Skocz do zawartości

Gentoo


Kamills

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe, Gentoo, to były czasy wink.gif A teraz do rzeczy. Jeśli dobrze u ciebie z angielskim to polecałbym nie bawić się w żadne graficzne instalatory. Mówię Ci. Instalacja Gentoo jest banalna przez chroot'a. Głównie dzięki baaaaaaedzo dobremu przewodnikowi. Jedyny trudny element to kompilacja kernela. Choć można to obejść, ale wtedy kernel jest skompilowany jak na live'ie i nici z jakiejkolwiek optymalizacji. Polecam (_na prawdę_ → naprawdę) ORT instalakę z handbookiem pod ręką w trybie tekstowym. Daje olbrzymią satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski u mnie git ale nie u mojego KUMPLA więc ja mu nie bende co pare tygodni do chaty przychodził i mu instalił (on sie uparł na (_linuxa_ → Linuksa) ORT a jak mu dalem fedore to mu sie nie podobało podoba mu sie gentoo ( i ja nic nie moge poradzic suszy mi głowa np. Kamil Masz już gentoo z grafik installką) więc HELP.

 

Tam ugóry zapomniałem dodać kolega ale już zmieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, a no właśnie, zapomniałem. Spox, ja też mam zawodną pamięć wink.gif

No więc jest. W dodatku to jest... Anakonda z tego co pamiętam. Poszukaj (ja też poszukam, jak znajdę to dopiszę). Sorry, ale ja się nie interesowałem tym i wiem tylko, że jest, ale czy jest na Gentoo Live od razu czy trzeba go dociągać nie wiem.

Ale! Jeśli mówisz, że u kumpla z angolem gorzej, to nie wiem jak sobie z gentoo poradzi. Szczerze mówiąc to czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Gentoo, który instaluje się graficznie - nazywa się Gentoo 2006.0 Live CD.

Niedawno zainstalowałem na próbę i wszystko chodziło.

Niestety trwające godzinami kompilacje to nie dla mnie.

Przykładowo na w/w nie ma standardowo KDE, a ja preferuję to środowisko graficzne.

Nie ma problemu - przez emerge można zainstalować.

Na procesorze 1.1 GHz i 256 RAM trwało to 26 godzin!

Kto chce może spróbować, ale początkujących raczej zniechęci to do Linuksa w ogóle.

 

walwat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy o ile większa. Ale raczej nie. Bardziej procesor ma tu coś do gadania. Poza tym takie żeczy jak KDE czy GNOME kompiluje się po kawałku. Najlepiej najpierw zainstalować sobie coś małego, jak np. flux czy WindowMaker a potem powoli "zbierać" instalując inne programy jak np. gmlplayer jeśli zbieramy do gnome'a albo kmpleyer jeśli do KDE wink.gif. Po pewnym czasie żeby KDE działało będzie potrzebne doinstalowanie tylko kilku mniejszych pakiecików, czyli góra kilka godzin. Poza tym można KDE instalować po kawałku. Komenda emerge -p kde daje w wyniku spis wszystkich zależności i można je kompilować po kolei idąc od najdalszej zależności do kdebase. To może nie zmienia faktu, że kompilacja całości trwa kilkanaście, albo i więcej godzin, ale przynajmniej z przerwami, więc kompa można spokojnie wyłączyć na noc np.

A tak swoją drogą to kompilacje takich dużych programów jak KDE czy np. OpenOffice.org zabierają na dodatek duuuużo miejsca na hdd, więc trzeba mieć niezłe rezerwy bawiąc się Gentoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumacz to mu a nie mi on ja mowie mandriva jest dla poczatkujacych mam w domu plytki to ci dam cytat: NIE ja chce gentoo i już. a jaka architektura do Intel celeron ??? ja mam amdto nie mam problemu a jaka dla Inntel celeron to nie wiem wiec prosze o napisanie z gory thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vidalinux = gentoo + anaconda

+ "binarny początek" i "dodatki". AlienJR swego czasu zajmował się stroną o vidalinuksie, ja byłem nawet moderatorem ale strona już chyba nie żyje.

Jest backup i można odtworzyć, tylko trzeba pogadać z nterem. ;-)

Tylko jakoś tak nie mam siły, chęci, czasu.. i pieniędzy na domene.

Chociaż może w maju wykupie vidalinux.pl i postawie, ale samemu płacić 50 pln, to mam niewystarczające środki ;(

 

Śmiesznie bo Carlos nie usunał linka z homepage'u.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie radze Gentoo dla początkującego. Lepiej już dać VLOSa. Ewentualnie poczekać na stabilną wersje 1.3. Ewentualnie wciśnij mu Plusiaczka. Jest po Polsku, tworzony przez Polaka i oparty na Gentoo. Niestety jest to LiveCD.

Osobiście czekam do maja żeby zamówić najnowsze Ubuntu które przyjdzie do mnie w czerwcu smile.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...