Skocz do zawartości

Instalacja - Graficzna


Zenek Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na JID nie mogę się skontaktować błąd się wyświetla.

Z tego co wiem to to było do mnie w sprawie tłumaczenia ;]

 

Niestety nie znalazłem w którym momencie mogę zapisać bootloadera na dyskietce oraz jaka jest średnia ilośc miejca pod głowną partycje na Fedorkę nie licząc Homa i SWAP-a

 

A czytałeś likn który Raven podał?? Tam jest jak byk napisane ile Fedora potrzebuje miejsca.

 

A Fedora system requires a minimum of 700 MB storage for a command-line system. A desktop system with the default applications requires at least 3 GB of storage. You may install multiple copies of Fedora on the same computer.

 

Jest? Jest. Więc coś kiepsko szukałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym jest problem bo nie wiem. Zaraz (tzn. jak się wreszcie dobudzę biggrin.gif ) się biorę za dalsze tłumaczenie tego manuala więc, siłą rzeczy, będę go musiał dokładnie przeczytać i może coś znajdę na ten temat (o ile jest).

 

Edit: Niestety, wczoraj przetłumaczyłem rozdział o boot loaderze i nie natknąłem się na taką opcję. Może coś jest jeszcze dalej, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

 

Rolnik:

zapodaj w konsoli:

 

man grub

ogólne info o grubie (zawsze warto zapoznać się z manem wink.gif

 

info grub

masz 3 rozdział:

* Installation:: Installing GRUB on your drive

 

dalej w tekscie jest coś takiego:

* Creating a GRUB boot floppy::

 

 

znasz angola, więc luz wink.gif

czytaj uważnie wink.gif

 

powodzenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się biorę za dalsze tłumaczenie tego manuala więc, siłą rzeczy, będę go musiał dokładnie przeczytać i może coś znajdę na ten temat (o ile jest).

Podrzuć gdzieś coś jak możesz z tego tłumaczenia , może jakiś wątek na Forum

sam bym poczytał , bo jeszcze żadnej porządnej książki nie czytałem . A mój angielski jest ... nie powiem<_< . Ciekawość mnie zżera bo ja na własnych błędach się uczę i z cząstkowych informacji .

A strasznie mnie ciekawi LVM na razie tego nie używam bo się boję . A z doświadczeń empirycznych mam złe wspomnienia .wink.gif

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go już przetłumaczę (nie chcę przewidywać ile to jeszcze potrwa, bo z czasem u mnie różnie) to wtedy zaostanie upubliczniony wink.gif. Nie ma za bardzo sensu wrzucać gdziekolwiek fragmentarycznej dokumentacji. Szczególnie, że nie zostało go już dużo do przetłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...