Skocz do zawartości

Problem Z Przeglądarką


Ponury

Rekomendowane odpowiedzi

Od okoł 10 mam problem z łączeniem się ze stronami, nie może znaleść hosta. Sprawdziłem "resolv.conf" są tam nazwy serwerów, poza tym nie mam pojęcia co mogło nawalić.

XMMS działa, GG, działa, tylko to mój FireFox ma problemy, innej przeglądarki (_niemam_ → nie mam) ORT.

Przyznam się że nie przeszukałem google bo prawie się nie chce łączyć tu się ledwo dostałem. Na dwóch ostatnich kernelach jest tak samo.

Problemem jest nawet dodanie tego tematu

 

PS: dowiedziałem się że to może być problem z DNS, ping mogę sprawdzić ale na stronę się dostać już nie, to samo dotyczy radia internetowego. Jak to mogę naprawić? Kompletnie to mnie paraliżuje więc rady lepiej na gg wysyłać, numer 4716696.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to: http://www.fedorafaq.org/#mozillaipv6 pomaga?

 

Jeśli nie to zobaczcie jeszcze to:

http://lwn.net/Articles/92727/

http://www.linuxarkivet.se/mlists/linux-ne...6/msg00230.html

 

Gdyby to drugie Wam pomogło, to znaczy, że po drodze macie jakiś walnięty router/firewall.

 

Aha, uprasza się o niekrzyczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPSA twierdzi że u nich wszystko ok

Sorry, jeśli napiszę coś śmiesznego, ale nie było mnie, bo odszedłem w duchu pokuty na 9 dni. Na szczęście jestem wolny od tej piekielny firmy - oby tak było już zawsze... Po przeglądnięciu forum wydaje mi się, że to może mieć związek z upgrade'em kernela do najnowszej wersji (TPSA + zepsuło się po restarcie). Robiliście to? Jakie macie modemy/routery? Wszyscy jesteście związani z TPSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajownik ale na te strony które podałeś nie mogę się dostać.

Mam neostradę ale chciałbym zwrócić na parę rzeczy uwagę, błąd pojawił się wczoraj a kernela 2.6.7 mam już od ponad tygodnia, zresztą na 2.6.6 jest tak samo więc nie tu leży problem. Zauważyłem też że problem nie występuje na stronach których adresami są numery IP, www.astrowars.com nie wchodzi ale jak wpiszę 82.165.38.217 idzie bardzo dobrze. Jeszcze bym prosił o to by ktoś sprawdził czy na forum www.mandrake.pl wystąpił taki sam problem, datowany dnia wczorajszego, jeżeli tak to wina będzie leżała tylko i wyłącznie po stronie TPSA, a przynajmniej tak mi się wydaje.

 

PS: wpisałem dwa dodatkowe adresy w resolv.conf 193.110.120.5 i 193.110.121.20 nic nie dało, zrobiłem to co było w pierwszym linku od Gajownika, nic. Używam teraz kernela 2.6.6.

To chyba wina TPSA ale oni do niczego się nie przyznają, więc trzeba chyba czekać aż to się "samo" naprawi, tylko ciekawe że to się stało mniejwięcej o tej samej godzinie, ciekawe czy też w mniejwięcej tymsamym czasie się wszystko naprawi.

 

PS2: Rady z pozostałych dwóch linków też nie poprawoły działania sieci, jeszcze jeden taki dzień i będę zmuszony zainstalować windowsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają awarię DNS'a, to dlaczego zewnętrzne (tzn. nie tepsańskie) DNS'y nie działają? Pewnie ich problem niezupełnie w tym tkwi; jeśli macie jeszcze nadzieję to spróbujcie np. 80.244.128.1 jako primary DNS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...