Skocz do zawartości

Poaczatek Instalacji


AlienJR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

powiem tak:

problem,

Sam poczatek instlacji zaraz po bootowaniu wyskakuje okienko z logiem FC naciskam enter i wsywietla sie niebieski ekranik (jak w win) zas pozniej pojawia sie okienko loading scii dirver (nie jestem pewien czy scii, ale jakos tak) a w srodku tego okienka loading usb-storage driver

I W TYM MOMENCIE ZAWIESZA SIE :) (zapomnialem dodac... :) )

Pomyslalem tez zeby sprobowac najpierw zainstalowac FC1 zas pozniej upgrade do FC2, ale wpadlem na pomysl zeby najpierw przedstawic moj problem wam,

Wiecie co to moze byc... ??

Moze plytka porysowana albo zwalaona FC sciagnalem,

a moze to problem ze sprzetem,

kiedys mi sie win nie instalowal na poczatku przy ladowaniu jakis podstawowych driverow i to byla wina dysku mial sektor zerowy zjechany , cos tam caly zepsuty MBR (Master Boot Record) czy cos takigo, a dysk niestety lezy jako ozdoba na biurku.. :( wolalbym zeby to byla zwalona plytka...

pozdrawiam

i z gory wam dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loading usb-storage driver

I W TYM MOMENCIE ZAWIESZA SIE :)

https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_b...g.cgi?id=125995

 

Jak się pojawi prompt (jak toto przetłumaczyć ?) to wklep

linux nousbstorage

lub

linux nousb

Potem od razu po instalacji w grubie dodaj parametr nousbstorage lub nousb i zaktualizuj system. Może problem jest rozwiązany z najnowszym kernelem (możesz sprawdzić ten z updates-testing - 2.6.8-1.521) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wybaczcie za moją prymitywna niewiedze...

Czym jest PROMPT ????

 

2.

Potem od razu po instalacji w grubie dodaj parametr nousbstorage lub nousb i zaktualizuj system.

Jak to zrobic ??

 

 

Dzieki za pomoc...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest PROMPT ????

Wuja już napisał - znak zachęty systemowej ;-) Miejsce, w którym możesz wydawać polecenie, komendy, itd. Jak zobaczysz napis boot: to wtedy to wpisz. Mniej więcej w tym momencie → http://www.fedoranews.org/dowen/nfsinstall/ask.png

2.
Potem od razu po instalacji w grubie dodaj parametr nousbstorage lub nousb i zaktualizuj system.

Jak to zrobic ??

Jeśli ustawisz hasło w grubie, to w menu wyboru systemu wciśnij p, podaj hasło, naciśnij a po zaznaczeniu Linuksa, na końcu linijki dopisz odpowiedni parametr i ENTER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz pisze tego posta z FC2

Dzieki Gajowniku bardzo...

tylko zastanawia mnie jedno czy mi sie wydaje, bo na bugzilla tym linku co mi podales tam cos pisze ze to przez to usb 2.0 co sie pdlacza do plyty glownej (i montuje w slocie pci obudowy), to znaczy ze to usb 2.0 nie bedzie dzialac.. musze siedziec i szukac rozwiazania ?? :(

aaa walsnie nie wykonalem drugiego punktu ( nie przestawialem nic w GRUB'ie) , musze to robic skoro wszytsko chodzi ?? ( pomijajac to ze przeestawiam myszke - w win pod usb 2.0 a w FC pod PS2 )

....

kurde z linuksem to zawsze trzeba rozwiazac jakis problem :) i to mnie najbardziej intryguje w nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa walsnie nie wykonalem drugiego punktu ( nie przestawialem nic w GRUB'ie) , musze to robic skoro wszytsko chodzi ??

