Skocz do zawartości

Instalacja Fedora Core 5 Na Notebook'u Acer...


Fisiu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda wsparcie tej wersji Fedorki dla laptów? Czy wszystko działa tak jak powinno czy są jakieś większe problemy z instalką/używaniem. Moja konfig. lapa:

 

Procesor: AMD Turion ML34 1.8GHz/1M/HT (35W)

Dysk twardy: 80 GB ATA100 + external USB 2.0 80 GB IDE, oba 5400 rpm

Pamięć RAM: 1024 MB - 2 x 512 MB DDR333

Wyświetlacz TFT: 15.4" WXGA CrystalBrite, 1280x800px, Widescreen

Napęd optyczny: DVD-RW Dual DL

Karta grafiki : ATI MOBILITY RADEON X700, 128M

Bateria: Li-Ion 60Wh

Gniazda USB 4 szt. USB2.0

IEEE 1394: 1

FIR: 1

Port VGA: 1

TV-OUT: 1

Fax/modem: tak

Lan 10/100-1000: tak

Wireles LAN: 802.11g, chip Broadcom 43xx

Bluetooth: Osobny moduł Epox'a (Toshiba) na USB

PCMCIA: 1 x typ II

Czytnik kart: 6-in-1(SM/MS/MS-Pro/MMC/SD/xD-Picture card)

SOUND: System audio 2 kanałowy, AC'97.

 

Czy ktoś testował już na podobnym sprzęcie??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem na podobnym sprzęcie u muszę przyznać, że FC5T3 działało duużo lepiej niż oficjalna, końcowa wersja. Wypiszę głównie rzeczy, które nie działają lub nie testowałem, albo te, które zaskoczyły mnie, bo działają.

 

Wyświetlacz i karta graficzna. Niestety czeka Cię instalacja w trybie tekstowym. Aktualnie zaimplementowany sterownik nie działa - nie potrafi ustawić odpowiedniego odświeżania pionowego i poziomego i co więcej, nie traktuje tego jako błąd, a jedynie ostrzeżenie, więc wszystko uruchamia się i działa przy wyłączonej matrycy. Jedynym aktualnie rozwiązaniem jest używanie sterownika vesa, który pozwala na włączenie w szesnastu bitach rozdzielczości 1024x768, którą oczywiście jest denerwująca dla wzroku.

 

Wskaźnik baterii działa. Podobnie z większością wątków ACPI. Nie włączaj opcji SUSPEND i nie hibernuj systemu, ja zaryzykowałem i włączyłem laptopa dopiero po 15 minutowej zabawie...

 

WLAN. Karta zostaje wykryta prawidłowo. W FC5T3 graficzny konfigurator pozwalał na ustawienie połączenie bezprzewodowego z jej użyciem, obecny w finalnej wersji nie widzi jej :/ Podejrzewam jednak, że sieć da się ustawić bez większych problemów. Należy doinstalować moduły do obsługi przycisków na obudowie - niestety. Sieci nie ustawiałem, bo i tak nie mam jak sprawdzć, czy działa.

 

Bluetooth: Osobny moduł Epox'a (Toshiba) na USB. Nie mam pojęcia, czy działa.

 

PCMCIA: 1 x typ II. Nie mam pojęcia, czy działa. Urządzenie jest prawidłowo wykryte w systemie.

 

Czytnik kart: 6-in-1(SM/MS/MS-Pro/MMC/SD/xD-Picture card). Nie mam pojęcia, czy działa. Urządzenie jest prawidłowo wykryte w systemie.

 

External USB 2.0 80 GB IDE, oba 5400 rpm. O ile się orientuję, takie rzeczy działają bezproblemowo. Ja mam nagrywarkę zewnętrzną, choć mam z nią ogromne problemy, to jako-tako działa.

 

Trochę obco wygląda dla mnie ten fragment posta:

IEEE 1394: 1
FIR: 1 

Firewire jest wykryty, aczkolwiek nie testowałem.

 

 

Niewymienione przeze mnie sprzęty działają wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...