Skocz do zawartości

Partycjonowanie


Zenek Rolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie zabieram się za instalację F5 i stąd moje pytanie.

Zaraz po rozpoczęciu instalacji mam do wyboru kilka opcji dotyczących partycjonowania blink.gif

 

A mam 6 gb wolnego miejsca i która wybrać opcję aby pózniej to 6 gb podzielić na partycje cool.gif

 

 

Chodzi o moment:

http://fedora.redhat.com/docs/fedora-insta...rtitioning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze przerwałem instalacje bo Windows poszedł by się ......  blink.gif

dobrze ze czytasz co instalator wypisuje bo sa tacy (to nie zart... wink.gif ) co nie czytaja a potem placza huh.gif

 

z drugiej strony proponowalbym nie dzielic za mocno tych 6 GB, stworz tylko jakis maly SWAP i partycje glowna"/" pozatym uwazaj co instalujesz bo nie masz za duzo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze 6 gb powinno wystarczyć bo sama Fedora nie zajmuje więcej niz 3.5 gb - 4 gb . Plus Swap 512 mb. Więc na Home zostaje ponad 1 gb więc powinno mi wystarczyć na początek.

hmmm... moja instalacja zajela 7,4 GB a po niej musialem pobrac ponad 600 MB poprawek (a to musisz liczyc bo yum musi gdzies to zapisac tymczasowo),

 

na SWAPA wzialem 768 (1,5xRAM) - bo bede sie bawil hibernacja (wczesniej dlugi czas mialem SWAP wielkosci 256 MB i byl wykorzystywany maksymalnie 40% ) - wiec tu mozesz sie zastanowic po co marnowac przestrzen, bo raczej serwera nie stawiasz wink.gif

 

co do osobnej partycji na /home to fajna sprawa ale trzeba zaplanowac sobie dysk aby wystarczylo partycji podstawowych a reszte w rozszerzonych

 

uwagi nie tylko do Ciebie ale rowniez do osob ktore przymierzaja sie do instalacji linuksa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...  moja instalacja zajela 7,4 GB a po niej musialem pobrac ponad 600 MB poprawek (a to musisz liczyc bo yum musi gdzies to zapisac tymczasowo)

Potwierdzam. Czysta instalka FC5 (próbnie na osobnej partycji z pominięciem np.Open Office i innych dużych objetościowo pakietów) zajęła mi faktycznie ok. 4GB. Po pobraniu krusadera, a co za tym idzie niezbędnych bibliotek KDE ta wielkośc podskoczyła. Tak więc 6GB może być mało, na pewno nie stawiałbym osobnego fs na /home - ideologicznie słuszne, ale przy tak małej ilości miejsca to gra niewarta świeczki.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zostawie to 6gb i podziele je na partycję główną oraz SWAP, powinno starczyć.

W instalacji mozna dokładnie wybrać jakie pakiety mają być zainstalowane, bo do momentu jakiego doszedłem był tylko ogólny wybór gdzie zaznaczyłem Biuro i dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...