Skocz do zawartości

Straszne Problemy Z Dystrybucjami


Weiswolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W czasie moich podrózy po stronach www znalazlem wiele stron, forów dyskusyjnych zachwalajacych systemy z pod znaku pingwinka.

Czytalem iz jest to system przyjazny, darmowy, stabilny i bezpieczny, stworzony dla sieci. Niestety moje wlasne przejscia z tymi systemami sa krancowo inne.

Swoja przygode zaczalem od Auroxa jeszcze w wersji Water, i niestety nic mi z tego nie wyszlo. Po kilku latach postanowilem spróbowac znów.

Zaczalem od Auroxa 10.0, który okazal sie nie stabilny (100% wykorzystania procesora przy wlaczony Amaroku + ciagle zawieszanie sie samego systemu przy dziwnych bledach ). Nie poddalem sie jednak i postanowilem zainstalowac FC4.

System dzialal lepiej niz Aurox a yum bardzo mi sie podobal, jednak nie dzialala na nim moja drukarka Canon IP1000 (do dzialala na FC czy Auroxie wymaga ona TurboPrinta, który niestety nie jest darmowy a i o jego wersje non legal tez trudno).

Wtedy przerzucilem sie na Open Suse (jedyny pingwinkowy system do które Canon raczyl wydac sterowniki (z zródel instalowac i kompliwac nie umiem)). System ten jednak zacinal mi sie (sam system a zwlaszcza Yast).

Dodam na koniec, ze na wszystkich tych dystrybucjach Internet chodzil bardzooo wolno (google.pl wczytywalo sie ponad minute), problemy te skonczyly sie gdy przestalem uzywac routera DLink DI-604 (choc Linux system Internetu powinien go przeciez obslugiwac lepiej niz windows).

I tak po pól roku walki wrócilem do windowsa XP, który mimo iz sie czesto infekuje jakos mi tam dziala. Strasznie zaluje ze nie moge pracowac na Linuksie ORT.

Dodam, ze konfiguracja sprzetowa mojego PC (Plyta glówna Gigabyte 2004 RZ, Atlon 2000XP+, Ati Radeon 9200, 512 RAM, Dysk Samsun 120 GB na serial ata) nie powinna przeciez robic zadnych problemów.

Prosze o pomoc i jakiekolwiek sugestie (mam kilka ksiazek w tym temacie , ale nie zlazlem w nich rozwiazania zadnego z moich problemów).

 

klawisz Enter istnieje -uosiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wpadłeś się tu wypłakać to pudło. Gorzkie żale to w kościele.Teraz do rzeczy.

Wbrew opinii niektórych osób linux nie jest doskonały a windowsa nie trzeba co tydzień reinstalować.Windows oferuje ci pełną kompatybilność ze sprzętem i oprogramowaniem a linux nie.

Prawda gorzka ale prawda.Co do dystrybucji: są różne, gorsze i lepsze.

Na twoim sprzęcie jedyne co cię doprowadzi do szału, obłędu i myśli samobójczych to ten słynny radeon. Mam go i przez prawie 3 lata używania różnych dystrybucji nie udao mi się do niego zainstalować sterowników bo albo mi puszczały nerwy po 10 minutach albo w ogóle miałem wszystkiego dosyć.

Niemniej 470 fps-ów wystarcza mi w zupełności do bezbolesnego oglądania filmów, teledysków itp.Najdłużej miałem slackware, prawie 2 lata. Zrezygnowałem z niego bo znudziło mi się przeszukiwanie for, googli itp itd.

Ale sama dystrybucja szybka i stabilna jak diabli. Później kilka innych dzikich dystrybucji. Na koniec Fedora5. Jak dla mnie prawdziwy diament na desktop.

Jest moim głównym systemem i nie zamierzam go zmieniać na nic innego.SuSe, bagno jak sto diabłów razem z ich ostatnim SLED potrafią skutecznie zniechęcić do linuksa.

Jeżeli mogę ci coś doradzić to tylko Fedora Core5 bo jest super.

Mając fedorę po prostu używasz komputera a nie kombinujesz.Na twoim miejscu bym ją zainstalował.

Na takim sprzęcie powinna śmigać. Co do wolno działającego netu to należało wyłączyć protokół ipv6.

W fedorze dajesz do /etc/modprobe.conf wpis alias net-pf-10 off To samo musiałem zrobić na tym porąbanym SLED żeby net chodził jak należy a nie na modemie 0,000000000001240kbps bo tak tam net pełzał.

Gdybyś poszukał na googlach sam znalazłbyś rozwiązanie. Używając krótko FreeBSD też należało w jednym pliku ten protokół wyłączyć oraz o ile sie nie myłę przekompilować kernel bez jego obsługi.

Podsumowując: slackware jest najlepszy do nauki linuksa, jest trudny ale warto się pouczyć.

Fedora najlepsza na desktop i szczerze ją polecam.

Tym bardziej że na twoim kompie powinna śmigać a problem aparatu też można na pewno rozwiązać. Zapamiętaj jedną zasadę: ginące zwierzę nie użala się nad swoim losem tylko ginieJaki coś nie gra to szukasz i pytasz a nie płaczesz.

 

Klawisz Enter istnieje - uosiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie użalam się nad swoim losem tylko jasno przedstawiam sytuację

2. Z poszukiwaniem odpowiedzi co do routera nie jest tak łatwo bo nawet D Link mi nie pomógł (napisali tylko że router działa w porządku na każdym systemie, a na forach sugerowano mi złe DNSy).

3. W takim razie zainstaluje FC5

4. Masz jakiś pomysł co zrobić z drukarką (Canon IP1000) bo wszyscy piszą mi tylko o turboprincie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to wyjście routera do wejścia wbudowanej sieciówki bo domyślam się że ją masz. Następnie su - później system-config-network i wpisujesz dane dostarczone przez dostawcę.W razie kłopotów jako root odpalasz /etc/modprobe.conf wpisujesz alias net-pf-10 off i możesz zrestartować.Po restarcie powinien zapalić się lub wybuchnąć.Na wszelki wypadek odsuń od kompa wszystko co łatwopalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...