Skocz do zawartości

[faq] Ładne Czcionki W Fc5


adios

Rekomendowane odpowiedzi

 rpm -Uvh --force $(rpm --eval %{_rpmdir})/$(rpm --eval %{_arch})/freetype-2*.rpm
ostrzeżenie: pakiet freetype = 2.1.10-5.2.1 był już dodany, jest zastępowany przez freetype >= 2.2.1-10
błąd: Niespełnione zależności:
        freetype = 2.2.1-10.fc6 jest wymagany przez (zainstalowany) freetype-devel-2.2.1-10.fc6.i386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowywanie...          ########################################### [100%]
        pakiet freetype-2.2.1-10.fc6 (nowszy niż freetype-2.2.1-10) jest już zainstalowany
        pakiet freetype-devel-2.2.1-10.fc6 (nowszy niż freetype-devel-2.2.1-10) jest już zainstalowany

 

Czyli podmienił czy nie, bo chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wydaniu komendy

yumdownloader -e updates-source -e core-source --source freetype

 

Dostaje:

 

[ja@localhost tmp]$  yumdownloader -e updates-source -e core-source --source freetype
updates-source            100% |=========================|  951 B    00:00     
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/yumdownloader", line 180, in ?
    main()
  File "/usr/bin/yumdownloader", line 90, in main
    my.doRepoSetup()
  File "/usr/lib/python2.4/site-packages/yum/__init__.py", line 299, in doRepoSetup
    repo.setup(self.conf.cache)
  File "/usr/lib/python2.4/site-packages/yum/yumRepo.py", line 526, in setup
    raise Errors.RepoError, ('Cannot open/read repomd.xml file for repository: %s' % self)
yum.Errors.RepoError: Cannot open/read repomd.xml file for repository: core-source

 

Mam FC6... Czy da się jakoś zastoswać ten faq do FC6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ja@localhost tmp]yum.Errors.RepoError: Cannot open/read repomd.xml file for repository: core-source

[/code]

Problem leży po stronie serwera z listami mirrorów. Już to zgłosiłem → http://www.redhat.com/archives/fedora-test...r/msg00988.html i niedługo zostanie pewnie poprawione. Na razie mozesz w /etc/yum.repos.d/fedora-core.repo w sekcji [core-source] zahashować mirroralist i odkomentować baseurl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Robiłem na FC6 (już troszkę pomaltretowanej wg wytycznych Adios'a) wg wiki i wszystko wyszło ok, ale po kazdym uruchomieniu systemu Aktualizator Pakietów próbuje mi zaktualizować freetype:

-

freetype - 2.2.1-16.fc6.i386 updates freetype - 2.2.1-16.i386

freetype-devel - 2.2.1-16.fc6.i386 updates freetype-devel - 2.2.1-16.i386

-

 

Czy mam mu pozwolić, czy to by zepsuło całą robotę? Jeśli to drugie - to jak wyłączyć te pakiety spod automatycznej aktualizacji?

(Pewno jest jakaś opcja w konfiguracji yuma...?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten sam problem. Po aktualizacji czcionki znowu się popsuły. Najlepszym rozwiązaniem okazało się zrobienie tego poradnika od nowa. Wtedy przekompilujesz te nowe paczki i będziesz miał je w systemie i oczywiście nie będą się już aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem okazało się zrobienie tego poradnika od nowa. Wtedy przekompilujesz te nowe paczki i będziesz miał je w systemie i oczywiście nie będą się już aktualizować.

 

... tylko, że wykonanie tego HOWTO wg wiki było ostatnią rzeczą, którą robiłem - po czym restart - i już mi ono chce moją robotę zamazać.

Cóż więc da to, że zrobię poradnik od nowa, skoro kolejna aktualizacja mi to rozpierniczy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz :P

 

Gdy wykonasz ten poradnik od nowa to paczki już nie będą się chciały aktualizować, bo będziesz miał ich najnowsze wersje:). Cały poradnik polega na ściągnięciu źródeł paczki freetype, drobnej edycji, kompilacji i instalacji. Zrób to i problem zniknie.

 

A tak a propos to jeśli denerwują cię automatyczne aktualizacje to wyłącz serwis yumupdatesd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos to jeśli denerwują cię automatyczne aktualizacje to wyłącz serwis yumupdatesd .

 

W wyniku RTFMowania `man yum.conf` dopisałem do /etc/yum.conf linijkę:

exclude=freetype*

 

i przestało mi ono proponować unicztożienie mojej pracy ;)

 

Myślę, że to słuszniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...