Skocz do zawartości

Instalacja Z Dysku


Kildyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wcześniej używałem Ubuntu ale wiele przeczytałem o fedorze i skusiłem się na fedore core 6. Co mnie odrazy przestraszyło to to że fedora 6 jest aż na 5 płytach. Poco 5 płyt, przecież może być jedna a ja programy sobie dociągnę. Ale cóż. Jak już ściągnąłem zauważyłem, że nie mam tylu płyt, a że jest niedziela to raczej płyt nie znajdę. I teraz zwracam się do was z pytaniem czy możliwa jest instalacja fedory core 6 z dysku (partycja windowsowa) bo tą z linuksem muszę sformatować. Proszę o szybką odpowiedz!

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco 5 płyt, przecież może być jedna a ja programy sobie dociągnę.

Tak, jasne, szczególnie osoby, które nie mają dostępu do Internetu... Płytki CD to jedyna dla nich szansa.

czy możliwa jest instalacja fedory core 6 z dysku (partycja windowsowa)

Jeśli vfat to tak → http://209.85.135.104/search?q=cache:gA_Go...;client=mozilla (oficjalny serwer jest przeciążony po wydaniu FC6, więc strona z cache'a).

 

Jak zacznie się instalacja to wklep:

linux askmethod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pobiezne, to chodzi o to, ze mozesz instalowac w ten sposób system, gdy obrazy znajduja sie na wewnetrznym dysku lub takim podlaczonym przez USB.

 

Obrazy moga znajdowac sie na ext2, ext3 lub vfat (FAT-16 czy FAT-32). Partycje te nie moga byc postawione na LVM.

 

Potem wybierasz partycje (/dev/hda1, /dev/sda2 czy co tam masz), a nastepnie katalog, wtórym umiesciles obrazy.

 

To by bylo na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli obrazy masz np. na dysku d i jest to ntfs to kiszka ale można zrobić tak:

 

kopiujesz wszystko z dysku d na c

formatujesz dysk d na fat32

skopiujesz wszystko z c na d ( te dane co zgrałes z d)

i to chyba tak wygląda

i na c musisz mieć odpowiednio dużo miejsca aby zgrać z d

ja tak robiłem kiedyś :)

 

apy odpalić instalacje musisz mieć PIERWSZĄ PŁYTE Z FEDORĄ!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...