Skocz do zawartości

P5w Dh Deluxe


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie czy udało się komuś zainstalować fc6 na tej płycie? Mnie podczas instalacji zatrzymuje się na sterowniku aiix... (coś podobnego) dysków ide.

Mam na stacji Conroe E6600 i tą płytę oraz 2 dyski a sata i DVD na ide ....

Próbowałem nawet SUSe 10.2 ale nawet ono po dłuuugim wyrywaniu tego stera "aiix.." oraz portów usb doszło do wniosku przy wykrywaniu DVD że nic w nim nie mam pomimo faktu że odpalałem z niego instalkę..

 

W BIOS'ie włączyłem dla dysków "enable 32 bit transfer" IDE mam na "Enhanced mode" a kontrolery na "Sata + Pata"

 

Z góry dzięuję za odpowiedzi i zainteresownaie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gorszej plycie (P5B) poszlo po ustawieniu wszytskich opcji dla dysku na auto oraz co jest bardziej istotne ustawieniu IDE na Compatible Mode (nie wiem czy dobrze napisalem) i jeszcze kilku opcji, ale teraz nie pamietam :). Ogolnie to mam plyte na innym chipsecie, ale radzilbym bardziej pobawic sie z ustawieniami w biosie. Skoro masz dwa dyski to na czas instalacji mozesz wylaczyc jeden. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem w Main->IDE Configuration "Standard IDE" na "AHCI" i instalacja poszla miodnie. To drugie to podobno wlasciwa SATA. Jedna poniewaz WIN* nie obslugiuje SATA jako toakiej konieczna jest emulacja IDE przez SATA. (Nie wiem jaka jest róznica miedzy dwoma podtrybami dla tego "Standard IDE" tj. Enhanced Mode i Compatible mode wiem tylko, ze np do zrobienia obrazy np ghostem z dyskietki trzeba wylaczyc Enhaced i zamienic na Compatible )

 

Niestety podczas startu po "Uncompresin Kernel ...OK" a przed "Welcome..." dostalem komunikat, który teraz znalazlem w /var/messages

 

Dec 28 11:36:30 localhost kernel: PCI: BIOS Bug: MCFG area at f0000000 is not E820-reserved
Dec 28 11:36:30 localhost kernel: PCI: Not using MMCONFIG.

 

oraz kilka (jak znajde gdzies pozostale to dopisze) linii m.in

 

..
Dec 28 11:36:30 localhost kernel: ata2: port failed to respond (30 secs)
..

 

Na nim start zatrzymuje sie na dluzej po czym idzie dalej bez problemów az do momentu w którym koncza mi sie ladowac kolejne usluigi ...

...... [OK]

po czym mignac mi zdazy jakis error servera Xów ale za krótko bym mógl go odnalezc

 

Dlatego mam kilka pytan:

1. Jak moge rozwiazac problem, który mi wyskakuje podczas startu?

2. Gdzie moze byc ten komunikat servera xów?

3. Jaki wpis dodac do gruba by oszukac win* zeby myslal ze jest na master sata poczas gdy faktycznie bedzie na slave sata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...