Hmm... system normalnie się uruchamia bez tego parametru? Jeśli tak, to znaczy, że wszystko jest w porządku i USB powinno działać. Robiłeś aktualizację systemu?

pomijajac to ze przeestawiam myszke - w win pod usb 2.0  a w FC pod PS2

Możesz coś więcej na ten temat napisać? Nie działa Ci żadne urządzenie USB czy tylko mysz? Jak podepniesz do portu USB to jest ona widoczna w programie hwbrowser?

kurde z linuksem to zawsze trzeba rozwiazac jakis problem :) i to mnie najbardziej intryguje w nim...

Czym więcej problemów, tym więcej się nauczysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... system normalnie się uruchamia bez tego parametru? Jeśli tak, to znaczy, że wszystko jest w porządku i USB powinno działać. Robiłeś aktualizację systemu?

nie robilem jeszcze nic... a system sie uruchomil normalnie... (?)

Możesz coś więcej na ten temat napisać? Nie działa Ci żadne urządzenie USB czy tylko mysz? Jak podepniesz do portu USB to jest ona widoczna w programie hwbrowser?

Po rozwiazaniu problemu z messagebox'em o ' loading usb-storage driver' przeszedl dalej i sprawdza 3 urzadzenia :

1/ karte graficzna [ok]

2/ monitor [nie ok, ale to nic] - wyswiaetlil " unknown device' ( o ile dobrze pamietam )

3/ myszka [tez nie ok i tu sie zmartwilem] ale po chwili zastanowienia przypomnialem sobie ze skoro nie laduje sterow od usb 2.0 tego co sie podlacza do MB to jak on ma widziec ta myszke, wiec zrestartowalem komputer (ctrl+alt+del zaraz po tym jak zobaczylem ze myszki nie widzi) i podlaczylem ja do PS2... uruchomilem instalator jeszce raz i znalazl myszke i dziala :)

nie probowalem ja tearz podlaczyc pod usb znow i uruchomic w linuksie, pozniej sprobuje i opisze rezultat.

Czym więcej problemów, tym więcej się nauczysz :P

Mowiles mi to juz kiedys :)

W maju jak pomagales mi instalowac sieciowke pod nforce'm 2 :)

Masz racje ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie  robilem jeszcze nic... a system sie uruchomil normalnie...  (?)

No to zaktualizuj, bo poprawiono sporo błędów m. in. w urządzeniach USB → http://www.fedoranews.org/updates/FEDORA-2...-2004-137.shtml (a to jest dość stare jajko). Z nowszym powinno być jeszcze lepiej.

Czym więcej problemów, tym więcej się nauczysz :P

Mowiles mi to juz kiedys :)

W maju jak pomagales mi instalowac sieciowke pod nforce'm 2 :)

Masz racje ;]

Pamiętam jeszcze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaktualizuj, bo poprawiono sporo błędów m. in. w urządzeniach USB → http://www.fedoranews.org/updates/FEDORA-2...-2004-137.shtml (a to jest dość stare jajko). Z nowszym powinno być jeszcze lepiej.

jak przez (_apt'a_ → apta) ORT zaktualizowac go??

Wystarczy

apt-get update

a pozniej

apt-get upgrade

albo

apt-get dist-upgrade

??

 

Pamiętam jeszcze B)

hehe..

a jak sesja Ci poszla ?? :)

jakies warunki, poprawki czy cos takiego ?? :P:P:P

 

 

PS. po update'cie bede kombinowal z myszka :/

 

 

_____________________________________________________________________________________

 

 

Juz wszytsko jest OK !

zrobielm w apt-get'cie dist-upgrade i gitara gra !

działaja USB wszytskie.., wykrywa myszke pod USB 2.0 i wszytsko gra tylko mam inny problem,

a mianowicie mam karte dzwiekowa zintegrowana na plycie gl. SoundStorm z nforce'a 2, ale nie korzystam z niej. Korzystam z wierzy podlaczanej przez USB do kompa (AIWA BMZ-K1) i on to wszytslo wykrywa i instaluja sie sterowniki tylko nie wiem jak przelaczyc zeby nie odwarzal dzwieku na SoundStormie tylko na Aiwa'ie...

