Skocz do zawartości

Zmiana Daty Pod Konsolą


pawelgdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszukalem forum nie znalazłem odpowiedzi więc piszę , otóż sprawa może banalna ale w necie nie ma o tym ani jednego zdania no może jest gdzies na jakiejśc rosyjskiej stronie ale nie znalazłem a szukałem wczoraj trochę.

 

Otóż chcę zmienić datę na serwerze bo mam jakąś kosmiczną, nie korzystam z X-ów pracuję tylko pod konsolą.

 

wiem że do tego służy polecenie date po wpisaniu man date nie pokazały mi się dość istotne pomocne rozwiązania

 

date -u

 

date -s

 

które z tych i co dalej ?

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, gdy się Linuksiarz spieszy, to się Gates cieszy :P

 

date 08201450200600

 

Powyższa komenda ustawi ci datę na

 

nie sie 20 14:50:00 CEST 2006

 

W kolejności: date MM/DD/HH/mm/yyyy/ss (miesiąc/dzień miesiąca/godzina/minuta/rok/sekunda).

 

 

PS. Możesz też ustawić automatyczną synchronizację czasu systemowego z serwerem czasu (NTP), wtedy się nie trzeba martwić datą, ale tu już niestety ci wiele pomóc nie mogę, musisz sam poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Możesz też ustawić automatyczną synchronizację czasu systemowego z serwerem czasu (NTP), wtedy się nie trzeba martwić datą, ale tu już niestety ci wiele pomóc nie mogę, musisz sam poszukać.

ntpdate ntp.task.gda.pl

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ntpdate ntp.task.gda.pl

:)

BTW "najbardziej oficjalnymi" są serwery czasu w Gł.Urzędzie Miar. To z nich jest podawany oficjalny czas w Polsce: tempus1.gum.gov.pl i tempus2.gum.gov.pl (uwzględniają m.in. tzw sekundę przestępną wprowadzoną na koniec 2005 roku - wyjątkowo 31.12.2005 była godzina 23:59:60 a dopiero po niej nastąpiła godz. 00:00:00 w dniu 1.01.2006 czyli minuta trwała 61 sekund :D, więcej http://www.gum.gov.pl/pl/site/zapowiedz7)

 

Pozdr,

W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że do tego służy polecenie date po wpisaniu man date nie pokazały mi się dość istotne pomocne rozwiązania

 

date -u

date -s

 

które z tych i co dalej ?

hmm,

na pewno czytałeś tego mana ?

 

date -u wyswietla czas

date -s łańcuch ustawia czas

 

np:

date -s 16:03
date -s 2006-08-16
date -s '2006-08-16 16:06'

 

a na końcu:

/sbin/hwclock --systohc

/sbin/hwclock --systohc

(odsyłam do mana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...