Skocz do zawartości

Package Libgphoto2 Was Not Found In The Pkg-config


blman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Chce zainstalowac "gphoto2-2.1.4", ktory wymaga biblioteki "libgphoto2". Zainstalowalem potrezbna biblioteke poprawnie i podczas wykonywania ./configure dla "gphoto2-2.1.4" wystapil taki blad:

 

checking for libgphoto2 >= 2.1.2... Package libgphoto2 was not found in the pkg-config search path.

Perhaps you should add the directory containing `libgphoto2.pc'

to the PKG_CONFIG_PATH environment variable

No package 'libgphoto2' found

 

configure: error: Library requirements (libgphoto2 >= 2.1.2) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.

 

Jak wspomnialem wyzej ta biblioteka jest zainstalowana, ale pewnie nie w tym miejscu gdzie powinna. Czy ktos wie GDZIE i JAKA komenda ja zainstalowac poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz ./configure --help jest tam ustawienie twojego systemu ./configure --prefix=/usr/lib czyli wskazujesz gdzie ma byc zainstalowana biblioteka libgphoto2 bo domyslnie instaluje sie w /usr/local/lib wiec gphoto2-2.1.4 ja nie znajdzie chyba ze wskazesz ja recznie wiec tak instalujesz libgphoto2 w miejscu w ktorym trzymane sa wszystkie liby najlepiej ./configure --prefix=/usr/lib && make && make install nastepnie

gphoto2-2.1.4 ./configure --prefix=/usr i powinien znalez libgphoto

 

tylko nie wiem po co sie meczysz z zrodlami na serwerach sa gotowe rpm

 

pisze z glowy wiec dobrze popatrz ./configure --help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...