Skocz do zawartości

Kasia :) Kate Os


knapik

Rekomendowane odpowiedzi

Testował ktoś z was? Podoba mi sie to ze od razu jest wsparcie dla multimediów, są kodeki itp.

"Testuje" codzinnie biggrin.gif

 

zechesz przeczytac tego posta -> http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...=9056&hl=kateos

 

i swoje refleksje mozesz juz pisać tutaj, z checia doprecyzuje cos, odpowiem na wiecej pytan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. w sumie to takie systemy upraszczaja wszystko.. jednak przez takie cos niewiele sie nauczy czlowiek...

Nie zrozumiałem tego tex-tu , może dlatego że chory jestem i mam gorączkę .

Sprecyzuj o co Tobie chodziło ?

 

A widziałem już lament USER-a że mu zależności nie pasują , ponieważ wcześniej kompilował , a instalator nie miał o nowych bibliotekach zielonego pojęcia . NO i gdzie tu ta wyższość jeżeli oto chodziło

 

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą automatykę, a inni wolą robić ręcznie. To tłumaczy również, dlaczego jedni wolą Windowsa, a inni Linuksa. Większość ludzi (nie)znających Linuksa twierdzi, że wszystko trzeba ręcznie instalować, konfigurować, itd., choć nie mają racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. w sumie to takie systemy upraszczaja wszystko.. jednak przez takie cos niewiele sie nauczy czlowiek...

Nie zrozumiałem tego tex-tu , może dlatego że chory jestem i mam gorączkę .

Sprecyzuj o co Tobie chodziło ?

 

A widziałem już lament USER-a że mu zależności nie pasują , ponieważ wcześniej kompilował , a instalator nie miał o nowych bibliotekach zielonego pojęcia . NO i gdzie tu ta wyższość jeżeli oto chodziło

 

narka

hehe mialem na mysli to.. ze niektorzy wola robic wszystko samemu i samemu rozwiazywac problemy(nie koniecznie przez format) przez co sie czegos naucza..

rozumiesz mnie teraz?:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mialem na mysli to.. ze niektorzy wola robic wszystko samemu i samemu rozwiazywac problemy(nie koniecznie przez format) przez co sie czegos naucza..

rozumiesz mnie teraz?:]

A mówię tak ponieważ na forum był podany link do opisu “instalować z binarek (rpm) czy kompilować samemu”

I tam były poruszone temat bezpieczeństwo a łaty do bezpieczeństwa , no i jeszcze checkinstall – a jego podwójne biblioteki

 

No i jeszcze wiedza biggrin.gif

 

 (nie koniecznie przez format

Tego jeszcze nie rozumie ( chodzi o rpm-deb)

 

Narka

reinstalacje systemu

to ich decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o reinstalacje systemu z usunieciem danych znajdujacych sie na dysku;]

kilka razy tu czytalem posty takich wlasnie osob ktore zamiast rozwiazac problem instalowaly system od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą automatykę, a inni wolą robić ręcznie. To tłumaczy również, dlaczego jedni wolą Windowsa, a inni Linuksa. Większość ludzi (nie)znających Linuksa twierdzi, że wszystko trzeba ręcznie instalować, konfigurować, itd., choć nie mają racji.

Alez w KateOS 2.3 jest automatyka podstawowych rzeczy należacych do wstepnej konfiguracji... a w KateOS 3 bedzie ta automatyka + dodatkowe OPCJONALNE mozliwosci automatyki zarzadzania pakietami. (teraz juz jest dobrze, ale bedzie jeszcze lepiej)

 

Tu chodzi o to ze w tej dystrybucji w Kate 3 bedziesz mogl instalowac z zaleznosciami dla wygody. bedziesz mógł jednak w kazdym momencie uzyc parametru -nodeps (wiem co mowie bo aktualnie testuje pakiet pkg-1.0beta napisany w C++ ;]) gdy coś chcesz zrobic po swojemu. Mozesz tez zrobic na odwrót.

