Skocz do zawartości

Problem Z Bootloaderem Grub


horus

Rekomendowane odpowiedzi

Na niektórych komputerach po całkowicie prawidłowej instalacji FC6 ( płyta dvd ok, sumy kontrolce cacy) i restarcie pojawia sie taka głucha cisza...... zaczyna ładować się GRUB i po chwili wszystko wisi. Na ekranie pojawia sie tylko schludny napis grub i kilka kropek i to tyle. Po testach na innych kompach wychodzi na to że niestety jest coś nie tak z grubem, tylko co :angry: ? Aktualnie musiałem z takim lekkim niesmakiem zainstalować na tym kompie Debiana, wszystko działa poprawnie, dręczy mnie jednak pytanie dlaczego nie działa tam FC6. Docelowo musze coś zrobić żeby zainstalować tam Fedore. POMOCY.

Płyta Asus A7N8X-E DeLuxe

mirror 2x WD Raptor WD740 SATA 10000RPM

resztę można pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś GRUB w MBR czy w boot sektorze partycji Fedory?

Poszukaj na forum - było. hasło "grub-install"

P.S. Ja chyba zacznę kasować takie posty bez ostrzeżenia :angry: Łamanie par.2 Regulaminu forum. Żeby chociaż minimum wysiłku... :angry:

 

Ta, to po co tak w ogóle pisać posty skoro i tak nie dokładnie się je czyta <_< , skory pisze że debian chodzi jak marzenie a fedore z tej samej płyty instalowałem na kilku kompach w serwisie i też śmiga. Problem występuje jedynie na tej płycie. Co do instalowania Gruba, oczywiście że MBR. Na tym kompie jest uno, primo,1 jedyny system na macierzy. Natomiast grub-install wychodzi to samo po uruchomieniu z płyty w trybie rescue i chrootowaniu się do głównego systemu oraz ręcznej instalacji gruba, ciągle niestety lipa. Może ktoś rozjaśni mi o co do licha chodzi. Tak nawiasem obsługa chipsetu Silicon Image sil3112 jest też jakaś pokręcona. Robię sobie RAID, MIRROR z 2 dysków 72GB, a tu nowinka zamiast jednego łącznie obszaru o pojemności 72 GB pokazuje się w FC6 144GB tak jakby zamiast mirror ubzdurała sobie stripping. Jak tak dalej będzie to naprawdę zmuszony będę do zmiany mojej ulubionej dystrybucji FC na na Debiana, mimo iż trzeba trochę się pomęczyć w porównaniu do FC ale za to wszystko działa jak malina. Co do wysiłku, jak człowiek haruje do 10 do 18 przy komputerach i przerabia z 10 serwisów dziennie, to może chyba sobie napisać szybko posta i szukać cienia pomocy. Może są tacy co wiedzą wszystko, bynajmniej ja się do nich nie zaliczam, bo zawsze może zaskoczyć cie cos nowego.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są tacy co wiedzą wszystko, bynajmniej ja się do nich nie zaliczam, bo zawsze może zaskoczyć cie cos nowego.
Spoko. Są też tacy co nie piszą wszystkiego od razu :P Np. że mają problem z mirrorem. Był jakis post w tej sprawie ostatnio - poszukaj, moze się dogadacie i pomożecie sobie wzajemnie.

Sorki, generalnie moja wina - przepraszam, ale ostatnio permanentnie widzę tu posty od ludzi, którzy nie zadali sobie minimum trudu, żeby samemu wyjaśnić problem z pomoca wyszukiwarek (i tu na forum i google).

Nie potrafię Ci niestety pomóc, ale powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki. Poszukam może coś cie ciekawego znajdę. Bo płyty niestety nie mogę wymienić a wiem że na tym Silicon Image sil3112 na pewno wszystko działa z innymi dystrybucjami, może to kwestia sterownika w FC a może coś innego. Dzięki za info :) .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...