Skocz do zawartości

Grub


kacperix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zainstalowałem Fedorkę 6 na takim sprzęcie:

 

Płyta gł: MSI P965 Neo

Intel Core 2 Duo

1 GB RAM

Dysk 80 GB na IDE

 

i mam problem z GRUB-em ponieważ bootuje się on do jakieś trybu tekstowego a nie graficznego i jest coś takiego: GRUB>

 

I co dalej mam poczynić. Przeglądałem już forum kilka razy i próbowałem i nic. Robiłem po odpaleniu linux rescue coś takiego:

 

grub-install /dev/hde

 

i po restarcie kompa jest tam że GRUB coś tam stage 1.5 i pózniej, że proszę czekać ładowanie... i wywala błąd nr 21 :(

 

Ja już nie mam sił. Proszę pomózcie. Od przerabiania tych tekstów na forum już mnie oczy bolą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dalej mam poczynic. Przegladalem juz forum kilka razy i próbowalem i nic. Robilem po odpaleniu linux rescue cos takiego:

grub-install /dev/hde

A co jeszcze robiles po odpaleniu linux rescue? Tylko to? to chyba troche malo, trzeba postepowac zgodnie z instrukcjami na ekranie - musi sie udac.

 

[Edit] To jak w koncu? hde czy hdf? Moze jednak hda? linux rescue i podaj co wyswietla "fdisk -l /dev/hde" a co "fdisk -l /dev/hdf".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto wyniki fdisk:

 

dla hde

 

Disk /dev/hde doesn't contain a valid partition table

 

dla hdf

 

Device________Boot_______Start_____End_________Blocks______Id_______System

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

/dev/hdf1_______*_________ 1________13_________104391_____83________Linux

/dev/hdf2_________________14_______9729_______78043770____8e______Linux LVM

 

 

BTW dysk hde to jest CD-ROM. CD-ROM mam podpiety pod ta sama tasme IDE co dysk, poniewaz na plycie glównej jest tylko jeden kontroler IDE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po restarcie kompa jest tam że GRUB coś tam stage 1.5 i pózniej, że proszę czekać ładowanie... i wywala błąd nr 21 :(

21 oznacza, iż dysk nie istnieje http://www.gnu.org/software/grub/manual/gr...l#Stage2-errors

 

Ale do instalacji Fedory odlaczylem ten SATA i sam IDE.

Po co? Po zainstalowaniu znowu podpiąłeś dysk? Jeśli tak, to się nie dziw, że nie działa. Masz złą konfigurację GRUB-a, bo się pozmieniały numerki dysków.

 

Pokaż zawartość /boot/grub.conf (jest u Ciebie na /dev/hdf1).

 

Gdybyś nie kombinował podczas instalacji to wszystko działałoby OOTB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tego gruba na CD-ROM chciałeś instalować? :D

Nie odpowiedziałeś na moje pozostałe pytania. Zrobiłeś mount i chroot przed grub-install?

 

 

Nie...poprostu się pomylilem pisząc posta!!! :P

 

Przed grub-install wykonalem cos takiego: chroot /mnt/sysimage

 

Po co? Po zainstalowaniu znowu podpiąłeś dysk? Jeśli tak, to się nie dziw, że nie działa. Masz złą konfigurację GRUB-a, bo się pozmieniały numerki dysków.

 

Nie...nie podłączałem spowrotem dysku SATA...instalowałem na samym IDE i chcę uruchomić na samym IDE.

 

 

Tak poza tym gdy próbowałem na samym dysku SATA też coś dziwnego. Na płycie głównej mam 2 kontrolery SATA...jeden jakiś ICH8 a drugi JMicron. Gdy syk jest podpięty na ten pierwszy to nie widzi go instalator Fedory, gdy jest na JMicron to wtedy go widzi, ale po instalacji przy bootowaniu GRUB jest w trybie tekstowym, a gdy przelącze dysk z powrotem na ICH8 to wtedy GRUB bootuje się w trybie graficznym, ale Fedora się nie odpala i wywala, że nie może znaleść katalogów itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...nie podłączałem spowrotem dysku SATA...instalowałem na samym IDE i chcę uruchomić na samym IDE.
To ja chyba się zgubiłem.

1.Czy sytuacja jest taka, że masz podłączony jeden dysk na IDE i na tym dysku instalowałeś Fedorę?

2.Czy był to jedyny dysk podłączony w czasie instalacji?

3.Czy po instalacji podłączałeś inny dysk?

4.Na którym IDE jest podłączony dysk? Jako master czy slave?

5.Pokaż jak wygląda plik /boot/grub/device.map (po odpaleniu "linux rescue" i chrootowaniu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba się zgubiłem.

1.Czy sytuacja jest taka, że masz podłączony jeden dysk na IDE i na tym dysku instalowałeś Fedorę?

2.Czy był to jedyny dysk podłączony w czasie instalacji?

3.Czy po instalacji podłączałeś inny dysk?

4.Na którym IDE jest podłączony dysk? Jako master czy slave?

5.Pokaż jak wygląda plik /boot/grub/device.map (po odpaleniu "linux rescue" i chrootowaniu)

 

1. Dokladnie tak

 

2. Tak jedyny dysk twardy podpięty na tej samej taśmie co CD-ROM

 

3. Nie nie podlaczalem

 

4. Chyba jako slave

 

5.A jak go wyswietle to mam go przepisac....jak moge go zapisac jakos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...