Skocz do zawartości

Vista + F7


supersquid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zainstalować obok Visty F7. NIe wiem dokładnie jak się do tego zabrać (o linuksie wiem niewiele, a o dual boot jeszcze mniej :). Posiadam trzy partycje C(50GB), D(100GB), E(100GB). Vista jest na C. Czy da się zainstalować F7 na oddzielnej partycji np. na E? Jeśli tak to czekam na odpowiednie wskazówki, porady :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora 7 musi być zainstalowana na systemie plików ext3 lub innym linuksowym. Poza tym pasuje zrobić systemowi partycje wymiany SWAP. Pasuje jeszcze zrobić oddzielną partycję home (gdzie będzie twój katalog domowy).

Najlepiej jak byś wydzielił z partycji, która w windowsie nazywa się E jeszcze trzy partycje.

/ - root (10 GB raczej wystarczy)

/home (20-30 GB, lub więcej. Zależy co będziesz trzymał tam)

swap - tyle ile masz RAM w systemie (np. 512)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób trochę pustego miejsca na dysku na system. Ściągnij F7 potem zbootuj z płytki i postępuj zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie :) Jak będzie pytał się o układ partycji to wybierz opcję "wykorzystaj wolne miejsce na dysku i stwórz standardowy układ partycji" (coś w tym stylu bo dokładnie to nie pamiętam). Później next, next itd. jak w windowsie. ps. nigdy nie korzystałem z tej opcji defaultowego układu partycji i nie wiem czy na pewno jest to bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...