Skocz do zawartości

Linux Px 2006


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Dziś z ciekawości zainstalowałem rosyjska mutacje fedory czyli LINUX XP 2006 beta.

Distro to ma 1 zalete ; zaraz przy 1 uruchomieniu partycja windowsowa jest zamontowana i jest zainstalowana 'wine'.

Poza tym jest to typowa zpartaczona dystrybucja ; liche repozytoria , chciałem dodac repo od core4 czy core5 ale wywaliło error i nic z tego nie wyszło .

Gdy chciałem zainstalowac stery nvidii to wywalił NOT BUILD NVIDIA KERNEL MODULE choc jest w tym systemie w katalogu /usr/src/ katalog 'kernels' a w nim klatalog o takiej samej nazwie jak jadro tego systemu czyli 2.6.15-costam .

System ten uruchamia sie domyslnie bez logowania i to na konto roota !! Takie dziadostwo. Jak w wingrozie .

Widac z tego ze rosjanie poza piciem wódki niewiele umieja a na pewno nie układac (_linuxa_ → Linuksa) ORT.

Juz nasza polska mutacja fedorki czyli aurox choc nie montuje partycji windows , jest jednak zdecydowanie lepszy :D

Chciałbym zobaczyc jakie sa odczucia innych którzy widzieli to rosyjskie 'cudo' :(

Przepraszam za pomyłke w tytule , powinno byc LINUX XP :blink:

Edytowane przez DAREK WL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zakonczyła sie próba aktualizacji tego systemu;

--> Running transaction check

--> Processing Conflict: mkinitrd conflicts udev < 0:032

--> Processing Conflict: initscripts conflicts udev < 0:032

--> Finished Dependency Resolution

Error: mkinitrd conflicts with udev < 0:032

Error: initscripts conflicts with udev < 0:032

[email protected][~]#

Wyrzucam z dysku definitywnie bo ni8e wiem jak rozwiazac taki error jaki wyskoczył :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac z tego ze rosjanie poza piciem wódki niewiele umieja a na pewno nie układac (_linuxa_ → Linuksa) ORT.

być może i to distro spartoczyli, ale chciałbym Cię uświadomić że rosjanie są jednymi z lepszych programistów na świecie, także stwierdzenie Twoje "rosjanie poza piciem wódki niewiele umieja" jest tu mocno chybione akurat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly oftop, ale dodam jeszcze, ze do tej pory mamy w kuchni lodówke Minsk - produkcji ZSRR, która ma sporo latek, chyba nawet wiecej niz ja i nadal swietnie chodzi i chlodzi - na maksa :D

dawala rade nawet w upaly jakie byly w lipcu i sierpniu :D

 

(jesli idzie o obrone Rosjan ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Distro nie jest spartaczone, wszystko z nim OK. Jak byś nie zauwarzył ten (_linuks_ → Linux) ORT jest płatny więc zrozumiałe są zmiany w katalogach i położeniu plików, aktualizacje nalezy przeprowadzac z ich repo, a to czy ma się logować automatycznie czy nie to sobie można ustawić, więc nie szukaj dziur tam gdzie ich nie ma ;). Mnie tam się na nim bardzo fajnie pracowało, czekam na kolejne wydania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...