Skocz do zawartości

Problem Na Dzien Dobry


totuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na poczatku wypada sie zawsze przywitac, bo pisze po raz pierwszy na tym forum smile.gif

Jestem nowym uzytkownikiem linuksa, z Windows-a przesiadlem sie przed kilkoma tygodniami, choc wczesniej, przyznaje, probowalem 'wybadac teren' i rozne dystrybucje przetestowac. Zdecydowalem sie w koncu na Fedore, wiec milo mi bardzo Was dzisiaj powitac.

Oczywiscie, jak to z nowicjuszami bywa, trafilo mi sie kilka bledow. A ten, z ktorym caly czas nie moge sobie poradzic, to obsluga przekletej kamery spod znaku Packard Bell. Kamerka jest pod USB, na stronie PB nie ma slowa o sterownikach linuksowych, zreszta nie wiem gdzie w sieci sa, bo Google przewertowalem w jedna strone i spowrotem. Moglem gdzies przeoczyc.

Kamerka to model PB-WC100, wlasciwie nic o niej nie moglem znalesc w necie, procz tego, ze taka istnieje. Nie wiem rowniez na czyich ukladach jest oparta.

Moja instalacja to 2.6.15-1.1833_FC4. Plyta nForce2, Athlon... Obsluga USB wkompilowana i dziala.

Bardzo prosze o pomoc, bo juz nie wiem, co robic, a kamerki oddawac szkoda, bo prezent...

Pozdrawiam

 

P.S. Pomocna mi bedzie rowniez odpowiedz, ze tej kamery linux nie obsluguje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dopiero teraz udalo mi sie wlaczyc komputer, wiec od razu odpisuje.

Polecenie lsusb zwraca takie cos:

 

 

 

[Edited]
# lsusb 
Bus 003 Device 003: ID 07d0:4100 Dazzle
Bus 003 Device 002: ID 05a9:8519 OmniVision Technologies, Inc.
Bus 003 Device 001: ID 0000:0000
Bus 002 Device 001: ID 0000:0000
Bus 001 Device 001: ID 0000:0000
[/Edited]

 

Camstream mam zainstalowane, ale nie widzi kamery [pusto w devices]

 

Cala reszta bez zmian. Obsluge OmniVision wkompilowalem w jadro. Moze teraz pojawia sie jakies sugestie?

 

pozdrawiam

Edytowane przez totuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...