Skocz do zawartości

problem z botowaniem nosników na cd i dvd


slasher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja mam ciut inny problem, moja plyta(ecs k7vza) ma problem z botowaniem nosników na cd i dvd pomimo ustawien biosu. Mam fedore core 6 na dvd+r i w jaki sposób zbootowac dvd? Nigdzie dyskietek do bootowania nie znalazlem(w mandrake byly) Jak to zalatwic? I jeszcze jedno pytanie: Jak sprawdzic sumy kontrolne juz nagranej plyty? Da sie w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po włączeniu komputera klikaj na F11 powinno ci się wyświetlić okienko o nazwie "select frist boot device" i wybierasz napęd z którego ma wystartować

 

 

Nic takiego mi sie nie pojawia. Mam nadzieje ze nie bede musiał sciągać jeszcze raz fedory w wersjach na cd i próbowac ja zbootowac ;/

Bios mam najnowszy jaki do tej płyty wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem w formłowaniu zapytania. Problem jest następujący : Moja płyta główna zawsze miała problem z bootowaniem nośników na płytach. Nawet nie sygnalizuje że chce bootowac z płyty pomimo takiej kolejności. Można jakoś to obejść? Mandrake zawsze instalowałem z uzyciem dyskietki która inicjowała instalator. Jest coś takiego w fedorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskietki startowej to raczej juz nie znajdziesz do zadnej dystrybucji (ze wzgledu na rozmiar kernela), ale jesli masz taka mozliwosc - mozesz zbootowac z flashdiska...

 

Co to za plyta glowna?

Podaj dokladny model, najlepiej z wersja PCB i BIOSu ktorego aktualnie uzywasz, to moze sie cos wymysli...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego w fedorze?
Nic mi o tym nie wiadomo, a jesli jest to raczej nie na jednej dyskietce. Moze spróbujesz czegos takiego http://www.fzk.at/SLINKY/ - niestety nie mam pod reka instalki Fedory, zeby potestowac, ale jak wytrzymasz do wieczora a ja bede mial chwilke, to sprawdze pod VMware Serverem.

To sie odpala w trybie tekstowym, czyli dosc meczace, ale lepszy rydz niz nic ;)

[Edit]Pomylilem link - wstawilem juz poprawny

[Edit2]:( Niestety. Nie dziala - nie widzi dysku pod VMware, a na prawdziwych nie odpale, bo nie mam stacji dyskietek :) Wyglada na to, ze zostaje tylko sposób podany przez exbrosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskietki startowej to raczej juz nie znajdziesz do zadnej dystrybucji (ze wzgledu na rozmiar kernela), ale jesli masz taka mozliwosc - mozesz zbootowac z flashdiska...

 

Co to za plyta glowna?

Podaj dokladny model, najlepiej z wersja PCB i BIOSu ktorego aktualnie uzywasz, to moze sie cos wymysli...

Powodzenia

 

Plyta to ECS K7VZA 3.0 bios to 3.7 albo 3.7a nie jestem pewien. Zrestartuje to sprawdze.

 

Sprawdzilem i mam bios 3.7, czyli wyszla jeszcze nowsza paczka - 3.7a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i mam bios 3.7, czyli wyszła jeszcze nowsza paczka - 3.7a.
Poszperalem troche i widze ze na temat tej plyty, problemow i eksperymentow z BIOSem jest w sieci sporo.

 

Google znalazl kilka stron, najciekawsze jest chyba to:

http://www.man.lodz.pl/LISTY/PECET/2005/02/3580.html

 

Mysle ze po podmianie BIOSu (na ostatni oficjalny, lub ten z shuttle'a - jesli nie boisz sie eksperymentow) powinna ruszyc.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem troche i widze ze na temat tej plyty, problemow i eksperymentow z BIOSem jest w sieci sporo.

 

Google znalazl kilka stron, najciekawsze jest chyba to:

http://www.man.lodz.pl/LISTY/PECET/2005/02/3580.html

 

Mysle ze po podmianie BIOSu (na ostatni oficjalny, lub ten z shuttle'a - jesli nie boisz sie eksperymentow) powinna ruszyc.

Powodzenia

 

Eksperymentowac nie bede, nie chce uwalic plyty która jeszcze mozna w miare sensownie sprzedac. Ten oficjalny chyba wgram. Poszukam jeszcze czy ktos mial taki sam problem, Dzieki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...