Skocz do zawartości

adios

Użytkownicy
  • Zawartość

    861
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Previous Fields

  • Ulubiona dystrybucja
    Fedora
  • Środowisko graficzne
    Gnome
  • GG
    2227664

Contact Methods

  • Strona www
    http://
  • ICQ
    0

Profile Information

  • Skąd
    Kraków/Mielec

Ostatnie wizyty

8550 wyświetleń profilu

adios's Achievements

Ekspert

Ekspert (10/16)

0

Reputacja

  1. Jesli Java to tylko Hibernate: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hibernate lub pBeans: http://pbeans.sourceforge.net/ Mozna prosciej, ale ORM nie da sie nie pokochac ;-) Jesli QT to QPSQL. Nie polecam - jest to nastepca Borlanda, typowe narzedzie RAD. Edytor kodu jest tragiczny, na poziomie notatnika. Programowanie w tym srodowisku uczy niesamowicie zlych nawyków - wstawiasz kontrolke, wybierasz dla niej akcje i piszesz funkcje - niby wszystko pieknie gdyby nie to, ze wszystkie obiekty/metody takim sposobem sa publiczne. Ogólnie dobre do napisania kalkulatora, nie aplikacji produkcyjnej. A róznice miedzy tymi programami? RAD Studio jest najogólniejszym RAD, obsluguje najwieksza ilosc jezyków, ma najwiecej domyslnych kontrolek. c++ i Delphi. Ogólnie ADO.NET by chyba cie interesowal. Nie jestem pewien, ale chyba jest dostepny w Expressie. Pracujac jednak na tych komercyjnych srodowiskach pamietaj o ich licencjach. Osobiscie polecalbym Ci Jave a unikal w szczególnosci produktów Embarcadero.
  2. adios

    Core I5/i7

    Mam komputer oparty na Core i7 860, 4GB RAM 1600MHz, GF 275 no i RAID0 2x500GB. Ogólnie Fedora spisuje się genialnie. Uruchamia się szybciej niż Windows 7. HT^2 działa sprawnie. W zasadzie nie zauważyłem żadnych problemów.
  3. adios

    Moblin

    Moblin to zarówno dystrybucja jak i środowisko graficzne. Początkowo zresztą Moblin był dostępny ze środowiskiem XFCE.W zasadzie projekt Moblin to: * Kreator obrazów Moblina - pozwala na tworzenie gotowych obrazów przystosowanych do konkretnych netbooków * Jądro - specyficzne patche dla netbooków itp. * Interfejs - oparty na bibliotece Clutter i GTK * Zarządzanie energią - nastawione na wydłużone korzystanie z baterii * Przeglądarka - Mozilla z przystosowanym interfejsem do małych rozdzielczości * Manager połączeń - coś jak Network Manager, ale alternatywne ;-) http://moblin.org/ Ogólnie ludzie chwalą szybkość i czas pracy. Najlepiej spisuje się na procesorach Atom. Podstawową wadą jest niewielka ilość oprogramowania. Teoretycznie Moblin ma jakieś korzenie w Fedorze, ale obawiam się, że z połączenia repo nic dobrego nie wyjdzie.
  4. Widzę, że skupiacie się na rozwiązaniu problemu ^^. Wujek Google już w jeden dzień zaindeksował ten temat sugerując, że znajduje się w nim rozwiązanie (10-ty i pierwszy wynik). Także spróbujmy pomóc. Wszystko zależy od tego jak sformułowana jest umowa i czy istnieje możliwość odstąpienia od niej bez sankcji prawnych (ale oczywiście z karą zawartą w umowie). Kary są zazwyczaj wyższe jeśli skorzystano z jakiejś promocji biorąc modem lub laptopa w abonamencie. Nie wydaje mi się prawdopodobne odstąpienie od umowy bez kary z powodu słabej jakości usługi, gdyż jest to usługa mobilna. Na stronie ery znalazłem: Tak więc raczej ciekawa przyszłość się nie rysuje w przypadku odstąpienia od umowy.
  5. adios

