Skocz do zawartości

Uruchamianie Fedora Core 6


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem komputera PegasosII z procesorem G4\1GHz, 512MB Ram i kartą graficzną Radeon 9250. Moim podstawowym systemem operacyjnym jest MorphOs lecz chciałem mieć zainstalowanego jakiegoś Linuksa i mój wybór padł na FedoraCore 6. Ściągnąłem poprzez Torrent obraz DVD ładnie wypaliłem, zainstalowałem na drugim twardym (na pierwszym mam Morphosa) i powstał problem. Mianowicie taki że nie wiem JAK WYSTARTOWAĆ FEDORA CORE 6. Po instalacji (która odbyła się bez problemów) resetuję komp, zatrzymuję start Morphosa, pojawia się kursor w Open Firmware i nie wiem co mam wpisać. Niestety jestem świeżym użytkownikiem linuksa i nie bardzo wiele wiem na temat linii poleceń czy komend jakie w linuksie występują. Podejrzewam, że mogą występować u mnie inne niż na standardowym PC. Podejrzewam że na PC po resecie startuje od razu a na moim Pegaziku nie wiem jak to zrobić. Angielskiego niestety też nie znam więc tu jest kolejny problem. Mam nadzieję że mi ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba nik nie ma tu Pegasusa z systemem MorphOS :/ :-)

NIe Pegasusa tylko Pegasosa Architektura zbliżona do PowerMaca kolego

 

jak się nazywał plik obrazu dysku który ściągnąłeś?

Dokładnie nie pamiętam ale jest to Fedora Core6 PowerPC. ZAainstalował się gładko ale nie wiem jak go uruchomić z poziomu Open Firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

 

Na wszelki wypadek gdyby na tym forum znalazł się jakiś zagubiony użytkownik Fedora Core 6 na PEGSOSIE (nie pegasusie) Po instalacji Fedory startujemy Fedorę z OpenFirmware poleceniem (gdy drugi dysk na taśmie jest z Fedorą):

"boot /pci/ide/disk@0,1:0 /yaboot/yaboot conf=/pci/ide/disk@0,1:0,/yaboot/yaboot.conf"

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...