 

Generalnie Kasia jest zaawansowanym systemem dajacym rownie duza kontrole nad systemem co Gentoo/Lunar Linux/Arch Linux ale jest:

- stabilniejsza niz w/w

- pochłania mniej czasu w konfiguracji

- w pełni spolonizowana out of box

- rózne ułatwienia ma w sobie oraz, co bardzo wazne, przejrzystą budowe (w koncu wywodzi sie ze Slacka)

- uzywa "prostych rozwiązan i funkcji do osiagniecia zamierzonych celów" [*]. I to sie sprawdza

 

 

[*] - cytat twórcy Kasi, niedokładny cytat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widac jak niektorzy nie znaja sie na linuksie tak jak vip13 czy kamilis. jaka automatyka? to ze sa wgrane kodeki i to juz jest dla was "zbryt prosty" linux? Buahaha kate os jest wlasnie tak samo "trudny" jak ubuntu czy fedora, a moze nawet bardziej (jak gentoo, czy slackware - chyba smile.gif ) co nie znaczy oczywiscie ze jest gorszy. Ludzie zastanowcie sie co mowicie, co za lameriada smile.gif

 

Ogolnie zainstaluje sobie i potestuje, choc troche mnie odrzuca ze w wersji II nie mozna sobie robic skrotow na pulpicie smile.gif Ma to chyba byc dopiero mozliwe od III wersj...Czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka automatyka? to ze sa wgrane kodeki i to juz jest dla was "zbryt prosty" linux? Buahaha kate os jest wlasnie tak samo "trudny" jak ubuntu czy fedora

fedora nie jest trudna ubuntu tym bardziej.

jak ktos woli miec wszystko wgrane to niech ma.

ja wole zrobic wiekszosc sam i przy okazji czegos sie nauczyc.

ja jestem negatywnie nastawiony do takich dystrybucji. z doswiadczenia wiem ze lepiej jak zrobisz to co ma chodzic dobrze sam..

 

a moze nawet bardziej (jak gentoo, czy slackware - chyba smile.gif ) co nie znaczy oczywiscie ze jest gorszy.

slackware w cale nie jest taki trudny jak by sie wydawalo..chociaz moim zdaniem nie na biurko.

 

co za lameriada smile.gif

eee rotfl? o_0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie zainstaluje sobie i potestuje, choc troche mnie odrzuca ze w wersji II nie mozna sobie robic skrotow na pulpicie smile.gif Ma to chyba byc dopiero mozliwe od III wersj...Czy sie myle?

ee... to nie zalezy od dystrybucji tylko od menadzera okien ph34r.gif

 

W KateOS2 jako domyslniy WM jest instalowane XFCE4.2 --szybka dystrybucja, szybki WM -- (i XFCE4.2 nie ma obslugi ikonek na pulpicie out of box), a w Kasi 2 bedzie XFCE4.4 ktore juz ma (SVN, Thunar) obsługe ikonek....

 

no ale kto Ci karze uzywac XFCE? Mozesz co chcesz... -> Ja uzywam na Kasi KDE (updateos -ig kde)

 

Screenshoty pulpitow uzytkownikow KateOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fedora nie jest trudna ubuntu tym bardziej.

 

boze...czy ty wiesz co to ironia. slowo "trudne" dalem specjalnie w cudzyslowie, jako ze trudne DLA CIEBIE. To powiedz mi na jakim linuksie ty sie tak intensywnie uczysz skoro kasia jest dla ciebie za latwa co?

 

no ale kto Ci karze uzywac XFCE? Mozesz co chcesz... -> Ja uzywam na Kasi KDE (updateos -ig kde)

 

no tak smile.gif w sumie nie pomyslalem o tym, dzieki tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boze...czy ty wiesz co to ironia. slowo "trudne" dalem specjalnie w cudzyslowie, jako ze trudne DLA CIEBIE. To powiedz mi na jakim linuksie ty sie tak intensywnie uczysz skoro kasia jest dla ciebie za latwa co?

sory nie doczytalem...

w kazdym badz razie wychodzi na jedno: kasia jest podobnym(jesli chodzi o poziom trudnosci w konfiguracji,instalacji,etc..)systemem jak fedora.

niech kazdy wybiera to co mu pasuje.

 

ps. zacznij brac jakies tabletki bo troche nerwowy jestes..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...