Skocz do zawartości

Centos A Debian Na Serwer


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem postawić wielofunkcyjny serwer firmowy. Na początku oczywistym wydawał mi się wybór debiana ale po poczytaniu trochę doszedłem do wniosku, że trochę ma przestarzałe oprogramowanie i coś u nich nie najlepiej ze stabilnością ostatnio. Tak trafiłem na CentOs'a. Wiem, że jest to darmowy klon RHEL a poza tym ma yuma (Gigatnyczny plus).

 

Jako, że bardzo się liczę z opinią tego forum chciałem zapytać was co sądzicie na problem przedstawiony w temacie i moje przemyślenia.

 

Z góry dziękuję za sugestje

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem postawić wielofunkcyjny serwer firmowy.

 

Ja tam mam na serwerku CentOS i nie narzekam.Bardzo stabilny i szybki w konfiguracji.Debiana nie polecam stare pakieciki i (_wogule_ → w ogóle) ORT.Mój tata ma ździwko bo niewiedział że na Linuxie można zarobić jak narazie około 3000tys złotych miesięcznie(serwer www+sgl+mysql+php 4 i 5 do wyboru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam na serwerku CentOS i nie narzekam.Bardzo stabilny i szybki w konfiguracji.Debiana nie polecam stare pakieciki i (_wogule_ → w ogóle) ORT.Mój tata ma ździwko bo niewiedział że na (_linuxie_ → Linuksie) ORT można zarobić jak narazie około 3000tys złotych miesięcznie(serwer www+sgl+mysql+php 4 i 5 do wyboru).

 

A w jaki sposób tego dokonałeś??

 

PS

Co to jest sgl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie kompa rzęcha 256 ramu 1,5 GHz ale dysk 2 razy po 200 GB. Całość 3 tys.Po 3 miechach mi sie zwróciło i sie rypłem nie sgl tylko sql.Zainstalowałem doinstalowałem pakieciki i działa.Mam takżę tzw serwer shell.

 

SQL to baza danych.

Tyle to ja jestem sobie w stanie wykoncypować tylko co rozumiesz przez; zwróciło. Nie płaciłeś za łindołsa .... ?

 

SQL to faktycznie nie jest baza tylko język zapytań Baza to MySql, Posdgre, Oracle o małomiękkich nie wspomnę

 

P.S.

Jeśli masz już jakieś doświadczenie w CentOS'ie to mógłbyś polecić jakieś dobre źródła na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi z "wrócilo" ze mam klientów którzy chca i mam zyski.Pakiety itp. to ja szukalem chaotycznie.Za windowsa nie placilem z prostego powodu to skladak byl bez OSu.Konfiguracje serwera mam podstawowa na przecietnego uzytkownika ale klienci zadowoleni.Zawsze maly bledzik moze sie zdarzyc z tym sql.Ale co z tego

jak nikt nie wie o co chodzi?? Liczy sie ze mam kase a klienci zadowoleni.

 

Kamills

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Polecam CantOs-a jeśli potrzebujesz server. Zaczynałem od RH6, dziś Fedora, jednak stabilność to CentOS.

Nie miałem dziwnych zachowań - update robi się automatycznie. Ale nie wiem co i jak jeśli bardzo pozmienia się pliki konfiguracyjne. Moja opcja to tylko ssh, firewall. Ale do wersji CentOS-3 nie mam problemów z maszyną.

AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam CentOs - mam 8 maszyn w różnych firmach i własny serwer w domu - działa bezproblemowo zarówno na składakach jak i na markowych serwerach , raz tylko poległem na próbie uruchomienia raid1 na fakeraidowej karcie pci firmy (??) mint, ale nie ma tego złego - fc 6 dało radę :)

Zgodność z RH daje pewność że w razie problemów (za wyj. prod. MINT :) ) masz wsparcie olbrzymiej społeczności.

link dla Zosi Samosi dla mojej wersji 4.4 : http://www.howtoforge.com/perfect_setup_centos_4.4

jest już wersja 5 - ale nie mam z nią doświadczenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...