Skocz do zawartości

Asus P5b-delux 965 Chipset Nie MogĘ ZainstalowaĆ Fc6_64bit


Jerzy Piłat

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, koniecznie chcę wersję na 64 bit - 32 bit idzie bez problemu choć nie działa DVD, kodeki, mp3 i nie widzi NTFS co jest dla mnie dużym utrudnieniem. Jest ktoś, kto by pomógł ?
Nie pomoge Ci w instalacji x86_64 (bylo na forum), ale za wczasu podpowiem Ci tylko, ze w tej wersji tez bedziesz musial doinstalowac kodeki, obsluge mp3 oraz NTFS...

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, koniecznie chcę wersję na 64 bit - 32 bit idzie bez problemu choć nie działa DVD, kodeki, mp3 i nie widzi NTFS co jest dla mnie dużym utrudnieniem. Jest ktoś, kto by pomógł ?

A gdzie wyczytałeś, że w wersji x86_64 masz standardowo obsluge mp3, kodekow i ntfs? Jeśli chodzi o dvd to sam sprawdzałeś czy usłyszałeś od kogoś, u mnie dvd działa (może mount pomoże). Tak w ogóle to czytałem, że w wersji x86_64 możesz mieć problem z dostępnością, niektórych pakietu np. o ile dobrze pamietam to nie ma obsługi flasha w ff. Jeżeli jesteś początkującym podobnie jak ja, to nie ma sensu utrudniać sobie życia i co za tym idzie zniechęcać się na samym starcie do fedory core.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5B-Delux 965 chipset SATA II , NIE MOGĘ ZAINSTALOWAĆ fc6_64bit, co zrobić ? Nie widzi DVD i nie pomogły zmiany biosu ani opcje instalacji, pyta o jakieś sterowniki ? :lammer:

Witam,

mam płyte Intela DP965LT i też na początku miałem z tym problem.

U mnie pomogło:

1. Jesli masz taką opcję w Biosie to ustaw dysk w trybie AHCI.

2. ocje przy instalacji: linux all-generic-ide acpi=off pci=nommconfig

Miejmy nadzieje że Ci to pomoże.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie zainstaluje FC6_64bit, nie widzi DVD,CD przy instalacji, chyba problem z chipsetem (pewnie nie ma sterowników albo nie wiem co ?) Jak ktoś ma zainstalowane to bardzo proszę o pomoc. Nie rozumiem tylko tego, że bez problemu mogę zainstalować wersję na 32bit, a wersja na 64bit nie ruszy, to jest dla mnie nie zrozumiałe. Mam nadzieję, że coś nowego się w krutce pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam p5wdh deluxe i sprawa wygląda tak że dopóki nie zmienisz w biosie ide na AHCI to instalka linucha mi nie szła zatrzymywał się pisał coś o ixxi (zresztą o tym pisałem juz poszukaj). Pomaga zmiana z trybu compatible (czy jakoś tak) na prawdziwe SATA tj AHCI. XP nie obsługuje SATA więc w biosie zrobili mu emulacje (domyślnie włączona) ale na niej z kolei nie chce iść linux więc musisz zmianić na AHCI. Tylko jak masz ahci to win ci nie ruszy więc jak masz 2 systemy to musisz przed zmianą zmieniać ustaienia w biosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja posiadam płytę GA I965P, FC6 i386.

U mnie jest tak: jeśli chodzi o ustawienie SATA to przy IDE - chodzą oba systemy ale (co niektórzy mogą się uśmiać) podczas instalacji fedory nie widział mi dvd - kupiłem dvd-rw na SATA, posiadając dvd-rw pioneer na IDE, i skończyły się problemy, oba systemy FC6 i386 i win xp chodzą na ustawieniu IDE i AHCI.Jeśli chodzi o win xp na ustawionym AHCI to dogrywa sobie dodatkowe sterowniki i jest bez problemu,więc nie trzeba za każdym razem zmieniać opcji w biosie.

Ja zrezygnowałem z instalacji FC6_64 z powodu bzdury praktycznie instalacji dwóch systemów - 32 i 64, zajmuje to dużo miejsca na hd, są problemy ze sterownikami i dodatkami do przeglądarek www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...