Skocz do zawartości

Problem Z Kernel


Dares

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze siedze teraz na XP zainstalowalem ten program jaki podal mi daf i oto wyniki: mam tylko 1 partycje hda2

wszedlem na /boot/grub i teraz pytanie jaka zawartosc pliku tutaj wkleic bo jest ich dosc sporo

 

pokaz co masz ogolnie w katalogu /boot i wklej to co masz w /boot/grub/grub.conf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

config gruba:

# grub.conf generated by anaconda

#

# Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file

# NOTICE: You have a /boot partition. This means that

# all kernel and initrd paths are relative to /boot/, eg.

# root (hd0,2)

# kernel /vmlinuz-version ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00

# initrd /initrd-version.img

#boot=/dev/hdc

timeout=5

splashimage=(hd0,2)/grub/splash.xpm.gz

hiddenmenu

title Other

rootnoverify (hd0,0)

chainloader +1

 

 

a tutaj reszta: http://ethernalworld.host.sk/1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie dziala - brak uprawnien do przegladania tego obiektu.
Forbidden

 

You don't have permission to access /1.JPG on this server.

Jednak nadal obstaje przy tym, ze z LiveCD byloby szybciej i lepiej. Z explore2fs nic nie zapiszesz na partycji linuksowej. A edytowac plik na pewno bedzie trzeba. Poza tym nie obsluguje on dysków LVM a taki wlasnie masz zalozony
# kernel /vmlinuz-version ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00
.

Tracimy tylko czas - z wykorzystaniem LiveCD pewnie juz by bylo zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala tylko kliknij w przegladarce przy adresie jeszcze raz enter....mi tak dziala
Dares zrób tak jak ja napisałem albo poczekaj aż daf Ci pomoże.

Ja prosiłem o wykonanie polecenia "ls -l /boot" ktore pokazałoby zawartość katalogu /boot - to co jest na obrazku to zawartość katalogu /boot/grub.

Zresztą w tej formie raczej nie zobaczymy pełnej nazwy plików kernel i initrd (z wersją itd).

Dzięki daf - bardzo pomogłeś <_<;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak swoja droga, to chyba system mu sie przez to nie zawalil. poza tym to byla tylko sugestia, nie nakaz wiec chyba bez przesady.
System się nie zawalił (chyba? bo z tymi programami różnie bywa), ale jakbys popatrzył na moje posty to straciłem tu godzinę, w czasie której można było już mieć sprawę załatwioną.

A teraz to ciągnij do końca - pomóż człowiekowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to ciągnij do końca - pomóż człowiekowi.

 

nawet nie wiesz jak bym chcial, ale nie potrafie. chcialem bardziej pomoc Tobie zebys byc moze szybciej dowiedzial sie rzeczy o ktore pytales, a skoro siedzi na Windzie to byc moze byloby mu latwiej i sprawniej podac Ci te dane w ten sposob.

 

myslalem, ze bedzie mu latwiej podac wszystko, pojawi sie moze rozwiazanie i wtedy wejdzie na LiveCD i wykona co trzeba wyposazony w zestaw dzialan. w przypadkach takich jak moj, gdzie LiveCD nie obsluguje mojej karty sieciowej z biegu, tak byloby mi latwiej.

 

ale mniejsza juz o to. jesli rzeczywiscie tak Cie/Was to wkurzylo, to przepraszam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldo dostosuje sie do twoich porad i dam jutro rezyltaty dzis juz niedam rady a probowalem to tylko dlatego od dafa ze siedze aktualnie na Xp gdyz cos robie wazego..wiec nie marnuje juz dzis twojego czasu..jesli mozesz zajzyj tu jutro wtedy pomyslimy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...