Skocz do zawartości

Xgl I Fc5


xide

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Orientuje się ktoś może czy da się XGL odpalić inaczej niż poprzez gdm [a konkretniej przez kdm]? Bo właśnie spędziłem mnóstwo czasu nad tym, żeby gdm nie przysłaniał kdm i ostatecznie gdm usunąłem z systemu, więc wolałbym nie mieć z nim już do czynienia :P

Gdy próbuję teraz odpalić Xgl poprzez

sam-switch xgl

otrzymuję:

Xgl has been configured.
Quit current X session and invoke 'gdm'.

Wcześniej, gdy miałem jeszcze gdm, Xgl odpalał się prawidłowo. Niemniej, jak napisałem wyżej, wolałbym uniknąć gdm i wykorzystywać tylko kdm, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie wiem jaki, ale ja zainstalowalem XGL i powiem szczerze ze x11 to z deka przezytek o ile sie przecuje na wzglednie dobrej maszynie. wada jest taka ze z 768 ramu 25.6% tego idzie dla XGL :(

nie wiecie czy XGL bedzie standardowo w fc6?

 

Oraz czy będzie można wybrać pomiędzy XGL a X11 lub całkowicie wyłączyć jakiekolwiek funkcje 3D tak, aby zachowywał się jak stary X11? Nie mam karty 3D i nie chciałbym mieć jakiejść niemiłej niespodzianki podczas instalacji FC6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sie pojawil ten pasek wystarczy uruchomic gnome-window-decorator, nie wiem tylko gdzie to napisac/podmienic zeby sie odpalal przy logowaniu ;/

Gnome Window Decorator nie działa z Compizem. I nie powinien działać, bo służy do theme'owania Metacity a nie Compiza. I nie uruchamiaj go bo nie o to chodzi. Dekoracje okien w Compizie są obsługiwane przez wtyczkę Decoration (czy jakoś tak, nie chce mi się gseta odpalać :P)

 

nie mam takiej wtyczki...

No to przypuszczam, że masz zwykłego Compiza. Proponuję zainstalować wersję QuinnStorm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...