Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją


ktos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam problem z instalacją FC5. Sciągnąłem obraz płyty DVD, wypaliłem, włożyłem do napędu i pojawił się problem. Pojawiło się okno pozwalające na wybór opcji instalcji wcisnąłem

boot: 

ENTER pojawiło się

Loading vmlinuz...
Loading initrd.img...

tutaj stanęło i pojawił się komunikat

isolinux: Disk error 80, AX=42CB, driver 9F

Boot failed:

Instalowałem już linuksy w tym kilka poprzednich wersji Fedory i nie miałem problemu z poprzednimi wersjami tej dystybucji. Sprawdziłem płyte na innych komputerach i płyta chodzi. Te komputery miały procesory Athlon64. Ja mam Athlona Xp, dysk Maxtora, nagrywarke DVD Benq. Sprawdzałem pakiety na płycie i są w architekurze i386.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypne sie do tematu problemu instalacji mój problem z instalacją jest troche inny w czasie instalacji po wpisaniu hałsa roota wyskakuje mi cos takiego "Unable to read package metadata....................................................[Errno256] no more mirrors to try." No i po kliknieciu ok oczywiscie komp sie restartuje :/ instalka jest wypalona na DVD-RW ale sprawdzałem Kprobe2 i płyta nie wali errorami.

 

tu znalazłem cos ale (_niewiem_ → nie wiem) ORT czy jest rozwiazanie bo mój angielski cienki jest wiem ze to instalacja x86-64 ale problem ten sam. czy mógł by ktos to przetłumaczyc mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już ze sto razy: na początek sprawdź sumę kontrolną obrazu czy się zgadza z tą w umieszczoną w pliku w katalogu, z którego zasysacie. Albo przy odpalaniu jak pokaże się "boot:" wpiszcie "linux mediacheck" i pozwólcie na sprawdzenie nośnika.

99% że wykaże niezgodność.

 

http://www.cda.pl/gry-online/g/f_toya2.htm mad.gif

 

Pozdr,

W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokładnie przeczytałeś co napisałem, ale sprawdzałem płyte i jest w porządku.

No faktycznie nie doczytałem koncówki, sorki. Aczkolwiek nie chodziło mi o to czy pakiety są na 386 a raczej o to czy przed nagraniem sprawdzałeś obraz przy pomocy sha1sum.

Jeśli sprawdzałeś instalację na prockach 64bit to jak rozumiem ściągałeś płyte pod te procesory (na serwerach podkatalog x86_64), więc raczej nie pasuje to na i386 (Athlon XP to chyba 32bity o ile pamiętam). Chyba, że instalowałeś wersję 32bitową na procesorach 64bitowych. Najlepiej wklej tutaj sh1sum obrazu, który ściągnąłeś i wypalałeś - to może wiele wyjaśnić.

 

Jeśli to nie jest to o czym pisałem powyżej, to stawiam na problemy z BIOS (Disk error 80) - o ile pamiętam to może to być problem przy włączonym skanowaniu pamięci na obecność wirusów przy bootowaniu spróbuj wyłączyc tę opcję jeśli jest "enable" (ale może coś zmyślam unsure.gif). Generalnie przypomnij sobie co robiłeś z BIOSem ostatnimi czasy. Tzn. od ostatniej udanej instalacji. A nie zmieniałeś dysku?

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem dysku. Sciągałem obraz dla architektury i386 (dlatego dziwne ze chodzi na Athlon64, a u mnie nie chce na Athlonxp). Jeżeli chodzi o BIOS to nic nie zmieniałem. Mam na dysku jeszcze Windows Xp, Debian 3.1 i FreeBSD a w MBR zainstalowany GRUB. Płyta przeszła mediacheck(na komputerze Athlon64) u mnie nie chce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disk error 80 oznacza problemy z dostepem do dysku - moze to byc spowodowane fizyczna usterka dysku lub "polaczenia" (obluzowany kabel sygnalowy) ale najczesciej sa to problemy zwiazane z:

 

- dzialajacym w tle "antywirusem" (wbudowanym w BIOS i blokujacym bezposredni dostep do MBR)

 

- zlym ustawieniem logicznych parametrow dysku (sposob adresacji - zalecane LBA)

 

- bledna wspolpraca isolinux z niektorymi kontrolerami (dotyczy glownie starszych kontrolerow SCSI)

 

- w przypadku najnowszych bardzo duzych dyskow czesto blad ten sprowadza sie do bugow w BIOSie plyty glownej (upgrade czesto "zalatwia" sprawe...)

