Skocz do zawartości

Fedora Core 6


si3wc4

Rekomendowane odpowiedzi

Pobralem obraz Fedory Core 6 dla architektury x86_64.

 

Wszedlem na strone _http://fedora.redhat.com/docs/install-guid...cd-or-dvd-media i postapilem zgodnie z opisem. Niestety nie moge wystartowac z plyty. Sprawdzalem sumy kontrolne i wszystko sie zgadza, ale podczas proby uruchomienia wyskakuje mi: "cannot find Linux iso"...

Jest jakis sposob zeby zboot'owac ta wersje fedory??

 

Mam Fedore Core 2 i do niej musialem wypalac osobna plytke z ktorej bootowalem ta dystrybucje...

 

Dodam jeszcze ze z Rescue CD startuje ale po wybraniu opcji "install" wkladam plyte z fedora i w dalszym ciagu nie wykrywa.

 

Zepsulem juz 3 plyty. Na kazdej byl obraz z innego serwera (polski, amerykanski i niemiecki).

 

Dodam jeszcze ze mam 2 dyski (SATA - primary, ATA - secondary) i chce zainstalowac na ten drugi...

 

Jesli ktos mial taki problem i udalo mu sie rozwiazac to prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuksa nie uzywalem juz dluzszy czas.

 

Sprawdzalem sumy kontrolne obrazow ktore pobralem z serwera a wypalilem plyte z obrazu a nie obraz na plyte.

 

Po wlozeniu plyty Recsue CD jest do wyboru opcja: "If You wish to install FC6 type: linux". Po wklepaniu uruchamia mi sie jakby zaczatek instalacji i wszystko idzie ok do momentu wyboru zrodla instalacji. Wskazuje na CD-ROM, wkladam plyte z FC6 i... wywala blad ze na danej plycie nie ma systemu Fedora itd.

 

Sprawdzalem juz nawet naped (mam Lite-On) na LG i TDK ale nic to nie daje.

 

A moj procek to Intel Pentium D 820. Wybralem wersje x86_64 bo powinna bez najmniejszych problemow ruszyc. Inne dystrybucje x86_64 dzialaja bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj procek to Intel Pentium D 820. Wybralem wersje x86_64 bo powinna bez najmniejszych problemow ruszyc. Inne dystrybucje x86_64 dzialaja bez zarzutu.
Nadal wyglada to dosc dziwnie...

 

Nagrales obraz na DVD-R czy RW? Niektore stare napedy DVD nie potrafia bootowac z plyt wielokrotnego zapisu (moj NEC tak ma...). A sprawdzales czy widac zawartosc plyty pod jakimkolwiek innym systemem?

 

Co do bootowania z Rescue to nie wiem czy ta plytka nie laduje przypadkiem jakiegos mini kernela w architekturze 32bit - moze dlatego przy probie instalacji ignoruje nosnik z pakietami x64? Ale to tylko taka wolna refleksja - pewnie nie ma to znaczenia.

 

Jak dalej nie mozesz tego ugryzc to pisz. To musi zadzialac ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagralem na DVD-R, a nagrywarke mam w miare nowa (Lite-On SHW-1635S) <_< .

 

Moze z tym Rescue masz racje. Najwyzej sprobuje sciagnac wersje 32-bitowa i zobaczymy co sie stanie.

 

Na razie dzieki za pomoc. Jak uda mi sie cos ruszyc z tym tematem to sie odezwe.

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam taki sam problem jak zalożyciel tego posta , mam procesor core 2 duo E6300 , więc chyba obsługuje 64 nagralem na dvd+r i na Xp widzi zawartość płyty, sprawdzalem sumy i wszystko wyszło prawidlowo. Jeśli macie jakieś propozycje to pomocy bo porzuciłem slackware żeby nie mieć tyle kombinowania podczas instalacji.

 

po sprawdzeniu to jest jednak 64 bitowy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...