Skocz do zawartości

Ciągle Siadająca Neo..


Peres

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Neostradę 512/128 z modem SpeedTouch 330. Korzystam ze sterownika w jajcu oraz firmware'u z płytki od TP (próbowałem wcześniej również znalezionego w internecie "silver modem firmware" czy jakoś tak, problem był taki sam).

 

Problem wygląda tak: niby wszystko jest ok, aż tu nagle ppp0 się wyłącza. Modem niby żyje, w syslogu nic nowego się nie pojawia, ale ppp0 nie idzie postawić. Po odłączeniu linii, modem reaguje prawidłowe (traci synchronizację, syslog daje "ADSL line is down"); po podłączeniu synchronizuje (i syslog też daje w porządku dane), ale za cholerę nie idzie się znów połączyć. Ponowne połączenie jest możliwe dopiero po odłączeniu i ponownym przyłączeniu modemu do USB.

 

Jeszcze warto dodać, że taka sytuacja występuje zwłaszcza przy dużym obciążeniu modemu danymi wychodzącymi (np. przy włączonym BitTorrencie). Wadliwy sprzęt, konfiguracja czy to cholerne TP mnie rozłącza, że im wysyłkę obciążam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak walczylem z neostrada plus 512/128. Tez przy wysokim obciazeniu padalo mi polacznie i to obojetne czy pod linuksem czy pod winda. Modem jaki mialem laczyl sie przez PPPoE(Aztech DSL Turbo 900). Mialem wielokrotne wymiany modemu ale to i tak nic nie dalo a monterzy rozkladali rece. Wiec jak widac to obojetne jaki system i jaki sprzet. Krotko mowiac ten sprzet od neostrady to syf. Najlepiej kupic routera i nie bedzie juz klopotu, sam korzytam z takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt od neo+ powinien się łączyć przez PPPoA, a nie PPPoE(mała uwaga)

Ruter: świetna rzecz, ale drogawa :\(ja mam Linksys AG214)

Należy włąśnie uważać, na to PPPoA. Tylko, jeśli jest obsługa PPPoA to zadziała(taki mają sprzęt w tekekompromitacji, że nie działa jeśli łączymy się przez PPPoE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiana modemu na router powinna pomóc?

 

Bo się właśnie zastanawiałem, czy czasem oni nie mają jakiś cholernych blokad (albo za słabego sprzętu), żeby im nie obciązać za bardzo...

 

PS. I czy w takiej sytuacji ktoś mógłby mi polecić najtańszy możliwe do dostania w Poznaniu, ale działąjący bezbłędnie router?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...