Skocz do zawartości

Instalacja Na Xeonie 64bit


gajosr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy da się zainstalowac Fedore Core 4 w wersji 32 bit na serwerze o specyfikacji

Intel Xeon 3.0 GHz FSB800 EMT64

Płyta pod dwa procesorki z chipsetem Intel 7525

Dysk SATA

 

Czy nie będzie problemu z obsługa tego procka.

 

Czy lepiej zainstalować wersję 64bit. Tylko wtedy obawiam się jednego, jak bedzie z dostepnym oprogramowaniem, tzn czy yum bez problemu działa, czy są repozytoria. Chodzi głownie o oprogramowanie serwerowe typu Apache, Postfix, Vsftp, php, mysql itd.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zakładając to powinny chodzić a od sprawy praktycznej to nie zawsze chodzą programy 32bit na platformie 64bit Wiem z własnego doświadczenia

a co np. Ci nie poszlo?? bo ja sie nie spotkalem zeby 32 bitowe aplikacje nie chodzily,

 

tak jak wspomnial Raven architektura x86_64 (EM64T oraz AMD64) z zalozenia w pelni obsluguje 32 bitowe aplikacje, jak i 64 bitowe, poniewaz jest to tylko rozszerzenie 32 bitowego zestawu instrukcji procesora o funkcje 64 bitowe

 

czyli ponsumowujac mozesz zainstalowac 32 bitowa wersje Fedory jednak ona nie bedzie wykorzystywala dodatkowych instrukcji, dlatego warto zainstalowac FC 64 bitowe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. kadu, superkaramba, kmpio, palace (paczki pod x32) na x64 nie chodzą, a jak sie odplą to z błędami. Kiedyś miałem system x32 wszystko chodziło. ( a pozatym kadu i superkaramb-e dopiero odpaliłem z paczkam pod x64) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. kadu, superkaramba, kmpio, palace (paczki pod x32) na x64 nie chodzą, a jak sie odplą to z błędami. Kiedyś miałem system x32 wszystko chodziło. ( a pozatym kadu i superkaramb-e dopiero odpaliłem z paczkam pod x64)  wink.gif

mysle ze w tym przypadku to jednak wina niestarannie zbudowanych paczek, w systemach x86_64 jest ten problem ze posiadaja wersje bibliotek i kompilatorów dla 32 i 64 bitow, wiem po sobie ze trzeba bylo sie troszke nagimnastykowac zeby niektore progsy pokompilowac i zbudowac paczki, wiec w trzecio lub czwarto rzedowych repo czasami takie rzeczy sie zdarzaja,

 

ja na 64 bity sam skompilowalem kadu i pomyka bardzo ladnie, co do reszty to niestety nie uzywam

 

PS. no wlasnie to powinno byc w tym watku tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie spróbuje odpalić na 32 bitach, jak będą problemy to ściągne ver.64bit

na 32 bitach - tak jak napisalismy wczesniej- nie bedziesz mial problemow, warto jednak od razu zainstalowac 64 bitowa wersje, zeby wykorzystac moc procesora,

 

to tak jakbys kupil formule1 a uzywal jej do niedzielnych spacerow - 15km/h, zamiast scigac sie na torze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to i się jeszcze zastanowię.

Chodzi mi głównie o to aby działały serwery www, poczty ftp. To nie będzie w żadnym wypadku sprzęt do użytku domowego.

Na pewno będzie zainstalowane Apache, MySql, PHP, VsFtp, Postfix i prawdopodobnie Cyrus-imap, pop3d (może macie inne promozycje na serwer pop3).

 

Chodzi mi głownie o to oprogramowanie a to chyba jest standardowo w dystrybucji Fedory, tak więc może jednak ver. 64 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuje Dovecot, teraz na maszynie przejściowej próbuje to wszystko skonfigurować. Mam duże problemy z pocztą , postfix jako tako działa ale z odbieraniem mam problemy. Może ktoś zna jakieś strony z dokładnymi instrukcjami jak zainstalować serwer poczty od początku do końca na Fedorze (smtp i pop3). Najlepiej bez kompilacji źródeł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...