Skocz do zawartości

Poaczatek Instalacji


AlienJR

Rekomendowane odpowiedzi

hmm powinienes isc na linuksowy wydzial :P

Komputer kupiłem dopiero po dostaniu sie na studia... Teraz pewnie zrobiłbym inaczej.

Wpisalem te dane co mi podminilem te dane co mi podales i .... nie dalo zadnego efektu hmmm...

System uruchamia sie normalnie, Kadzu sie nie pojawia i przede wszytskim dziwieku wciaz nie ma :(

Czyli po kilku restartach /etc/modprobe.conf wygląda nadal tak jak Ci podałem? Tak?

ale dziwne jest ze w regulacji glosnosci mam dwie zakladki moge regulowac glosnosc

1.USB Audio Class Driver [Audio Mixer (OSS)]

2.NVidia nForce2 [Alsa Mixer]

moze to tam gdzie sie wybiera cos tam wyjscie/wejscie dzwieku  w tych opcjach cos kurde nie wiem :( nie mam zielonego pojecia, ale to chyba moze byc cos z tym Alsa i moze cos z tym OSS...

Używasz tego miksera z Gnome? Włącz lepiej alsamixer i zobacz czy nie masz wyciszonych kanałów (MM nad słupkami - najważniejsze są PCM i Master). Kartę wybierasz parametrem -c.

 

hmmm Kadzu dziala tylko w tedy jak system znajduje jakis sprzet i trzeba go skonfigurowac czy tez jak podczas uruchamiania pojawia sie "checkingo for new hardware" - to tez Kadzu ?

To drugie - 'Checking for new hardware' oraz 'Updating /etc/fstab'

Zrestartowalem go 3 razy i  wszytsko wyglda dokladnie tak jak wczesniej...

To znaczy tak jak było na początku czy tak jak ja podałem?

Apropo podczas uruchamiania pojawia sie:

 

Startting smartd                                            [ZAWIODL]

hmm...

http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...findpost&p=6948

A wiec:
    Identifier  "Keyboard0"
    Driver      "keyboard"
    Option     "XkbModel" "pc105"
    Option     "XkbLayout" "us"
EndSection

Nie ustawiłeś polskiej klawiatury? Zainstalowałeś w ogóle poskie tłumaczenia do programów?

Section "InputDevice"
    Identifier  "Mouse0"
    Driver      "mouse"
    Option     "Protocol" "IMPS/2"
    Option     "Device" "/dev/input/mice"
    Option     "ZAxisMapping" "4 5"
    Option     "Emulate3Buttons" "yes"
EndSection

Jesli masz myszkę z trzema przyciskami (lub więcej), to możesz to ustawić "Emulate3Buttons" na "no".

Section "Monitor"
    Identifier   "Monitor0"
    VendorName   "Monitor Vendor"
    ModelName    "Unprobed Monitor"
    HorizSync    37.9 - 37.9
    VertRefresh  60.2 - 60.2
    Option     "dpms"
EndSection

Jakieś małe te wartości ustawiłeś... Czy to jest Twój monitor → http://www.necmitsubishi.com/products/Prod...lassification=1 ? Jesli tak to HorizSync ustaw na 30.0 - 70.0, a VertRefresh na 50.0 - 120.0, ale najpierw sprawdź te spod Windowsa. Być może od razu ustawi odpowiednią czestotliwość.

 

Aha, zauważyłem, że u mnie jest jeszcze linijka

DisplaySize  320    240

zaraz po Model Name. Jakby obraz był nie taki jak trzeba, to ją dopisz.

Section "Screen"
    Identifier "Screen0"
    Device     "Videocard0"
    Monitor    "Monitor0"
    DefaultDepth     24
    SubSection "Display"
 Viewport   0 0
 Depth     24
 Modes    "800x600"
    EndSubSection
EndSection

Linijkę 'Modes' zamień na taką:

Modes    "1024x768" "800x600" "640x480"

Jeśli potrzebujesz większej rozdzielczości, to sobie dopisz.

hmm... njaprawdopodbniej zle wpisalem FH i FV - czyli ten zakres czestotliwosci.. bo podczas instalacji Fedory wpisalem te co sa w menu monitora ( a one najprawdopodobniej podaja aktualne czestotliwosci- ale ze mnie glab :( ja msylalem ze one sa w menu po to zeby podawac jakie powinny byc standardowe czestotliwosci :(

Ano fakt, wpisałeś te złe :lol:

Nie mam KNOPPIKSA :( musze najpierw poszukac go, sciagnac i wypalic :( ale moge na windowsie sprawdzic jakie sa czestotliwosci (tylko gdzie to sie sprawdza ) ;(

Możesz pod Windowsem, ale spiszesz tylko vsync i hsync. Najprawdopodobniej nie ustawi Ci poprawnej częstotliwości odświeżania...

vsync=FV ? a hsync=FH ????

Jeśli tak masz napisane w OSD, to tak.

100hz ? Facet w MediaMarkt kiedys mi mowil ze od wszytskich 100hz telewizorow oczy sie nie psuja, nie bola i tak dalej...

Dyć prawda ;-) Oczy znacznie mniej się męczą.

 

Odnośnie MediaMarkt - oni tam mają drogo, a przynajmniej sprzęt komputerowy <_< W Bytomi nawet w zwykłych sklepikach mogłem kupić taniej sporo rzeczy.

 

PS wyedytowałem Twojego posta, bo vrakowało Ci paru tagów i nie dało się tego czytać :P

PPS W regulaminie nie bez przyczyny jest napisane, żeby każdy problem opisywać w osobnym wątku. Potem robią się takie tasiemce jak to :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRA SPOKO !

Zainstalowalem nowe jadro przez apt-get i azaisntalowal mi sie alsa dla USB-audio i wszytsko gra !!

 

A monitor ustawilem wszytskie apramtery takie jak byly podane na stronie Nec'a i dziala juz rodzielczosc i odswierzanie

 

 

Dzieki za pomoc Gajowniku !!!

Co ja bym bez Ciebie zrobil !!

Ide teraz do kolegi [ uzyt. Czerwin1] aby naprawic tamten blad :)

Pozdrawiam AJunior ! ! !!! THE :lammer: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...