Skocz do zawartości

Resolv.conf


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem problem z prędkością ładowania się stron a resolv.conf wyglądał tak:

generated by /sbin/dhclient-script
search lan
nameserver 10.0.0.148

 

Dla przyspieszenia postanowiłem wywalić ten wpis i dodać dwa nameserwer ze swojego speedtoucha primary i secondary i działa szybciej. Moje pytanie brzmi co należy zrobić by system wczytywał przy starcie te dwa konkretne dns'y a nie by skrypt go tworzył na nowo przy restarcie ten badziewny wpis?

 

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi co należy zrobić by system wczytywał przy starcie te dwa konkretne dns'y a nie by skrypt go tworzył na nowo przy restarcie ten badziewny wpis?
Jak na moj gust, to nalezy wylaczyc autokonfiguracje interfejsow sieciowych (czyli dhcp). Zanim to zrobisz spisz sobie gdzies na boku poprawne IP i maske i skonfiguruj je na stale.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)spisz sobie gdzies na boku poprawne IP i maske i skonfiguruj je na stale
Nie wiem jak gdzie indziej, ale np. w w-wskim Aster taki numer nie przechodzi. Nie znam się na DHCP za bardzo, ale wg mnie przy każdym połączeniu przydzielana jest konfiguracja (sprawdzana dzierżawa IP, ustawiana bramka, NS itp) i jeśli interfejsy nie są nastawione na DHCP tylko na stały adres, to serwer DHCP providera otrzymuje zwrotnie błąd i zawiesza połączenia z daną stacją.

Bez restartu sieci nowe NS raczej nie będa widziane, a po restarcie sieci DHCP przydzieli znowu swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O działa thx

W tej domence trzeba podać ip routera na którym jest id danego pc jeśli się nie ma domeny publicznej bo jak podasz lokalną to nie zadziała bo w necie będzie szukał Twojej domeny prywatnej a nie w lokalnej sieci

 

ja mam lokalna domene o nazwie siec.lan a lokalny serwer dns ma zainstalowanego bind9 i zrobione tzw widoki, siec.lan jest widoczna tylko dla komputerow z sieci lokalnej, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lokalna domene o nazwie siec.lan a lokalny serwer dns ma zainstalowanego bind9 i zrobione tzw widoki, siec.lan jest widoczna tylko dla komputerow z sieci lokalnej, :)

 

Ja mam dns prywatnej sieci "lan" na SpeedTouch'u i na nim taki numer nie przechodzi możę bind9 lepiej to rozwiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie wiem dlaczego ale przstało mi działać wpisywanie ip speedtouch'a w pierwszej linii /etc/dhclient.conf i faktycznie muszę tam wpisać" supersede domain-name "domenka.do.przeszukiwania.lan";. :blink: Niby działa ale komputer nie zciąga z routerka nazwy komputera "Mypc1" tzn mam np root@loclhost...

Co powinienem poprawić by tak nie było tzn by było root@Mypc1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...