Skocz do zawartości

Yum Update - Pakiet X.rpm Nie Jest Podpisany


borzole

Rekomendowane odpowiedzi

Fedora 11, robię yum update i spośród ~70MB aktualizacji, które zainstalowałem mam 4 małe kwiatki

"Pakiet xxx.rpm nie jest podpisany"

no co jak co, ale z domyślnego repo? Problem dotyczy takich paczek.

           =============================================================================
            Pakiet              Architektura    Wersja           Repozytorium      Rozmiar
           =============================================================================
           Aktualizowanie:
            libtirpc            x86_64          0.1.10-7.fc11     fedora            81 k
            nfs-utils           x86_64          1:1.1.5-6.fc11    fedora            316 k
            nfs-utils-lib       x86_64          1.1.4-6.fc11      fedora            71 k
            rpcbind             x86_64          0.1.7-3.fc11      fedora            53 k
           
           Podsumowanie transakcji
           =============================================================================
           Instalowanie       0 pakietów     
           Aktualizowanie     4 pakietów     
           Usuwanie           0 pakietów     
           
           Całkowity rozmiar: 521 k
           Pobieranie pakietów:
           
           Pakiet nfs-utils-lib-1.1.4-6.fc11.x86_64.rpm nie jest podpisany

I teraz pytanie, czy to jest błąd gościa od paczki, czy coś jest nie tak w systemie? Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, aż zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś im się pochrzaniło chyba.

Ja dzisiaj musiałem wyłączyć z aktualizacji dwie paczki --exclude=rpcbind,libtirpc

NFS nie mam zainstalowanego, więc i problemu nie było. A u Ciebie do tych rpcbind i libtirpc yum się nei czepia?

 

[edit]

Ale to w sumie F11, mają jeszcze chwilkę żeby się poprawić - zresztą do ostatecznego spinu te paczki chyba nie wejdą. Kod przecież zamrożony jest od kilku dni :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod przecież zamrożony jest od kilku dni :unsure:

 

Hm... ale dlaczego przesunęli datę wydania? Nie dlatego, że wykryto trochę więcej krytycznych błędów niż się spodziewano? IMO to trochę dziwne, no ale...

 

Co do tematu. F11 to jest, to pewnie ktoś przeoczył. W końcu to jeszcze nie są końcowe paczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...