Skocz do zawartości

Potrzebuje Waszej Opinii


exbros

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec, tak nietypowo...

 

Mam pytanie, a w zasadzie potrzebuje opinii - przymierzam sie do zlozenia nowego pc-ta do domu i nie wiem co wybrac?...

 

Jedyne co wiem, to ze bedzie to cos opartego na procesorze Dual Core - 64bit (nie zdecydowalem jeszcze czy bedzie to intel czy amd) + dobra grafika z mozliwoscia pracy w SLI/CrossFire (na razie bedzie jedna sztuka) + 1GB RAM (chwilowo, minimum...) + odpowiednia do tego wszystkiego plyta glowna - najchetniej Asus (ewentualnie Gigabyte, czesciowa integracja jak najbardziej wskazana - zintegrowana siec, WiFi, przyzwoita muzyka...).

 

Macie jakies sugestie?

 

Z gory dzieki

Pozdro

 

 

P.S. Zeby mnie Inkwizycja nie ukrzyzowala i zeby nie bylo ze "to nie to forum" to jako "za-i-przeciw" chcialbym uslyszec o wspolpracy sugerowanego hardware'u i "najnowszych technologii" z linuksem...

 

P.S.2. Tylko bez Swietej wojny intel vs. amd - BLAGAM!

 

P.S.3. Pytam Was, poniewaz niektorych z Was "znam" (przynajmnie z tego forum - ale to juz cos...) - i spodziewam sie rzeczowych oraz obiektywnych opinii, a nie handlowego belkotu i linkow do zaprzyjaznionych sklepow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na sprzęcie. Ale gdybym to ja miał kupować kompa to wybrałbym zestaw Inetel Pentium (64 bit tak jak piszesz; jestem tylko ciekawy czy trzeba w takim wypadku sciagac system na paczkach x86_64 czy jakos tak) + Nvidia (m.in. za wsparcie ich przez AIGLX, a także podobno lepsze sterowniki w Linuksie) i słyszałem także że przed ATI wystawili an rynek możliwośćłąćzenia dwóch kart graficznych. Obecnie mam jakiegoś ASUSa płytę główną i nie narzekam, myślę że to najlepsza firma produkująca płyty główne.

 

PS

Co by nie było że faworyzuję te firmy, obecnie mam procesor AMD i grafikę ATI, z grafiki pracującej pod Linuksem, a zwłaszcza ze sterowników nie jestem zbyt zadowolony.

 

PS 2

Jak Intel to tylko Intel Moher Inside biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

powiem tak nie wiem jakimi dysponujesz środkami finansowymi, także ciężko będzie cokolwiek doradzać konkretnego.

Ale ja osobiście polecam procek AMD, miałem już 4 kompy na procku tej firmy i nigdy mnie nie zawiodły, a co najważniejsze dały się nieźle podkręcać smile.gif, ale nie wiem jak to jest z 64-kami.

Jeśli chodzi o resztę to z zintegrowaną sieciówką możesz mieć problem pod FC4 nie wiem jak pod piątką. Jeśli masz w planach macierz RAID to również musisz dobrze się zorientować jeśli chodzi o zintegrowane kontrolery na płycie bo również możesz mieć problem.

No i peryferia tzn drukarka skaner itp również musisz się zorientować co Ci pójdzie pod linuksem, tzn z zasady jest tak: im tańszy sprzęt tym większe prawdopodobieństwo żę Ci nie wykryje.

A cała reszta powinna być ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie, hmmm... ja sie na sprzecie znam dosc dobrze - a moze jednak powinienem powiedziec znalem (do czasow P4HT) poniewaz ostatnio "wypadlem z obiegu" (juz nie administruje zawodowo i coraz rzadziej mam czas na skladanie sprzetu znajomym...), i o ile teorie nadrobilem dosc szybko to potrzebuje teraz obiektywnych opinii o praktycznych zaletach / wadach systemow 64bit - na co zwracac uwage, czego unikac itd...

 

Dla obu architektur (zarowno amd64 jak i EMT64) przeznaczona jest ta sama wersja 64bit dystrybucji - to juz wiem.

 

Wedlug testow intel jest wydajniejszy w operacjach niskopoziomowych natomiast amd w typowych aplikacjach "rozrywkowych" (multimedia / gry) ale nie mam pojecia jak sie te dwie platformy sprawuja sie pod *nix'ami i jakie moze byc "przelozenie" takich testow na real life?

 

Pentium D to 2 rdzenie przy czym kazdy rdzen pracuje dodatkowo w HT - czyli dla systemu sa to prawdopodobnie 4 procesory (analogicznie do P4 HT == 2 wirtualne procesory)? Czy tez moze zalozenie to jest prawdziwe tylko dla 32bit i dla 64bit beda to 2 proce? Czy ktos z Was uruchamial juz tego typu maszynke i moze to zweryfikowac? Jak to wyglada w przypadku amd64x2 ?

 

Jak sie ma sprawa obslugi SLI/CrossFire pod linuksem? Czy istnieja juz sterowniki dla tego trybu pracy i czy udalo sie to juz komus uruchomic? Czytalem co prawda o sterach Nvidii (1.0-8xxx) ktore mialy w pelni wesprzec SLI pod linuksem ale nie wiem czy to po prostu juz zostalo zrobione i dziala... a Ati? Olalo temat?...

 

@tomis - pieniadze nie graja roli (dopoki kwoty sa rozsadne smile.gif ), szukam natomiast sprawdzonych informacji na temat systemow 64bit, w 32 jakos sobie jeszcze radze wink.gif ...

 

Dzieki za odzew!

Pozdro

 

P.S. W morde, ale dowalilem pytan! Teraz to sie juz na pewno nikt nie odezwie... sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...