Skocz do zawartości

Instalacja Kde


lawslare

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie. zassałem z sieci fedore 5 dvd, czytałem że system posiada kde 3.5.... . podczas instalacji nie było mozliwości wybory systemu graficznego. po zainstalowaniu okazało sie że jest tylko gnome. w panelu logowania wybrałem sesje ale tam jest tylko gnome. i tu moje pytanie: co zrobić żeby było kde? znalazłem w sieci coś takiego "yum install kde*" ale ta komenda ściąga kde z sieci a tego jest 500 mega, kde na pewno jest na płycie.

jestem jeszcze zielony w Linuksie i proszę o łopatologiczne wyjaśnienie.

i jeszcze jedno, mam dwie karty graficzne. radeon 9800 i nvidia 6600.

która najlepiej nadaje się do linuksa? lub z którą jest mniej problemów.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aplikacjach szukasz: Add/Remove Software

i zaznaczasz sobie co chcesz tylko nie wiem czy będzie ci krzyczał o płytkę czy będzie chciał ściągać

Albo włóż płytkę do napędu zbootuj kompa i uruchomi ci się anakonda, wykryje system i się zapyta czy zaktualizować czy chcesz nową instalację i wtedy mu zaznaczysz aktualizację, zaznaczysz kde i Ci doinstaluje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co doinstalacji KDE to sam jestem tym zainteresowany... ale raczej z poziomu OS.

Poszukaj wiadomości na www.kde.pl (sam tam chce azjrzeć jakos niedlugo)

 

Co do kart graficznych, to all wersje (_linuks_ → Linux) ORT w tej chwili (szczególnie te najnowsze wersje OS`ów, np.FC5, którą masz) wspiera wszystko co na rynku, więc nie będzie żadnego problemu z kartami nVidii czy Ati Osobiscie polecam Ati.

 

No (_jush_ → już) ORT troszkę posiedzialem na www.kde.pl (ok 2minuty) smile.gif i znalazlem cos takiego

Kde_instalacja + mini HOWTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bez problemu zainstalowałem KDE, podczas instalacji systemu, ale trzeba wybrac instalacje uzytkownika jest tam jakas opcja od tego (nie pamietam). A tak to musisz stworzyć sobie repo, biorące all from DVD. Usuwasz tymczasowo pozostale pliki *.repo i probujesz, jak to nie poskutkuje to niestety albo reinstalacja, albo sprobowac anaconda pokombinowac, albo uzyc yuma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. poradziłem sobie. jeszcze raz zainstalowałem system i faktycznie była opcja gdzie mogłem wybrać kde. mam jeszcze pytanie, co teraz zrobić żeby to teraz ładnie wyglądało? chodzi mi o czcionki i przeglądarke. czcionki to pewnie można sobie skopiować z widowsa ( te mi się najbardziej podobają), ale np. w googlach są taki dwa kółeczka ( szukaj w internecie i szukaj na stronach ..... ) w windzie są to kółeczka a tu takie poszarpane coś. nie wiem czy dobrze sie wyraziłem ale chyba wiadomo o co chodzi. jak to poprawić? wydaje mi się że to jest wina rozdzielczości tylko że mam ustawioną 1024x 768 monitor 17 cali więc chyba wszystko jest dobrze.

 

edit.

widzę że albo tylko u mnie tak jest albo tak już jest w linuskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...