Skocz do zawartości

Fc5 I Notebooki


fraktal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pracowałem na wszystkich do tej pory wersjach Fedory i nie miałem żadnego problemu dopóki nie przezuciłem sie nma laptopa. Chciałem sie zaoptrzec w FC 5, ale nie wiem czy warto bo nie mogłem 4 uruchomić, coś mi sie krzaczyło. Czy z ta wersja bedzie troche lepiej, może ktos wie, wydaje mi sie że wywalało się na grafice. A jeżeli chodzi o kompa to jest to ASUS A6U B026, nie jest taki najgorszy i chciałbym na nim pomykać na Linuchu i konkretnie na FC5, czy da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam notebook'a Fujitsu-Siemens z dyskiem sata, i wlasnie przez ten dysk nie moglem zanstalowac Fedory 3 ani 4,po prostu instalator nie widzial dysku, natomiast ostatnio wpadła mi w ręce fedora 5 i musze powiedziec ze instalacja przebiegla bezproblemowo, dysk od razu został rozpoznany i wszystko smiga pieknie i szybciutko !!! Mysle ze warto sprobowac, bo tak jak mowie, ja tez mialem problemy z FC3 i 4 ale z 5 to już zupełnie inna sprawa biggrin.gifbiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam fujitsu siemensa instaluje fc5 i nic. NIe widzi dysku. NIe mam pojecia co z nim jest ale nie mogę zainstalowac żadnej dystrybucji (_linuxa_ → Linuksa) ORT

ja mialem podobny problem ale na FC4..

Fujitsu Siemens jest Designed for Windows XP.. moze dlatego nic co lepsze nei chce ruszyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam Gatewaya ktory jak twierdzili panowie z helpesku nie bedzie wspolpracowal z linuxem (sam nei wiem dlaczego tak twierdzili) a teraz hula jak burza. Duzo marudzilem i mialem problemow bo mam fedorke x86_64 a jak wiemy nie wszyscy tworza dla systemow 64 bitowych. Teraz jest juz wszytko ok i jetsem coraz bardziej zadowlony. smile.gif Wlasnie pisze na mojej nowej fedorce Statki w javie do gry w sieci smile.gif i od keidy nic nir robie w windowsie zapomnialem co to zawieszki kompa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO ci wszyscy twórcy sprzętu są nastawieni do windy, a o lepszych systemach nie słyszeli. Może jest kilka wyjątków, jak Nvidia, ale można ich się czepiać. Na szczęście są również neutralni(np. producenci monitorów)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam fujitsu siemensa instaluje fc5 i nic. NIe widzi dysku. NIe mam pojecia co z nim jest ale nie mogę zainstalowac żadnej dystrybucji (_linuxa_ → Linuksa) ORT

Hmmm, a jakie konkretnie macie modele siemensa? Ja mam Amilo Pro v 8010. I musze powiedziec tak : nie mialem zadnych problemow z zainstalowaniem Fedory 5, natomiast wczesniej mialem problemy z zainstalowaniem Windowsa, bo kupilem laptopa gołego, czyli bez żadnego systemu. Dzwonie do serwisu i pytam o co chodzi, no i tam powiedzieli mi że jest opcja w biosie którą trzeba przestawic. Opcja ta nazywa się AHCI Configuration i trzeba ją ustawić na DISABLED. Dopiero wtedy mogłem zainstalować winde i instalator windowsa widział mój dysk SATA. Opcja ta do tej pory u mnie w biosie jest tak ustawiona, więc może i wy spróbujcie, może wtedy poleci też instalator fedory. Ja w kazdym badz razie na takim ustawieniu instalowałem fedore i nie wiem co by się stało gdybym instalował na odwrotnej opcji ale przy takim ustawieniu nie miałem żadnych problemów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam amilo pro 2030, z windą nie miałem zadnego problemu (_odrazu_ → od razu) ORT sie zainstalował , ale dzieki za info spróbuje to przestawić w biosie, jak tylko odbiore laptoka z servisu bo sie spalił wiatrak po miesiącu. Tandeta odradzam Fujitsu, dostawa do servisu na własny koszt i 3 tygodnie lezy bo nie mają części, Boże co mnie podkusiło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera TravelMate 4101 WLMi. Po zainstalowaniu FC5 (niestety tylko możliwe w trybie tekstowym!) mam problemy z udev, jak w poście tutaj. Problemem jest karta grafiki ATI Mobility Radeon X700.

 

A propos tego posta, to gratuluję, że na twoim Acerze udało ci się dojść do konfiguracji X-ów, bo ja w ogóle nie mogę się zbootować, nawet w trybie tekstowym czy nieinteraktywnym. Wszystko po prostu zawiesza mi się w momencie wywoływania udev, jak to już napisałem powyżej. Na razie jedyna możliwość "współpracy" z zainstalowaną FC5, to tryb awaryjny z płyty DVD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja posiadam fuitsu siemens amilo pro 2035 (tez sata), problemow instalacyjnych brak, rozdzialka 1280x800 dziala... sieciowka rozpoznana standardowo, nie widzi wifi (w sumie nic dziwnego w laptopie siedzi broadcom jakis badziewny, moze uda sie na ndiswrapperrze ) ogolnie bardzo mile wrazenie fedora5 na mnie zrobila,

 

13arti:

ile ci sie laptopow tej firmy zepsulo?

a to ze dostarczales na swoj koszy to kwestia rodzaju gwarancji. u mnie np odbieraja na swoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja posiadam fuitsu siemens amilo pro 2035 (tez sata), problemow instalacyjnych brak, rozdzialka 1280x800 dziala... sieciowka rozpoznana standardowo, nie widzi wifi (w sumie nic dziwnego w laptopie siedzi broadcom jakis badziewny, moze uda sie na ndiswrapperrze ) ogolnie bardzo mile wrazenie fedora5 na mnie zrobila,

zajrzyj tutaj

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...t=0entry57978

 

u mnie broadcom śmiga bez ndiswrappera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, mam aktoalnie zainstalowana FC5;tke i nie chce mi dzialac myszka podpieta pod ps2, touchpad dziala ladnie ale z myszka zewnetrzna jest pewien problem, proboalem tez na port psaux i tez lipa.

 

P.S

dodam ze FC jest zainstalowana na asus'ie L8400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...