I nie moge znalezc jescze sterownikow od monitora :( -> model Nec MultiSync FE770

jest jakas strona z driverami pod linuksa, ( cos jak station-drivers.com, tam sa wszytskie stery pod winde ) ??

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przez (_apt'a_ → apta) ORT zaktualizowac go??

Tak, ale nie wiem jak teraz jest z aktualizacją jąder, bo kiedyś ich nie aktualizowało. Zawsze można

yum update

(trzeba tylko wcześniej wybrać jakiś lepszy mirror w /etc/yum.conf)

a jak sesja Ci poszla ?? :)

jakies warunki, poprawki czy cos takiego ?? :P:P:P

Lepiej nie gadać :P Jeszcze trochę na wrzesień mam -_- Mogę się tylko pocieszyć, że tak ma prawie każdy na moim roku :mellow:

 

------------------

Trochę się spóźniłem :lol:

 

Pokaż zawartość /etc/modprobe.conf. Za raz coś się wymyśli ;-)

 

A z tym monitorem to o co chodzi? Jakie są problemy?

 

Tak właściwie to powinieneś założyć nowy wątek odnośnie hardware'u :P Oj, chyba nie czytało się regulaminu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie gadać  :P Jeszcze trochę na wrzesień mam  -_-  Mogę się tylko pocieszyć, że tak ma prawie każdy na moim roku  :mellow:

ehhh też mam wrzesień, ale nie jest najgorzej bo beda mnie C++ w liceum uczyli to sie ciesze :D

A ty masz jakis wydzial tej Politechniki czy cos, chodzi mi o to co studjujesz dokladnie :) jak C++ to nie tylko o problemy z Fedora bede Cie pytal :):):):) lol

Pokaż zawartość /etc/modprobe.conf. Za raz coś się wymyśli ;-)

Plik ten wygląda nastepujaco:

alias eth0 forcedeth
alias scsi_hostadapter sata_sil
alias snd-card-0 snd-intel8x0
install snd-intel8x0 /sbin/modprobe --ignore-install snd-intel8x0 && /usr/sbin/alsactl restore >/dev/null 2>&1 || :
remove snd-intel8x0 { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-intel8x0
alias usb-controller ehci-hcd
alias usb-controller1 ohci-hcd
alias snd-card-2 audio
remove audio { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove audio
alias snd-card-3 audio
alias snd-card-4 audio
alias snd-card-5 audio 

 

A z tym monitorem to o co chodzi? Jakie są problemy?

No wlasnie pomijajac to ze podczas instalacji wykrywa monitor-sterownik do moinitora, tam firma model no wysztsko dokladne - u mnie jest Unknown Device (chyba)

Ale najgorsze jest to ze nie moge zmienic rozdzieloczsci i odswierzania..

myslalem o tym zeby zainstalowac jakies nowsze sterowniki od karty graficznej, ale nie wiem jakie i skad... [moglem poszukac ale balem sie ze cos zrobie nie tak jak powinno byc] :(

  Tak właściwie to powinieneś założyć nowy wątek odnośnie hardware'u :P Oj, chyba nie czytało się regulaminu  :lol:

upsss... fakt tylko przejzalem, ale one wszystkie sa takie same... wiec wiem ze robie balagan :/ Powinnniem przeniesc tego posta do nowego tematu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz jakis wydzial tej Politechniki czy cos,  chodzi mi o to co studjujesz dokladnie :) jak C++ to nie tylko o problemy z Fedora bede Cie pytal :):):):) lol

Elektronika i Telekomunikacja - raczej nie mam za wiele wspólnego z C++ :P

alias eth0 forcedeth
alias scsi_hostadapter sata_sil
alias snd-card-0 snd-intel8x0
install snd-intel8x0 /sbin/modprobe --ignore-install snd-intel8x0 && /usr/sbin/alsactl restore >/dev/null 2>&1 || :
remove snd-intel8x0 { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-intel8x0
alias usb-controller ehci-hcd
alias usb-controller1 ohci-hcd
alias snd-card-2 audio
remove audio { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove audio
alias snd-card-3 audio
alias snd-card-4 audio
alias snd-card-5 audio 

