Skocz do zawartości

Lustrzane Odbicie (mirror)


zagmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all!

Nie wiem czy pisze w dobrym watq ale mysle ze tak no ale jesli nie to sorki.

Mam takie pytanie:Mam serwer,na którym odpalona jest samba,do której podłączone są stacje klienckie.

Klienci mapują sobie dysk,który zawiera program do prowadzenia sprzedarzy w firmie.

Moje pytanie brzmi:

W jaki sposób zrobić mirror dysku mapowanego przez klientów tak aby mirror był wykonywany na bierząco na drugim dysku serwera.

Nigdy nie robiłem tego typu rzeczy,więc prosze o wyrozumiałość i łopatologiczne tłumaczenie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zrobić mirror dysku mapowanego przez klientów tak aby mirror był wykonywany na bierząco na drugim dysku serwera.

Zanim sie za to zabierzesz polecam lekture tego (pl) albo jeszcze lepiej tego (eng)

 

Zeby nie powtarzac rzeczy dosc dobrze tam opisanych - chodzi Ci prawdopodobnie o RAID 1 wiec potrzebujesz 2 dyskow podobnej (a najlepiej tej samej) wielkosci, z praktyki wiem, ze najlepiej sprawuja sie po prostu pary takich samych dyskow oraz kontrolera.

 

Strzez sie kontrolerow zintegrowanych (onboard) bo sa to zwykle fake-raidy i czesto sa z nimi problemy

 

Sprzetowy kontroler na PCI to niewielki wydatek - skoro chcesz robic RAID 1 to dane sa dla Ciebie chyba dosc wazne, wiec wydatek 100pln - ???* nie jest duzy

*- zalezy od typu ATA / Serial-ATA / SCSI lub HotSwap / non HotSwap lub markowy (np Adaptec) / "no name" (np Zoltrix) itp itd...

 

Z przyzwoitym kontrolerem sprzetowym instalator Fedory poradzi sobie bez problemu, a w zasadzie nie bedzie sobie musial radzic bo bedzie przezroczysty i cala obsluga zajmie sie kontroler a system nawet nie bedzie wiedzial ze "chodzi" na zdublowanych dyskach :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...