Skocz do zawartości

Automatyzacja Konfiguracji Przy Instalacji Na Wielu Kompach


marcini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam Fedore 6 zainstalowana od wielu tygodni, skonfigurowalem ja przez ten czas, poinstalowalem rozne pakiety z repozytoriow i ogolnie dostosowalem do swoich potrzeb.

Chcialbym teraz zainstalowac na drugim kompie kopie tego systemu - jak najmniejszym wysilkiem uzyskac jak najbardziej podobna konfiguracje.

Czy jest jakis sposob na zautomatyzowanie procesu instalacji paczek i przerzucenia konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet szukalem tego na googlach, ale wpisywalem przez x (kixtart) i nie znalazlem :lol:

Troche to przydatne, ale zalezy mi bardzo na paczkach z repozytoriow, a do tego bym musial napisac dosc dlugi skrypt post-instalation = duzo pracy, no z konfiguracja podobnie... Moze zbyt duzo bym chcial uzyskac?

 

A czy ma szanse powodzenia taki zabieg - przerzucenie zawartosci partycji z 1 komputera na inny? To 2 zupelnie rozne konfiguracje - notebook i stacjonarny. Czy system w ogole wystartuje na nowym kompie i poradzi sobie z nowym zestawem urzadzen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma szanse powodzenia taki zabieg - przerzucenie zawartosci partycji z 1 komputera na inny? To 2 zupelnie rozne konfiguracje - notebook i stacjonarny. Czy system w ogole wystartuje na nowym kompie i poradzi sobie z nowym zestawem urzadzen?

 

ktos kiedys pisal na tym forum, ze zrobil taki zabieg, zrzucil system z dekstopa na lapa i wszystko ruszylo... sam osobiscie tego nigdy nie testowalem...

 

móglbys odpowiednio ztarowac system, albo przerzucic go przy pomocy polecenia dd (nigdy tego nie robilem i nie chce eksperymentowac, ale sa na forum osoby, które moglby Tobie pomóc)

 

 

dodatkowo jakbys chcial wykorzystac kickstart, to konfiguracje z /etc mozesz ztarowac i pózniej przywrócic potrzebne pliki, a instalacje yumem zautumatyzowac wyciagajac informacje o zainstalowanych paczkach z jego logów: /var/log/yum.log

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy system w ogole wystartuje na nowym kompie i poradzi sobie z nowym zestawem urzadzen?
Ja napisał już broda - powinien. Jeśli coś będzie nie tak to na pewno możesz odpalić w trybie tekstowym (Z menu GRUBa kolejno klikasz "a" "spacja" "3" <enter> "b" ;)) a potem jako root wywołaj "z ręki" kudzu - wykryje różnice w sprzęcie i odpowiednio zmodyfikuje /etc/hwconf. Ale myślę, że powinno to pójść z automatu, jeśli nie wyłączałeś kudzu w serwisach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...