No jak zwykle Bugzilla znajdzie na wszystko odpowiedź ;-) Po pierwsze to masz źle skonfigurowany moduł karty dźwiękowej - powinno być snd-usb-audio a nie audio. Powinieneś mieć (chyba) coś takiego:

alias sound_slot_2 off
alias eth0 forcedeth
alias scsi_hostadapter sata_sil
alias usb-controller ehci-hcd
alias usb-controller1 ohci-hcd
alias snd-card-0 snd-usb-audio
install snd-usb-audio /sbin/modprobe --ignore-install snd-usb-audio && /usr/sbin/alsactl restore >/dev/null 2>&1 || :
remove snd-usb-audio { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-usb-audio
alias snd-card-1 snd-intel8x0
install snd-intel8x0 /sbin/modprobe --ignore-install snd-intel8x0 && /usr/sbin/alsactl restore >/dev/null 2>&1 || :
remove snd-intel8x0 { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-intel8x0

Pierwsza linijka po to, byś nie miał w logach niepotrzebnych śmieci (standardowo system próbuje zainicjować 3 pierwsze karty - jak którejś nie znajdzie to się pluje). Zmieniłem kolejność kart i dodałem linijkę przywracającą ustawienia karty snd-usb-audio).

 

Zobacz jeszcze to:

http://www.alsa-project.org/alsa-doc/doc-p...odule=usb-audio

http://alsa.opensrc.org/index.php?page=usb-audio

 

Nie jestem pewien jednej rzeczy - czy kudzu potem tego znowu nie skopie <_< Chyba będziesz musiał wyłączyć tę usługę, ale najpierw sprawdź czy działa poprawnie po kilku restartach. Stracisz możliwość wykrywania nowego sprzętu, ale system będzie uruchamiał się trochę szybciej...

No wlasnie pomijajac to ze podczas instalacji wykrywa monitor-sterownik do moinitora, tam firma model no wysztsko dokladne - u mnie jest Unknown Device (chyba)

Ale najgorsze jest to ze nie moge zmienic rozdzieloczsci i odswierzania..

myslalem o tym zeby zainstalowac jakies nowsze sterowniki od karty graficznej, ale nie wiem jakie i skad... [moglem poszukac ale balem sie ze cos zrobie nie tak jak powinno byc] :(

Pokaż odpowiednią sekcję pliku /etc/X11/xorg.conf odpowiedzialną za monitor. Może zakres częstotliwości pionowej i poziomej nie jest poprawny :mellow: Uruchom na tym sprzęcie KNOPPIKSA i sprawdź czy ustawia odpowiednią rozdzielczość i częstotliwość. Jeśli tak to spisz odpowiednie parametry (szególnie modeline) i wklej do xorg.conf.

 

Gdyby nie ustawił, to zawsze można go odpalić z odpowiednimi parametrami vsync i hsync - wartości znajdziesz w OSD monitora gdy pracuje w rządanej rozdzielczość/częstotliwości.

 

Ja np. męczyłem się długo z odświeżaniem do czasu uruchomienia KNOPPIKSA - ustawił mi wszystko jak trzeba (1024x768@100).

Powinnniem przeniesc tego posta do nowego tematu??

Tak, ale teraz to już nie ma sensu - mógłbym podzielić wątek, ale nie będzie to już tak czytelne :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika i Telekomunikacja - raczej nie mam za wiele wspólnego z C++ :P

hmm powinienes isc na linuksowy wydzial :P

 

