Skocz do zawartości

Dziwny Problem Z Instalacją


k1malinka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prblem z instalacją Fedory 5. Gdy wkładam płyte, wszstko idzie pięknie, lecz po chwili za nim zdąży się włączyć instlator wyświtla napis "...A20 already enabled", poczym wszystko staje i kompa trzeba wyłączyć ręcznie.

 

Sądze, że może to wynikać z błednego stworzenia przeze mnie płyty. (_ściągnołem_ → ściągnąłem) ORT FC-5-x86_64-DVD.iso, wypakowałem na dysk do folderu i poprzez nero nagrałem boot DVD. Jeśli ktoś wie z czego może to wynikać, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisali koledzy przede mną.

Zaczynając od początku większość systemów i innych programów bootowalnych z płyty jest w necie dostępne w postaci iso. Jest tzw. "obraz płyty" gdzie jest zapisane wsio jak ma być później nagrane na płycie. Nero domyślnie jako obraz płyty ma ustawione nrg, trzeba rozwinąć listę i wybrać iso. Nagrywasz sobie spokojnie płytki i wsio gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie gra!

sciagnalem 5 obrazow, sprawdzilem sha1sum-zgadza sie, nagralem poprawnie obrazy plyt(pierwsz juz 3 razy) i na poczatku instalacji sie wywala, a jak raz doszlo do momentu testu nosnika to wyrzucil ze jest blad, ale dlaczego? Plytki nowe.

Czy ktos moze mi opisac dokladnie jak mam sobie zainstalowac system prosto z plikow obrazow a nie z plyt?

 

juz mam tu cos:

http://fedora.redhat.com/docs/fedora-insta...ll-methods.html

 

ale ja nie moge dojsc do tego momentu w instalacji sad.gif

 

tyle ze u mnie chodzi o architekture i386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...