Skocz do zawartości

Emulacja - Pytanie Techniczne.


porterneon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas emulowania gier windowsowych za pomoca programu cedega directX jest przeliczany w czasie rzeczywistym na opengl. Pytanie: Czy te przeliczenia sa robione przez procesor systemowy czy przez procesor karty graficznej?

 

Druga sprawa jezeli np obliczenia sa robione przez karte graficzna to czy zmiana grafiki na mocniejsza zwiekszy wydajnosc gier w (_linuxie_ → Linuksie) ORT? Czy wzrosnie fps?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przliczany na opengl (nie wiem co masz na mysli tak piszac). Po prostu POLECENIA (funkcje) są zamieniane na odpowiedniki w OpenGL. Oczywiście ta zamiana jest przeprowadzana przez CPU (chyba, ze o czyms nie wiem) i dopiero te funkcje wysyłają odpowiednie polecenia do karty graficznej komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przliczany na opengl (nie wiem co masz na mysli tak piszac). Po prostu POLECENIA (funkcje) są zamieniane na odpowiedniki w OpenGL. Oczywiście ta zamiana jest przeprowadzana przez CPU (chyba, ze o czyms nie wiem) i dopiero te funkcje wysyłają odpowiednie polecenia do karty graficznej komputera.

 

Czyli na plynnosc gry ma wplyw moc obliczeniowa naszego CPU.

Czy ktos moze sie podzielic informacja na jakim CPU jakie gry emulowal i jaka byla ich wydajnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

DooM 3 na kompie:

Amd 1700 +

Nvidia GeForce 2

emulacja przez cedege, gra byla grywalna i dalo sie w nia spokojnie grac (oczywiscie zacinki byly),

dla porównania komputer:

Amd 2000 +

GeForce 4

System Windows Xp Home, gralo sie w DooM'a 3 gorzej, niz na moim o wiele slabszym i starszym sprzecie, co chwile jakas dluzsza niz u mnie zacinka, liczba fps'ów chyba taka sama jak podczas gry w pasjansa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haspet, ja przeszedłem ok. 80% Doom3 na Athlon XP 1700+, 256MB RAM i GeForce 2 MX400 na WinXP Pro :D

 

Po tym wyczynie miałem sporą nerwicę i dobre pojęcie, jak by wyglądała strategia turowa na bazie Dooma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...