 

U Ciebie obstawiam ktorys z pierwszych dwoch, lub nawet oba wink.gif

 

Zresetuj BIOS, wylacz "antywirus" (domyslnie sie wlaczy po resecie), sprawdz sposob dostepu/adresacji dysku i w razie koniecznosci zmien na LBA... jesli to nie zadziala, to poszukaj nowszego BIOSu.

 

To ze obraz i386 uruchamia sie na platformie 64bit to zadne czary, zdziwilbym sie gdyby tak sie nie dzialo - sprzet 64bit jest w 100% kompatybilny w dol z 32bit systemami/aplikacjami.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to ASUS na chipsecie via kt400 mam dysk Maxtor 40GB i nie było wcześniej z nim problemu. Jak już pisałem instalowałem na nim różne dystrybucje. W biosie dysk mam ustawiony na AUTO,a jeżeli chodzi o antywirusa to musze sprawdzic. Ale czy możliwe jest żeby wcześniej chodziło wszystko bez problemów, a teraz blokuje dostęp do mbr. Ale przecież chyba przy instalacji Fedora (czy inny linux)(w tak wczesnej fazie instalcji) nie zapisuje mbr. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta przeszła mediacheck(na komputerze Athlon64) u mnie nie chce. Pozdrawiam.

No to mogę tylko powiedzieć, że wg mnie to po prostu płytka się spracowała wink.gif Pisałes, ze było z niej kilka instalacji robinych. Zobacz czy nie ma jakichś zadrapań, zabrudzeń itp. Może wystarczy płytke umyć i wytrzeć jakąś miękką szmatką? Jak masz możliwość, to spróbuj wypalić drugą i sprawdź czy będzie to samo.

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o plyte to z niej nie instalowałem jeszcze ani razu, a mówić o innych instalacjach mówiłem o poprzednich wersjach Fedory z innych nośników. Pozdrawiam

A tak z innej beczki :

może grub nie radzi sobie z innym managerem (Lilo lub inny z BSD ) po prostu nie może go nadpisać , wyjście jest jedno ale jak miałeś kilka systemów to zwróć na to uwagę – tylko strzelam

Narka

 

Mam na dysku jeszcze Windows Xp, Debian 3.1 i FreeBSD a w MBR zainstalowany GRUB.

skoro architektury są zgodne z tym co masz na płycie ,

a ile masz partycji głównych ?

fdisk -l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już ze sto razy: na początek sprawdź sumę kontrolną obrazu czy się zgadza z tą w umieszczoną w pliku w katalogu, z którego zasysacie. Albo przy odpalaniu jak pokaże się "boot:" wpiszcie "linux mediacheck" i pozwólcie na sprawdzenie nośnika.

99% że wykaże niezgodność.

Ja tak robiłem u siebie. Mediacheck pokazał że płyta jest w porządku a instalacja się wykrzaczyła. Jedyne co mogłem zrobić to instalacja przez sieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie partycje główne Windows xp i FreeBSD, reszta jet logiczne (dwie partycje windows i Debian 3.1), tzn Fedora nie zapisuje od razu mbr (tak mi się wydaje)(jak instalowałem inne linuksy to tak było), a nie instalowałem boot loadera FreeBSD Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie partycje główne Windows xp i FreeBSD, reszta jet logiczne (dwie partycje windows i Debian 3.1), tzn Fedora nie zapisuje od razu mbr (tak mi się wydaje)(jak instalowałem inne linuksy to tak było), a nie instalowałem boot loadera  FreeBSD Pozdrawiam

Dobra dobra , może źle dzielisz partycje (idziesz na łatwiznę i zdajesz się na instalator – zrób ręcznie + twoja wiedza) , wiem może .............

ja mam swap jako główny i korzystają z niego dwa Linuksy ,

 Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/hda1   *           1         130     1044193+   b  W95 FAT32
/dev/hda2             131        7702    60822090    f  W95 Ext'd (LBA)
/dev/hda3            7703        7824      979965   82  Linux swap / Solaris
/dev/hda4            7825        9729    15301912+  83  Linux
/dev/hda5             131        2040    15342043+   7  HPFS/NTFS
/dev/hda6            2041        4794    22121473+   7  HPFS/NTFS
/dev/hda7            4795        6707    15366141    b  W95 FAT32
/dev/hda8            6708        7702     7992306   83  Linux

 

Uwaga na LVM

Narka

  Myśle że partycje na tym etapie nie mają nic do tego. Pozdrawiam

Porządne systemy nie pozwolą zrobić błędu , Aurox pozwolił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...