Skocz do zawartości

Błąd Podczas Aktualizacji


Pirouette

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udaje mi się zaktualizować systemu. Wybija poniższy błąd:

 

Błąd: Brakująca zależność: libdrm >= 2.4.17-1 jest wymagane przez pakiet mesa-libGL-7.7-2.fc12.i686 (updates)

Można spróbować użyć --skip-broken, aby obejść problem

Można spróbować wykonać: package-cleanup --problems

package-cleanup --dupes

rpm -Va --nofiles --nodigest

Próbowałem zalecanych komend, ale nic to nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - po niedawno skopconych po aktualizacjach panelach GNOME w F12, tak teraz ktoś zapomniał się i nie dorzucił wymaganych zależności. Mało tego - problem jest nie od dziś, gdyż parę dni temu chciałem odważyć się i ściągnąć aktualizacje z repo Testing dotyczące mesy i driverów ATi, i już wtedy był ten problem, więc odczekanie paru godzin może nie pomóc. Teraz nie mam na to czasu, jednak później zgłoszę to na Bugzilli, bo kto wie, czy wiedzą o tym, skoro problem chwilę czasu już istnieje. Chyba, że uprzedzi mnie ktoś z bieglejszym władaniem "Ingliszem" :) I problem jest nie tylko w systemach i686, lecz i w x86_64. Ktoś po prostu dał plamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - zgłosiłem buga, trafił on do odpowiedniej osoby. Teraz tylko czekać. Choć jeśli ta rzecz ma zająć tyle co naprawa paneli GNOME (parę dni a tu nadal nic, nawet osoba od przydzielonego buga milczy), to poczekamy sobie. Przyznam szczerze, że jestem nieco poirytowany - już 2 bugi w ostatnich dniach...a szukałem stabilnego i bezstresowego distra na biurko :rolleyes: Celowo nie skorzystam z:

 

yum update mesa-libGL --enablerepo=updates-testing

 

Bo chcę zobaczyć, jak panowie od Fedora Project uwijają się z bugami.

 

Raven - ale problem z aktualizacji testowych przeszedł do stabilnych i nikt się tym nie zajął.

 

Jak ktoś chce zajrzeć do Bugzilli: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=556796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki konflikt podczas Aktualizacji wyskakuje mi

Brakująca zależność: libdrm >= 2.4.17-1 jest wymagane przez pakiet mesa-libGL-7.7-2.fc12.i686 (updates)

Nie wiem jak mogę sobie z tym poradzić.

Edytowane przez WalDo
przyłączony post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w "Administracji" rozwiązujemy ten problem, i jest nawet rozwiązanie: http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...mp;#entry136193. Bug na Bugzilli również zgłosiłem i został przydzielony do odpowiedniej osoby i działu, więc możesz albo poczekać, albo zastosować się do porady z tematu.

Edytowane przez WalDo
przyłączony post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - zgłosiłem buga, trafił on do odpowiedniej osoby. Teraz tylko czekać. Choć jeśli ta rzecz ma zająć tyle co naprawa paneli GNOME (parę dni a tu nadal nic, nawet osoba od przydzielonego buga milczy), to poczekamy sobie.

Nie wiem czy wiesz, ale to są bardzo zajęte osoby. Nie są też w stanie się rozdwoić i robić kilka rzeczy na raz, zwłaszcza tak mało znaczących jak ten błąd. Poza tym niektórzy mają też przysłowiowe real life, $day_job i inne takie.

 

Przyznam szczerze, że jestem nieco poirytowany - już 2 bugi w ostatnich dniach...a szukałem stabilnego i bezstresowego distra na biurko :rolleyes: Celowo nie skorzystam z:

yum update mesa-libGL --enablerepo=updates-testing

Bo chcę zobaczyć, jak panowie od Fedora Project uwijają się z bugami.

"Panowie" od projektu Fedora to ty, ja, ten kolega obok i ta pani w trzecim rzędzie. Inaczej mówiąc, zbierz dane, rozgryź problem, wyślij patcha. Albo cierpliwie czekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...