Skocz do zawartości

Jak Skutecznie Uruchomić Bluetooth W Gnome?


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadziłem się ze środowiska KDE do GNOME, ponieważ w tym ostatnim nie ma piekielnego programu Kwallet wpychającego się wszędzie, gdzie tylko można się wepchać.

Odetchnąłem z ulgą ale... okazuje się że w GNOME jest problem z Bluetooth. Ciągle jest wyłączony, a kiedy go włączam w konfiguracji środowiska, to jest przez chwilę widoczny ale nie wiem jak przesyłać nim pliki. W KDE sprawa była dużo prostsza - wszystko funkcjonowało prawidłowo i mogłem przesyłać pliki na smartfona z mojego lapka.

Tutaj jest zagadka...

 

Czy ktoś może mi uchylić rąbka tajemnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Też próbowałem i się poddałem. Mogę się bez problemu połączyć z internetem przez bluetooth w telefonie, muzyka też gra, ale wysyłanie plików do porażka. Pod tym względem zdecydowanie lepiej działa Blueman, który jednak koliduje Gnomowym oprogramowaniem i trochę się krzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc w KDE dało się zrobić poprawnie działający Bluetooth, a w GNOME nie? Czy developerzy tego środowiska graficznego są upośledzeni do tego stopnia, że tego nie widzą? Przecież przed wydaniem do użytku nowej jego wersji podobno wszystko jest przetestowane na dziesiątą stronę. Jak ich oświecić w tym temacie, żeby to poprawili?

Jak pisałem na wstępie, u mnie Bluetooth stale jest wyłączony, chociaż go włączam.

Nie znam języka angielskiego do tego stopnia, żeby w nim prowadzić korespondencję i to jeszcze w tak fachowej dziedzinie jak informatyka, dlatego nie bardzo widzę możliwość kontaktu z developerami GNOME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...