Skocz do zawartości

Fedora Na Plycie Dvd


kysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy ktoś może wie jak nagrać Fedore na płyte dvd a mianowicie siągnołem obraz płyty dvd nagrałem ją na płytę i chcąc sprawdzić czy idzie uruchomiłem kompa z tej nagranej płyty ale o dziwo nic cię nie działo od razu wyskoczyło mi wybór systemu bo mam winde i ubuntu a płytki w ogóle nie widział czy ktos wie w czym tkwi problem z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siągnołem obraz płyty dvd nagrałem ją na płytę
A jak nagrałeś? Ściągnąłeś (a nie ściągnołeś) plik ISO. Jeśli nagrałeś go na płytę jako dane, to nic dziwnego, że nie działa. Trzeba w nagrywarce wybrać opcje w rodzaju "nagraj płytę z obrazu" albo jakoś podobnie.

Jeśli jednak nagrywałeś jako obraz, to pytanie czy sprawdziłeś sumę kontrolną sha1sum - plik z sumami sha1 jest w tym samym katalogu z którego pobrałeś obraz. Może ściągnięty plik jest uszkodzony? Program do sprawdzania sha1sum pod windami na pewno znajdziesz w googlach.

Jeśli suma jest OK i nagrałeś jako obraz, to sprawdź czy ustawiłeś w BIOSie uruchamianie systemu z napędu CD/DVD.

 

Warto szukać zamiast pisać kolejny bezsensowny post. Było o tym już na forum pierdyliard razy :angry:

Na początek warto poczytać http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9934 - to wprawdzie o Fedora Core 5, ale w części dotyczącej ściągania, nagrywania i instalowania w zasadzie nic się nie zmieniło.

Ponadto, żebyś nie zadawał kolejnych pytań na temat problemów, które już dawno zostały rozwiązane polecam poczytanie faq.fedora.pl i wiki.fedora.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...