogę się mylić !

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu Ci nie pomogę

ale tak jak myślałem robiąc dysk dynamiczny win coś robi alaaaa macierze RAID dlatego go widać moim zdaniem pierw musisz coś zrobić z tym dyskiem którego już nie ma (a go widać) i to pod win bo inaczej padnie tablica partycji( tj. dysk) .

dysk0 - naprawdę ma tylko 7.86GB ?

dysk1 -ok nie jest dynamiczny

92GB ? dziwne nie spotkałem

 

tylko z tymi macierzami coś czeba zrobić - mogę się mylić !

Narka

windows nie robi nic alllllla macierze raid samemu, on był dynamiczny bo kiedyś daaawno temo go na starej windzie na dynamiczny zrobiłem bo nie wiedziałem do czego to służy wink.gif

dysk -1 - tak naprawdę ma 8gb bo to stary dysk, a i nadaje się do formatu kompletnego ale nie jest podłączony więc tego nie zrobię

dysk 0 - tak on ma naprawdę 8gb i jest dynamiczny bo tak jak wyżej nie wiedziałem co robię

dysk 1 - własnie ten problem z 92gb jest bo on ma fizycznie 80gb(dokładnie 76 i coś) dlatego chciałbym tą tablicę partycji na tym dysku naprawić najlepiej bez utraty danych( bo wtedy musiałbym sporo DVD nagrać a jakoś mi się nie pali)

 

a przypomniałem sobie że jeszcze za czasów windy 2000 server kiedy był dysk -1 i 0 a niebyło dysku 1 to dyski -1 i 0 były w raidzie ale je odraidziłem bo mi to nie było potrzebne(wtedy były podłączone jeszcze scsi dyski ale dziś nie są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...