Skocz do zawartości

Powolne Logowanie


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem wygląda tak: podczas pracy system się zawiesił i musiałem go zrestartować przechodząc w tryb tekstowy. Logowanie trwa teraz całe wieki, a jakakolwiek praca jest niemożliwa. Próbowałem logować się w trybie failsafe KDE i tak samo, wygląda na to, że coś się dzieje ze środowiskiem graficznym. Na roota dostałem też jakąś pocztę ale nic z niej nie rozumiem :/.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak tego pokazać - piszę teraz z innego kompa, na tamtym nic nie można zrobić (w trybie graficznym)

Nie musisz uruchamiać systemu w trybie graficznym, możesz zrobić tak:

Gdy zrobił się POST (Sprawdzenie sprzętu - procka, pamięci dysków itd) to pojawia się GRUB z możliwością wyboru systemu operacyjnego, wtedy klikasz e (E jak edit) no i w linii:

kernel /vmlinuz bla bla bla.... dopisujesz na końcu tej linii " 3". (By edytować to chyba znowu trzeba kliknąć e).

Dajesz enter i klikasz klawisz b (B jak boot).

 

W ten sposób uruchomi się w trybie tekstowym ale z obsługa wielu użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej znalazłem rozwiązanie tutaj, trzeba usunąć plik icon-cache.kcache z ~/.kde/cache-użytkownik. Co dziwne proces ten musiałem powtażać po włączeniu Opery! Usunąłem ją i spróbuje zainstalować ponownie. Aha i po zalogowaniu włącza mi się kilkanaście okien Krusadera, ktoś wie czemu i jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...