Jump to content

thof

Użytkownicy
 • Content Count

  4,049
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

thof last won the day on November 27 2012

thof had the most liked content!

Community Reputation

104 Excellent

About thof

 • Rank

Previous Fields

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  Wrocław
 1. Ten instalator nie zawiera wyłącznie sterownika, ale też kilka innych kluczowych pakietów. Więcej informacji: http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTQyNTQ Nie ma sensu śmiecić sobie systemu.
 2. Jak z Gmaila to lepiej jest użyć jakiegoś klienta typu Mutt lub Alpine. Korzystałem z obu i działały bardzo dobrze.
 3. W Gnome 3.8 pojawił się tryb Classic. Przeloguj się i w GDM wybierz sesję Gnome zamiast Gnome Classic.
 4. Ale nie napisałeś jak. Jeśli zrobisz alias na alias (alias alias='echo Odmowa dostępu'), to nie będziesz mógł używać polecenia alias Będziesz musiał wyedytować odpowiednie pliki, których edycja jest domyślnie wyłączona i wylogować się z powłoki. Wszystko zależy od wymagań.
 5. Ad 1. Możesz taki efekt osiągnąć używając aliasów skonfigurowanych dla danego użytkownika np. poprzez ~/.bashrc. Przykładowo ja mam na moim użytkowniku alias ls='ls --color=auto' i dzięki temu wklepując ls otrzymuję pokolorowane wyjść. $ alias who='echo Upgrade your account to see more information' $ who Upgrade your account to see more information
 6. Konfigurację systemowa /etc/xdg/user-dirs.conf i /etc/xdg/user-dirs.defaults. Może też istnieć konfiguracja na koncie użytkownika ~/.config/user-dirs.conf a do aktualizacji konfiguracji służy komenda xdg-user-dirs-update, która jest odpalana podczas każdego logowania.
 7. Powinno działać na tych ustawieniach ( http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/device_reference.txt ): ######################################################## # Huawei devices # # Contributor: Hans Kurent, Denis Sutter, Vincent Teoh DefaultVendor= 0x12d1 DefaultProduct= 0x1003 TargetClass= 0xff HuaweiMode=1 Czyli powinno działać OOTB. Jeśli usbmode_switch nie przełącza automatycznie, to musisz sprawdzić w logach dlaczego nie przełącza urządzenia w tryb modemu. Coś powinieneś znaleźć w dmesgu i ogólnie logach systemowych.
 8. Gdyby to było takie bezproblemowe to byłoby dodawane w standardzie do systemu. Bawiłem się tym na Archu i faktycznie znacznie potrafi przyspieszyć start systemu (z tego co pamiętam było to jakieś 40%). Trzeba tylko wiedzieć co się robi.
 9. Nie zapomnieli. Nikogo nie obchodzi jakieś gg... Tylko nie pisz o "układaniu" jednego wspólnego komunikatora, który będzie miał wszystko. Chcesz mieć pełne wsparcie gg to zainstaluj Kadu. Skoro używasz KDE to się ładnie wpasuje w resztę.
 10. Co jakiś czas gdzieś się spotykam z informacjami nt. rozwoju Openchrome (bo inne sterowniki właściwie nie żyją) i to raczej nie są pozytywne informacje. Jak sobie rzucisz okiem na stronę projektu to dowiesz się, że dla Twojej karty akceleracja 3D nie została nawet zaimplementowana http://www.freedesktop.org/wiki/Openchrome/SupportedHardware Pewnie dałoby się to jakoś ruszyć, ale czy warto? Zresztą pod Windowsem te sterowniki są niewiele lepsze. Po prostu sprzęt jest gówniany i nadaje się do śmieci.
 11. Jak to się mówi: nie ma sensu kopać się z koniem
 12. Strzelam, że brakuje możliwości importu kontaktów z serwera gg. Podobnie sytuacja wygląda na Empathy oficjalnym komunikatorze Gnome.
 13. Nie wiem o jakim pliku piszesz. Przeciez nm-connection-editor jest wlasnie czescia NM i to jest narzedzie z interfejsem graficznym. Poza tym domyslnie nieznane sieci sa wlasnie ignorowane, musisz recznie spróbowac sie z nimi polaczyc, aby pojawily sie na liscie znanych sieci. Wydaje mi sie, ze NM spelnia wszystkie Twoje wymagania, tj. robi dokladnie to czego oczekujesz, ale nie rozumiesz logiki jego dzialania i przez odnosisz wrazenie, ze czegos brakuje. Istnieje mnóstwo alternatyw dla NM, np. wspomniany wicd, czy ConnMan, netcfg i pewnie wiele innych mniej znanych.
 14. Mialem na mysli wlasnie nm-connection-editor i o usuniecie w nim wpisów. Czyli zrobiles wszystko ok.
×
×
 • Create New...