    Przegrzania Laptopa

    Z byle jakiego sklepu komputerowego. Najpopularniejsze są pasty silikonowe, ale nie przepadam za nimi. Osobiście polecam inwestycje w pastę diamentową np. IC Diamond 7 Carat 7. Nie przewodzi ona prądu a idealnie przewodzi ciepło ;-) Należy pamiętać, że każda pasta ma określony czas wygrzewania, czyli dojścia do optymalnych parametrów kondukcji cieplnej. Pastę należy nanieść na powierzchnię prawidłowo, czyli równo i maksymalnie cienko.
  6. Sprawdź czy nie masz niedokończonych transakcji. yum-complete-transaction Osobiście odinstalowałbym wszystkie jądra oprócz najnowszego, lub najbardziej sprawnego. Do tego wywaliłbym tymczasowo kmod-nvidia.
  7. 1) Kontekst SELinuksa http://fedoraproject.org/wiki/SELinux/apache 2) Odpowiednie chmody (uprawnienia nie mogą być tez za duże bo apache zablokuje) 3) Jest gotowa paczka do wordpressa w repozytorium Fedory. Jest to pewna wygoda ;-)
  8. adios

    Pokaż Swój Desktop

    Mój skromny pulpit ;-)
  9. @thof Tylko GRUB debianowy musi być połatany (obecnie taki jest, tylko nie wiem w jakim repo, ubuntu ma już połatanego GRUBa) albo być z gałęzi rozwojowej GRUB2. Niestety wygodne to rozwiązanie nie będzie, gdyż po każdej aktualizacji jądra itp. będziesz musiał przeklejać linijki ;-) No, zawsze można zrobić symlinka do ostatniego obrazu jądra.
  10. A łatwiej napisać Pobrałem :>
  11. Gdyby napisać jakiś parser słów w JS sprawdzający przed wysłaniem wiadomość pod kątem najbardziej rażących byków ortograficznych (pomijając takie jak (_linuxa_ → Linuksa) ORT, (_yum'a_ → yuma) ORT - bo to nie dla wszystkich jest oczywiste) i informujący w jakiś słowach jest błąd to może by się coś poprawiło. Skrypt nie pozwoliłby na naciśnięcie "Wyślij" przed sprawdzeniem treści wiadomości. Co sądzicie na temat takiego rozwiązania ?
  12. Wiem, że post ma kilka dni, ale muszę na niego odpowiedzieć: Ad. 1. Architektura 32 bitowa obsłuży do 4 GB ramu odjąć przestrzeń adresowa innych zasobów systemowych. Wychodzi więc około 3,5 GB. Architektura 64 bitowa obsłuży tyle GB pamięci RAM, że ci się nawet nie śni, że kiedyś będziesz ją miał. Dokładnie to wychodzi 2^64 wariacji adresu więc ilość możliwej do zaalokowania pamięci to 16.8 millionów terabajtów, lub 16.8 miliardów gigabajtów jak wolisz Zwiększona przestrzeń adresowa jest również dostępna dla 32 bitów, wystarczy użyć jądra z obsługą PAE. Od Fedory 11 będzie to domyślne jądro dla 32 bitów. Ad. 2. O ile dobrze pamiętam najnowsze jądro 2.6.29 obsługuje 4096 procesorów przy czym chyba nie ma rozróżnienia na procesory fizyczne i rdzenie, choć tego nie jestem pewien. Ad. 3. Opcje zasilania są o niebo lepsze w Fedorze niż w Windows. Co do Fedory to środowisko GNOME jest lepsze pod tym względem, jednak wraz z wydaniem Fedory 11 znajdzie się w niej narzędzie do zarządzania zasilaniem dla KDE - PowerDevil (chyba tak się to nazywa). Co do GRUB'a - zastosuj się do porady InIrudeBwoy'a. Dodam, że ^ przed nazwą klawisza zwyczajowo w Uniksach oznacza jakiś klawisz funkcyjny, a więc w naszych IBMowskich klawiaturach jest to Control - Ctrl.
  13. Karta sama się ustawia w tryb monitoringu, oczywiście jeżeli sterownik karty obsługuje monitoring. Z tego co wiem to jest kilka sterowników, które tego nie potrafią, no i oczywiście ndiswrapper. IPW3945 chyba obsługuje monitoring. Spróbuj przestawić kartę ręcznie w tryb monitoringu (o ile pamiętam): iwconfig wlan0 mode monitor Co do Kismeta używałem ostatnio i nie miałem żadnych problemów z SeLinuksem.
  14. adios

    F11 Alfa

    Faktycznie to może być wersja życia ;-) Red Hat Enterprise Linux 6 potrzebuje przecież solidnej podstawy ;-)
  15. Ja używam GNOME, ale w Kadu (jedna z dwóch aplikacji na QT jakie mam) jakiegoś czasu w Rawhide w żaden sposób nie mogę wymusić polskich znaków. Tak więc trzeba czekać na przebudowę paczek...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...