Skocz do zawartości

Podnoszenie Interfejsu Ppp0 Przy Odłączonym Modemi


Łucio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem Fedory (i w ogóle Linuksa). Udało mi się poprawnie skonfigurować połączenie z siecią (Netia, Thomson Speedtouch 330 na USB, mój komputer to HP nx6110), jednak w przypadku próby uruchomienia systemu podczas gdy modem nie jest podłączony następuje zawieszenie systemu podczas jego uruchamiania, dokładnie w momencie podnoszenia interfejsu ppp0.

 

Czy możecie doradzić jak rozwiązać ten problem? Ewentualnie gdzie szukać. Przeglądałem wątki w archiwum dotyczące konfiguracji tego modemu, jednak nie miał podobnego problemu.

 

Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię co prawda nic Wam doradzić, ale mam pytanie, a mianowicie udalo wam się uruchomić speedtouch na Fedorze 4? Bo mam Neostradę i ten modem, ale pod czwórką w żaden sposób nie udało mi się go uruchomić. Jądro standardowe z płyty, czy po aktualizacji?? Byłbym wdzięczny za odpowiedź...

Pozdrawiam, Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kernelu standardowym z distro chodzi na pewno.

Uruchamiane kilkunastokrotnie... problemy pojawialy sie w okolicach 2.6.13 (chodz sa glosy, ze z 2.6.14 tez chodzi - wiec moze to nie "zasada").

Przygotowalem extremalnie skroconego manuala (wlacznie z gotowymi plikami firmware) dla kumpla i gdzies to jeszcze powinienem miec - wiec jesli chcesz moge Ci to podeslac, choc tak naprawde nie roznil sie (chyba) niczym od tego ..., moze cos tam poprawilem i dopisalem w tej "mojej wersji"... nie pamietam smile.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...