No jak zwykle Bugzilla znajdzie na wszystko odpowiedź ;-) Po pierwsze to masz źle skonfigurowany moduł karty dźwiękowej - powinno być snd-usb-audio a nie audio. Powinieneś mieć (chyba) coś takiego:

alias sound_slot_2 off
alias eth0 forcedeth
alias scsi_hostadapter sata_sil
alias usb-controller ehci-hcd
alias usb-controller1 ohci-hcd
alias snd-card-0 snd-usb-audio
install snd-usb-audio /sbin/modprobe --ignore-install snd-usb-audio && /usr/sbin/alsactl restore >/dev/null 2>&1 || :
remove snd-usb-audio { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-usb-audio
alias snd-card-1 snd-intel8x0
install snd-intel8x0 /sbin/modprobe --ignore-install snd-intel8x0 && /usr/sbin/alsactl restore >/dev/null 2>&1 || :
remove snd-intel8x0 { /usr/sbin/alsactl store >/dev/null 2>&1 || :; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-intel8x0

Pierwsza linijka po to, byś nie miał w logach niepotrzebnych śmieci (standardowo system próbuje zainicjować 3 pierwsze karty - jak którejś nie znajdzie to się pluje). Zmieniłem kolejność kart i dodałem linijkę przywracającą ustawienia karty snd-usb-audio).

Wpisalem te dane co mi podminilem te dane co mi podales i .... nie dalo zadnego efektu hmmm...

System uruchamia sie normalnie, Kadzu sie nie pojawia i przede wszytskim dziwieku wciaz nie ma :(

ale dziwne jest ze w regulacji glosnosci mam dwie zakladki moge regulowac glosnosc

1.USB Audio Class Driver [Audio Mixer (OSS)]

2.NVidia nForce2 [Alsa Mixer]

moze to tam gdzie sie wybiera cos tam wyjscie/wejscie dzwieku w tych opcjach cos kurde nie wiem :( nie mam zielonego pojecia, ale to chyba moze byc cos z tym Alsa i moze cos z tym OSS...

Przejzalem to i nie wiele z tego wszstkiego rozumiem... Ale wieczorem usiade przed kompem i przeczytam to dokladnie (ze slownikiem w reku ;) )

 

Nie jestem pewien jednej rzeczy - czy kudzu potem tego znowu nie skopie <_< Chyba będziesz musiał wyłączyć tę usługę, ale najpierw sprawdź czy działa poprawnie po kilku restartach. Stracisz możliwość wykrywania nowego sprzętu, ale system będzie uruchamiał się trochę szybciej...

hmmm Kadzu dziala tylko w tedy jak system znajduje jakis sprzet i trzeba go skonfigurowac czy tez jak podczas uruchamiania pojawia sie "checkingo for new hardware" - to tez Kadzu ?

Zrestartowalem go 3 razy i wszytsko wyglda dokladnie tak jak wczesniej...

Apropo podczas uruchamiania pojawia sie:

 

Startting smartd [ZAWIODL]

hmm...

                   

Pokaż odpowiednią sekcję pliku /etc/X11/xorg.conf odpowiedzialną za monitor. Może zakres częstotliwości pionowej i poziomej nie jest poprawny  :mellow:

A wiec:


# XFree86 4 configuration created by pyxf86config

Section "ServerLayout"
    Identifier     "Default Layout"
    Screen      0  "Screen0" 0 0
    InputDevice    "Mouse0" "CorePointer"
    InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
EndSection

Section "Files"

# RgbPath is the location of the RGB database.  Note, this is the name of the 
# file minus the extension (like ".txt" or ".db").  There is normally
# no need to change the default.
# Multiple FontPath entries are allowed (they are concatenated together)
# By default, Red Hat 6.0 and later now use a font server independent of
# the X server to render fonts.
    RgbPath      "/usr/X11R6/lib/X11/rgb"
    FontPath     "unix/:7100"
EndSection

Section "Module"
    Load  "dbe"
    Load  "extmod"
    Load  "fbdevhw"
    Load  "glx"
    Load  "record"
    Load  "freetype"
    Load  "type1"
    Load  "dri"
EndSection

Section "InputDevice"

