Skocz do zawartości

Kolejny Problem Z Dwl-g520+


bonzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam strasznie okrutny problem z wyzej wymieniana sieciówka. Mam w domu net z dialogu Dsl 1, modem ten mam podłączony do rutera d-linka d-624+ i dzieli on nam neta na dwa kompy. Jeden komp jest podpiety do niego kabelkiem a drugi ( mój) karta bezprzewodową G520+ w wersji A . i dopóki nic nie włączam to znaczy zadnego programu P2P to jest wszystko git, a jak tylko uruchomie cokolwiek to (_odrazu_ → od razu) ORT zaczynaja sie dziac bardzo dziwne zeczy tj. zwiechy kompa, restarty i non top karta traci sygnał i rozłacza ja mniej wiecej co 2, 3 min. juz prawie wszystkiego próbowałem, ruter niby jest dobrze skonfigurowany, zaznaczam ze jak mialem podpietego go kiedys kablem to nic takiego sie nie działo, próbowałem juz nawet kilka wersji systemu windows Xp (sp1 I sp2) i nic za kazdym razem to samo). nie mam pojecia czym to moze byc spowodowane, ale powoli zaczynam sie gotowac i niedługo moja skrzynka moze poleciec przez okno:P

 

 

 

Proc:AMD64 3200+ venice

Mobo:DfiLanParty NF4 Ultra-d

Graf:Gigabite Gf6800GS

RAM: ddr Kingston 2x 512mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...problemy zaczynają się gdy w ogóle korzystasz z łącza bezprzewodowego czy tylko w przypadku P2P?

 

Bo rozumiem, że chyba to pierwsze... Ja łączę się G520+ z DL-524, miałem podobne problemy (może nie w takiej częstotliwości jak u ciebie), ale prawidłowa konfiguracja routera rozwiązała sprawę.

 

Sprawdź, czy np. możesz przesłać jakiś duży plik pomiędzy kompami sieci. Jeśli już wtedy pojawia się problem, to pogrzeb w konfiguracji. Wybierz optymalny kanał połączenia (czasem zakłócenia fal powodują sporo problemów) - gdy wybierz jakiś kanał, sprawdź jak idą pliki po sieci (transfer), to pozwoli ci wybrać najbardziej optymalny. Możesz też zmienić położenie routera / kompa w mieszkaniu. Najlepiej jest też wyłączyć szyfrowanie, a zastąpić je filtrowaniem po IP i MAC karty z wyłączeniem rozsyłania SSID.

 

Jeśli problem nie pojawia się przy przesyłaniu plików w samej sieci wewnętrznej, to poszperaj nieco w ustawieniach WLAN (szczególnie opcja MTU - znajdziesz info w necie), ale jeśli drugi komp (podłączony kablem) pracuje jak należy, to pewnie problem nie leży tutaj.

 

Ważne jest też oprogramowanie. Po wymianie oprogramowania na routerze i mojej bezprzewodówce jakość połączenia (w tym siła sygnału) skoczyła z 75-78% na uwaga: 98-100%, a praca stała się dużo bardziej stabilna.

 

Istotne jest też podejście sprzętowe. U kumpla praca na tej karcie była bardzo niestabilna do czasu, gdy zmienił jej slot PCI - może i u ciebie coś to da... Poza tym, przy takiej grafie musisz zadbać o bardzo dobre napięcie w kompie. Zasilacz nie mniejszy niż 400W, tylko dobrej klasy (Chieftec?). Ja już przy GF Titanium musiałem wymienić zasilacz, bo komp się restartował...

 

Sporo tego... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...