Skocz do zawartości

Baldur's Gate Ii


303_grasnal

Rekomendowane odpowiedzi

Hello. Mam problem z uruchomieniem BGII na wine. Instalacja przebiegla poprawnie, skopiowalem zawartosc plytek cd na dysk do osobnych katalogow i skazywalem je podczas instalacji. Kiedy probuje odpalic Baldura, niewazne czy z ladera z plyty czy z dysku zwraca mi komunikat:

Nie wykryto czytnika CD-ROM

Nie zabardzo wiem jak to ugryzc, macie jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem kiedyś BG1. Zamiast zrzucić płytki, to zrobiłem z nich iso, a potem montowałem poszczególne w miejsce cdromu. W configu cedegi (bo to chyba na niej było) ustawiłem ścieżke dla cdka również na lokalizacje tego, gdzie montowałem. Niestety już dobrze nie pamiętam, ale się dość nakombinowałem. Niemniej działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zainstalować. Potem montowałem poprostu cd którąkolwiek (full install) i chodziło.

 

Tak sie składa, że mam na dysku iso bg2. Chciałem wypróbować, czy na wine ruszy, ale niestety 64-bitowe systemy jeszcze nie są idealne wink.gif Brak zależności do instalacji.

Sprawdziłem za to na cededze i nawet sie uruchomił, ale przy wczytywaniu gry (new game, trening) następował zwis. Ale ten system jest dziwny... Jeżeli chciałbyś na cededze popróbować swoich sił, to odezwij się na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak:

1. dd if=/dev/cdrom of=/mnt/store/bg_cds/1.iso

2. mkdir /media/iso

3. modprobe loop

4. mount /mnt/store/bg_cds/1.iso /media/iso/ -t iso9660 -o loop

5. wine /sciezka/do/baldura.exe

 

Efekt:

tu i tu

 

Any help?

 

/edit

 

probowalem odpalac z pliku uruchomienowego na plycie ale efekt taki sam

 

/edit 2

 

Udalo sie! Okazalo sie ze potrzebna jest chwila zabawy z 'winecfg'. Na zakladce napedy stworzylem nowy i przypisalem do niego sciezke '/media/iso' oraz urzadzenie 'CDROM'. Baldur chodzi. Niestety potwornie wolno sad.gif. W menusach wszystko jest ok, ale jak odpale nowa gre to zaczyna wyplowac z siebie na oko 0,5 FPS. Obcialem wszystkie ustawienia do minimum, niestety nic sie nie poprawilo. Na mysl przychodzi mi tylko to ze akceleracja z karty nie chwycila. W innych grach (ET chociazby) wszystko jest ok wiec to chyba znow kwestia odpowiedniej konfiguracji wine.

 

W 'winecfg' na zakladce 'Graphics' mam:

 

->Windows Settings

[ ] Allow DirectX apps to stop the mouse leaving their window.

[v] Enable desktop double buffering.

[v] Allow the window manager to control the windows.

[ ] Emulate a virtual desktop.

 

->Direct3D

Vertex Shared Support: [hardware]

[v] Allow Pixel Shared (if supported by hardware)

 

Do zakladki 'Applications' dodalem pozycje Baldur.exe i przypisalem do niej 'Windows Version [Windows XP]'

 

Na zakladce 'Audio' przelaczalem sie miedzy blokami ALSA/OSS ale nie robilo to specjalnej roznicy w wydajnosci wiec to nie to, ale dla kompletnosci danych dodam ze 'Hardware Acceleration' jest [Full]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś udało mi sie uruchomić te wine pod chrootem. Baldura zainstalowałem i chodzi dobrze (chociaż bez dzwięku). Nic nie przycina, w winecfg mam identyczne ustawienia. Ale jakie ustawiłem w konfiguratorze Baldura? Ja w 1-szym oknie dałem wszystko na full, potem Ok i jakoś chodzi. Jedynie, co nie zaznaczyłem, to pole przy sprzętowej akceleracji (czy co to tam jest, bo ni e widze pod tymi suwakami), bo wtedy się nie uruchomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po klopocie. Pobawilem sie torche ptaszkami w ustawieniach samej gry i okazalo sie ze bol byl z opcja 'Uzywaj sprzetowego 3D' na zakladce 'Grafika'. Po wylaczeniu Baldur ruszyl z kopyta:

 

--Resize_Images_Alt_Text--

 

Nareszczie Boo bedzie mogl zaczerpnac swiezego powietrza i przetrzepac magiczne szaty Irenicusa laugh.gif

 

Dzieki za pomoc lszk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napotkalem zadnych problemow z dziwiekiem jak do tej pory (15 min gry, chwilowow nie mam czasu).

 

Niestety pojawil sie kolejny zasadniczy problem - gra wieleosobowa. Jakos nie pasuja mi npc ktorych moge przylaczyc do druzyny wiec zawsze jej trzon: woja, maga i lotrzyka edytowalem sobie na poczatku i taka trojka rozpoczynalem gre. Pozniej kopiowalem save z niej do katalogu z save'ami dla singielplayer i kontynuowalem rozgrywke. I tu problem. Nie moge rozpoczac rozgrywki multi. Przygotowalem sobie postacie, wybralem trub TCP/IP. Wyskoczyl monit z prosba o podanie nazwy uzytkownika, nazwy sesji i hasla. Wypelnilem, klikam 'nowa gra' i nic... sad.gif Nie robi na nim to klikniecie najmniejszego wrazenia, porprostu nic sie nie dzieje.

 

Jak bede mial chwile czasu to powalcze z tym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zainstalowałem Baldur's Gate II + Tron Bhaala, po czym nie mogę go poprawnie uruchomić :(

 

Wyłączyłem "virtual desktop" i po uruchomienu otrzymuję czarny ekran w odpowiedniej dla Baldura rozdzielczości ekranu. Po zajrzeniu do konsoli, z której odpalam, znajduję:

 

a ) przy wyłączonym "Allow the windows manager to controle the window"

 

fixme:d3d:IWineD3DDeviceImpl_GetAvailableTextureMem (0x17f478) : stub, simulating 64MB for

fixme:ddraw:IDirectDrawImpl_SetCooperativeLevel (0x17ebc0)->(0xa0086,00000011)

fixme:xrandr:X11DRV_XRandR_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 16

err:clipping:CLIPPING_UpdateGCRegion hVisRgn is zero. Please report this.

 

Tutaj aplikacja sama kończy działanie.

 

b ) przy włączonym "Allow the (...)"

 

(tutaj kilka "fixme")

err:d3d_surface:IWineGDISurfaceImpl_PrivateSetup (0x10c2b990) IWineD3DSurface::GetDC failed with hr 80070006

err:ddraw:IDirectDrawImpl_CreateNewSurface IWineD3DDevice::CreateSurface failed. hr = 80070006

err:ddraw:IDirectDrawImpl_CreateSurface IDirectDrawImpl_CreateNewSurface failed with 80070006

(tu też kilka "fixme")

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...