# Specify which keyboard LEDs can be user-controlled (eg, with xset(1))
#    Option    "Xleds"  "1 2 3"
# To disable the XKEYBOARD extension, uncomment XkbDisable.
#    Option    "XkbDisable"
# To customise the XKB settings to suit your keyboard, modify the
# lines below (which are the defaults).  For example, for a non-U.S.
# keyboard, you will probably want to use:
#    Option    "XkbModel"    "pc102"
# If you have a US Microsoft Natural keyboard, you can use:
#    Option    "XkbModel"    "microsoft"
#
# Then to change the language, change the Layout setting.
# For example, a german layout can be obtained with:
#    Option    "XkbLayout"    "de"
# or:
#    Option    "XkbLayout"    "de"
#    Option    "XkbVariant"    "nodeadkeys"
#
# If you'd like to switch the positions of your capslock and
# control keys, use:
#    Option    "XkbOptions"    "ctrl:swapcaps"
# Or if you just want both to be control, use:
#    Option    "XkbOptions"    "ctrl:nocaps"
#
    Identifier  "Keyboard0"
    Driver      "keyboard"
    Option     "XkbModel" "pc105"
    Option     "XkbLayout" "us"
EndSection

Section "InputDevice"
    Identifier  "Mouse0"
    Driver      "mouse"
    Option     "Protocol" "IMPS/2"
    Option     "Device" "/dev/input/mice"
    Option     "ZAxisMapping" "4 5"
    Option     "Emulate3Buttons" "yes"
EndSection

Section "Monitor"
    Identifier   "Monitor0"
    VendorName   "Monitor Vendor"
    ModelName    "Unprobed Monitor"
    HorizSync    37.9 - 37.9
    VertRefresh  60.2 - 60.2
    Option     "dpms"
EndSection

Section "Device"
    Identifier  "Videocard0"
    Driver      "nv"
    VendorName  "Videocard vendor"
    BoardName   "NVIDIA GeForce 4 (generic)"
EndSection

Section "Screen"
    Identifier "Screen0"
    Device     "Videocard0"
    Monitor    "Monitor0"
    DefaultDepth     24
    SubSection "Display"
 Viewport   0 0
 Depth     24
 Modes    "800x600"
    EndSubSection
EndSection

Section "DRI"
    Group        0
    Mode         0666
EndSection

 

Uruchom na tym sprzęcie KNOPPIKSA i sprawdź czy ustawia odpowiednią rozdzielczość i częstotliwość. Jeśli tak to spisz odpowiednie parametry (szególnie modeline) i wklej do xorg.conf.

hmm... njaprawdopodbniej zle wpisalem FH i FV - czyli ten zakres czestotliwosci.. bo podczas instalacji Fedory wpisalem te co sa w menu monitora ( a one najprawdopodobniej podaja aktualne czestotliwosci- ale ze mnie glab :( ja msylalem ze one sa w menu po to zeby podawac jakie powinny byc standardowe czestotliwosci :(

Nie mam KNOPPIKSA :( musze najpierw poszukac go, sciagnac i wypalic :( ale moge na windowsie sprawdzic jakie sa czestotliwosci (tylko gdzie to sie sprawdza ) ;(

 

Gdyby nie ustawił, to zawsze można go odpalić z odpowiednimi parametrami vsync i hsync - wartości znajdziesz w OSD monitora gdy pracuje w rządanej rozdzielczość/częstotliwości.

vsync=FV ? a hsync=FH ????

OSD ?? aaaaa czyli to menu co jest po srodku ekrnau no wlasnie ja myslalem ze podczas instalacji sa tam prawidolowe wartosci :( :( :( I am Idiot !

 

Ja np. męczyłem się długo z odświeżaniem do czasu uruchomienia KNOPPIKSA - ustawił mi wszystko jak trzeba (1024x768@100).

hmm a moge w windzie to sprawdzic ?? bo dlugo by mi sie zeszlo z zalatwianiem KNOPPIKSA

pzdr.

100hz ? Facet w MediaMarkt kiedys mi mowil ze od wszytskich 100hz telewizorow oczy sie nie psuja, nie bola i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...