Skocz do zawartości

Instalacja Fedory 8 Obok Windows Vista


vladcz

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z tym co przeczytalem na stronce (j. angielski): http://apcmag.com/5046/how_to_dual_boot_vi...installed_first (opis dotyczy Ubuntu, ale mysle ze w przypadku Fedory powinno byc w duzej mierze podobnie)

Czy tez moga byc jakies roznice? Wiem ze Vista ma inny bootloader niz XP (nie ma boot.ini) i juz mialem na tym laptopie problem z instalacja XP obok Visty i Vista przestala sie uruchamiac. Czy w Fedorze jest bootloader GRUB i czy nie bede mial problemow z uruchomieniem Visty pozniej?

Prosze o odpowiedz, na razie mam doswiadczenie z uzywaniem Fedory na VMVare.

Komputer to laptop Compaq Presario F504EA (C-partycja systemu VISTA, D- partycja recovery)

 

Nie lubie odpowiedzi typu: poszukaj sobie, bo ja i tak bede szukal, uwazam, ze internet to nie tylko wyszukiwarka, ale takze spolecznosc, ktora sobie pomaga.

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wlasnie dopiero teraz znalazlem czas by sie zajac tym co wyzej, czyli instalacja fedory obok visty, jednak narzedzie do partycjonowania z visty nie pozwala mi wydzielic miejsca na fedore, wyczytalem na www.vista.pl, ze nalezy uzyc linuksowego Gparted - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&am...GParted+0.3.411

 

//=====

 

Czy uzycie Gparted nie spowoduje zadnych niespodzianek, tzn. straty danych? Chce tylko wydzielic 10GB na fedore, z partycji , gdzie jest vista. Na dobreprogramy.pl w komentarzach ludzie chwala, wiec chyba bedzie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mnie nei zalezy na viscie, ale nie moge jej usunac bo strace gwarancje ;/ Bezsens, zmuszanie ludzi do korzystania z cegos czego nei chca

 

Zawsze możesz sobie zainstalować windowsa jak się coś stanie, a tak mieć tylko linuksa...raczej nie do wykrycia jest, że nie korzystałeś cały czas z Windowsa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie moge jej usunac bo strace gwarancje

A mozesz zacytowac odpowiedni fragment Umowy Gwarancyjnej? Jakos mi sie wierzyc nie chce i pierwszy raz o czyms takim slysze...

Co najwyzej mozesz stracic wsparcie producenta przy rozwiazywaniu problemow z systemem operacyjnym i sprzetem dzialajacym pod nim (tym jedynie slusznym), ale co do tego ma gwarancja na sprzet (hardware)?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta gwarancja jest taki problem, ze jej nie widzialem, bo nie kupilem sprzetu, ale wszedzie tak mi mowia (mowili tez ze linux sie nie uruchomi na laptopie hahaha ;-))

 

A windowsa to musialbym zrobic jakis specjalny backup bo to jest recovery cd, nie daja juz systemu do zainstalowania od podstaw.

 

Rzeczywiscie raczej jest nie do wykrycia, ze inny OS byl postawiony, ale problem sprowadza sie do tego, ze jak mi padnie kaptop musi byc postawiony windows, zeby oni mogli sobie wlaczyc !!! Chore. Bo jesli bede mial problemy to tylko z hardware !! i jesli nie bede umial ich naprawic to musze oddac do reklamacji.

 

Zamotane to jest strasznie a przymierzam sie do kupna Compaqa A910 EM

Moze ktos ma i jak chodzi fedora na tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...